23.09.2020 Ostatnia aktualizacja 19:33, 22.09.2020

Superszybkie świętokrzyskie

Autor:
Uninet
Opublikowano: 10 Wrz 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Nie tak dawno, bo niespełna rok temu, kilkaset wsi, wiosek i miasteczek w województwie świętokrzyskim borykało się z problemem ograniczonego dostępu do informacji i multimediów. Owszem, operatorzy telekomunikacyjni w miastach powiatowych i większych miejscowościach gminnych od lat dostarczali technologią światłowodową, jednak znaczna część województwa wciąż stanowiła białą plamę na mapie informatycznego rozwoju. Najbardziej dobitnie doświadczyliśmy problemów z brakiem dostępu do internetu, gdy w związku z pandemią COVID-19 zamknięto szkoły, zakłady pracy, ograniczono możliwości komunikacji i prowadzenia biznesu. Wtedy, bardziej niż kiedykolwiek, zrozumieliśmy jak nasze życie związane jest z technologią, multimediami i rozwiązaniami mobilnymi.
 
Ta sytuacja na szczęście powoli przechodzi do historii. Punktem zwrotnym w internetowym rozwoju świętokrzyskiego okazała się współpraca pomiędzy pierwszym w Polsce hurtowym operatorem telekomunikacyjnym NEXERA, a znanym w województwie od ponad dekady światłowodem UNINET. 28 lipca NEXERA zakupiła od firmy UNINET sieć światłowodową zlokalizowaną w województwie świętokrzyskim – w Skarżysku Kamiennej, Starachowicach i miejscowościach ościennych. Nie oznaczało to jednak końca historii skarżyskiego Operatora. Wręcz przeciwnie. Dzięki akwizycji, której dokonała NEXERA, internet światłowody UNINET oraz nowoczesna telewizja cyfrowa najwyższej jakości są teraz dostępne w niemal całym województwie. Czerwono-czarne logo, znane do tej pory mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej i okolic pojawia się teraz w wielu pozostałych miejscach regionu.
 
CO TO OZNACZA DLA MIESZKAŃCÓW?
 
Przede wszystkim – duże zmiany. W 2019 roku większość wsi w województwie świętokrzyskim posiadała dostęp do tzw. technologii radiowej. Pozostałe były skazane na brak internetu, klasyczną telewizję naziemną i dobrze znaną „satelitę”. Technologie, które sprawdzały się 15 lat temu zwyczajnie przestały nadążać za naszymi potrzebami a błyskawiczny rozwój multimediów i ogromna ilość dostępnych globalnie informacji sprawiły, że stary dobry „internet radiowy” zwyczajnie się zapchał. Pobieranie danych, otwieranie skrzynki pocztowej email, robienie zakupów w sieci czy przeglądanie znanych i lubianych serwisów sieciowych jak onet.pl, YouTube, interia, facebook, itp. stawało się czasochłonne i uciążliwe. Dla posiadaczy łącza radiowego internet przestawał być pomocnym narzędziem. I zamiast kojarzyć się z przyjemnością, stał się powodem frustracji.
 
Internet światłowodowy i telewizja cyfrowa w ofercie UNINET to zupełnie inna para kaloszy. Niemal natychmiastowa szybkość działania, ogromne możliwości przesyłowe i doskonałe wsparcie techniczne sprawiają, że świętokrzyskie w 2020 roku może wreszcie przyśpieszyć.
 
Jak często narzekamy na powolne pobieranie filmów czy muzyki? Jak ciężko jest nam połączyć się z bliskimi w Polsce i za granicą za pomocą internetu i video rozmów? Ile razy jeszcze będziemy biegać od pokoju do pokoju w poszukiwaniu lepszego zasięgu? Koniec z internetem zależnym od kapryśnej pogody. Koniec z powolnym działaniem, kiepskim serwisem i wiecznym rozczarowaniem. Światłowód UNINET rozwiązuje te problemy.
 
CZY JESTEŚ W ZASIĘGU?
 
Współpraca operatorów NEXERA i UNINET to dopiero początek dobrych wiadomości. Prace nad dalszą rozbudową infrastruktury sieciowej w województwie nabierają tempa. Co miesiąc kilka tysięcy domów w regionie uzyskuje dostęp do technologii światłowodowej. Kolejne wsie, gminy i całe powiaty stają przed możliwością technologicznej rewolucji, która zapewni ich mieszkańcom nieograniczone możliwości dostępu do wiedzy, informacji i rozrywki.
 
1000 megabitów na sekundę i setki kanałów telewizji cyfrowej to rozwiązania, które do tej pory były dostępne jedynie w dużych miastach i aglomeracjach. Teraz światłowód UNINET dostarcza internet i telewizję do wsi, wiosek i miasteczek na terenach powiatów: Skarżyski, Starachowicki, Konecki, Ostrowiecki, Kielecki, Sandomierski i Buski. Wraz ze stałą rozbudową sieci rośnie zasięg usług UNINET, docierając, z miesiąca na miesiąc, do większej ilości mieszkańców województwa świętokrzyskiego.
 
Szukasz nowoczesnej telewizji cyfrowej i szybkiego internetu światłowodowego, nawet do 1000 megabitów na sekundę? Wejdź na unin.pl lub skontaktuj się z naszym biurem obsługi Klienta.
 

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta UNINET

tel. 41 389 6000, tel mob. 531 200 009, Słowackiego 11, 26-110 Skarżysko-Kamienna, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

__________________________________Artykuł sponsorowany
 
 

Ostatnio opublikowane

Młodzi piłkarze PAS-u Skarżysko najlepsi w tu…

Opublikowano: 22.09.2020 21:30

Komentarzy: 0

Zbierał grzyby, znalazł wysyp…granatów

Opublikowano: 22.09.2020 14:02

Komentarzy: 0

Jakub Bilski w podwójnej koronie

Opublikowano: 22.09.2020 12:41

Komentarzy: 0

Pewna wygrana tenisistów Global Pharma Orlicz…

Opublikowano: 21.09.2020 21:20

Komentarzy: 0

Zwycięstwo ESKI Skarżysko z Victorią Pińczów …

Opublikowano: 21.09.2020 20:49

Komentarzy: 0

Poszukiwani sprawcy kradzieży sklepowej

Opublikowano: 21.09.2020 13:40

Komentarzy: 1

Dzień otwarty w Szkole Tańca Respect Dance ju…

Opublikowano: 21.09.2020 13:06

Komentarzy: 0

W Skarżysku powstanie Dzienny Dom Opieki Medy…

Opublikowano: 21.09.2020 11:58

Komentarzy: 1

Uwierzyła oszustom i straciła oszczędności

Opublikowano: 21.09.2020 10:15

Komentarzy: 0

Strażacy z powiatu skarżyskiego pielgrzymowal…

Opublikowano: 20.09.2020 19:33

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne