23.09.2020 Ostatnia aktualizacja 19:33, 22.09.2020

Trwa budowa skateparku i infrastruktury towarzyszącej na os. Zachodnie

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 11 Wrz 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Budowa skateparku w Skarżysku-Kamiennej jest już prawie na finiszu, ale do końca pozostało jeszcze trochę prac. Obiekt rekreacyjny na osiedlu Zachodnie gotowy będzie jeszcze w tym roku.  Odwiedziliśmy teren budowy, by zobaczyć jak postępują prace.

Skatepark miał być gotowy z końcem września 2020 roku, już teraz wiadomo, że ze względu na pandemię termin ten nie zostanie zachowany (na prośbę wykonawcy termin został przesunięty o miesiąc). Całość powoli zaczyna nabierać końcowych kształtów, pumptrack jest już prawie gotowy, trwają prace przy skateparku, wykopano już rów pod jego nieckę i zaczęto układać odpowiednie elementy. Postawiony jest już budynek, gdzie będzie miała miejsce świetlica, pomieszczenie do naprawy rowerów czy toalety.
Jednocześnie trwa budowa parkingów obok skateparku i cmentarza na Zachodnim. Powstają też nowe drogi dojazdowe.

Przypomnijmy, że na osiedlu Zachodnie powstanie skatepark, pumptrack, parkingi z drogami i infrastrukturą towarzyszącą, a także plac zabaw, kompleks boulderowy, ścieżka rowerowa i budynek wielofunkcyjny (wc, samoobsługowa stacja napraw rowerów, świetlica środowiskowa).
 
Inwestycja to element zadania pod nazwą „Rewitalizacja Osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”, który gmina (jako wnioskodawca) realizuje wspólnie z powiatem skarżyskim. Gmina – obok utworzenia przestrzeni rekreacyjnej na Zachodnim – przeprowadzi remont Przedszkola Publicznego nr 1 wraz z otoczeniem , natomiast powiat wykona termomodernizację Bursy Szkolnej przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych .
 
Łączna wartość projektu rewitalizacji to ponad 13 mln zł, z czego ponad 9 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.



Komentarze

0Jurekm2020-09-19 12:52#12
Cytuję suchedniowianin:
"na prośbę wykonawcy termin został przesunięty o miesiąc"...ciekawe ile miasto naliczy odsetek za niedotrzymanie terminu realizacji przedsięwzięcia...samo powoływanie się na "pademię" to raczej kiepska wymówka...w powyższym okresie wykonawca realizował inne przedsięwzięcia w mieście i żadna "pandemia" mu nie przeszkadzała w ich realizacji...

Wykonawca jest rodzina prezydenta wiec odsetek nie bedzie
Cytuj
+1suchedniowianin2020-09-18 18:47#11
"na prośbę wykonawcy termin został przesunięty o miesiąc"...ciekawe ile miasto naliczy odsetek za niedotrzymanie terminu realizacji przedsięwzięcia...samo powoływanie się na "pademię" to raczej kiepska wymówka...w powyższym okresie wykonawca realizował inne przedsięwzięcia w mieście i żadna "pandemia" mu nie przeszkadzała w ich realizacji...
Cytuj
+7Drama2020-09-13 14:41#10
Niestety ryba psuje sie od glowy. Gowniany prezydent z gownianymi durnymi pomyslami I atmosfera usziela sie wszystkim.
quote name="Oli1231"]Mieszkam w sko od roku i nie rozumiem ludzie czego wam brakuje w tym mieście, bo jedyne co zauważyłem to napewno pewności siebie i macie masę kompleksów, a narzekanie opanowaliście do poziomu najwyższego z możliwych.
Cytuj
-1Juhas2020-09-13 12:37#9
Samo życie : rekreacja , obok utylizacja .
Cytuj
-3Oli12312020-09-12 21:25#8
Mieszkam w sko od roku i nie rozumiem ludzie czego wam brakuje w tym mieście, bo jedyne co zauważyłem to napewno pewności siebie i macie masę kompleksów, a narzekanie opanowaliście do poziomu najwyższego z możliwych.
Cytuj
-6uwe_sk2020-09-12 13:58#7
Ten skatepark ma szansę stać się jednym z najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Wyrazy uznania dla decydentów, że udało się za unijne pieniądze stworzyć coś fajnego. No i ten wielki parking który będzie bardziej służył odwiedzającym cmentarz, niż bywalcom skateparku.
Cytuj
+6Sam2020-09-12 13:55#6
Jak mozna bylo utopic 9 milionow w taka inwestycje!!!!!!!!! PREZYDENT SKARZYSKA TOTALNE DNO, musi za to poniesc konsekwecje
Cytuj
-12mietek562020-09-12 10:45#5
Cytuję Buahaha:
Miejmy nadzieję że ten nieudacznik nazywający się prezydentem sam będzie na tym [edit: słownictwo]

eee wystarczy że na tobie wielu już [edit: słownictwo] :lol:
Cytuj
-6skarlando2020-09-11 23:43#4
Cytuję mieszkaniec:
Jakoś innym budowlańcom koronawirus nie przeszkodził, a tu.... masz babo placek

trzeba sie dowalić nie?? Bo nie byłoby normalnie bez czepiania sie ?
Cytuj
+7Radek19882020-09-11 20:36#3
Mieszkańcy zachodniego od zawsze marzyli o skateparku i pumptracku....Bedą mieli gdzie wypić. Kroning -- kończ waść ....
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Młodzi piłkarze PAS-u Skarżysko najlepsi w tu…

Opublikowano: 22.09.2020 21:30