06.08.2020 Ostatnia aktualizacja 12:32, 06.08.2020

Nowy pomysł Starostwa Powiatowego na utrzymanie zieleni przy rondzie gen. A. Hedy "Szarego"

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 29 Lip 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Rondo przy zbiegu ulic Armii Krajowej, Krasińskiego i Spółdzielczej od 2011 roku nosi nazwę gen. Antoniego Hedy "Szarego" w Skarżysku – Kamiennej. Przy rondzie znajduje się pomnik Armii Krajowej. W ostatnim czasie można zaobserwować, że zieleń w okolicach ronda jest zaniedbana. Trawa na wysepce jest nie koszona, w donicach, które otaczają ronda rośna chwasty. Wcześniej miejsca te był zadbane, w okresie letnim kwitły piękne kwiaty. Dlaczego ten stan się zmienił? Co jest powodem, że tereny zielone są zaniedbane?. Okazuje się, że to tylko chwilowe, powiat szykuje ciekawą propozycję rozwiązanie tego problemu. 

Pas drogowy oraz rondo należą do Powiatu Skarżyskiego. Starostwo Powiatowe wyjaśnia, że problem z utrzymaniem zieleni w tym miejscu jest przejściowy i chwilowy.  Jak zaznacza starosta skarżyski Artur Berus, powiat chce pozyskać firmy, które będą się reklamować na rondzie, w zamian będą musiały utrzymywać tereny zielone ronda.

- Jesteśmy już po rozmowach i są chętni referenci, którzy chcą to robić, wtedy oszczędzimy w skali roku kilka tysięcy złotych. Myślę, że wszelkie formalności dopełnimy w ciągu miesiąca i teren wkoło ronda Antoniego Hedy Szarego zmieni się nie do poznania. To jest nasza propozycja, może nie nowatorska, ale zaobserwowana z dużych miast – mówi Artur Berus

Na ten moment utrzymywaliśmy to miejsce w sposób minimalny, tylko kosiliśmy, żeby nie było przerostów. W ramach reklamy będzie objęte opieką całe rondo, cała szerokość pasa drogowego - podkreśla Artur Berus.


Tak wygląda zieleń w okolicach ronda A.Hedy "Szarego" teraz, wkrótce ma się to zmienić

Komentarze

-3WIEŚ A NIE MIASTO2020-08-02 13:45#13
https://www.wiocha.pl/1636631,Skarzysko-Kamienna

JEDNAK WIOCHA,MIAŁAM RACJĘ.
WSTYD,WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Cytuj
+1WIEŚ A NIE MIASTO2020-07-31 13:34#12
Cytuję pokorna:
Cytuję Pokorna suka:

Ale beznadziejny komentarz rzyggggg

Cytuję WIEŚ A NIE MIASTO:
[
Ale beznadziejny komentarz rzyggggg

OCZYWIŚCIE,ŻE WIEM ALE SPECJALNIE TAK NAPISAŁAM,ŻEBY OBROŃCY TEJ WIOCHY TACY JAK TY TO PRZECZYTALI.MOŻE PRZEJRZĄ NA OCZY CHOĆ WĄTPIĘ PO TEJ ODPOWIEDZI....


Poziom hejtu i wrażlwości społecznej poniżej mułu. Poziom samooceny jeszcze bardziej poniżej mułu. Proponuje się wyprowadzić z tej "wiochy" do mniej "wieśniackich" okolic gdzie "nie wieśniaki" docenią twój górnolotny poziom intelektualny.
MASZ RACJĘ JAK NAJDALEJ Z TEJ WSI.POPIERAM PONIŻEJ MUŁU JEST TU WIĘKSZOŚĆ LUDZI GRATULUJĘ I ŻYCZĘ POWODZENIA W TYM BAGNIE.
Cytuj
-2pokorna2020-07-31 11:47#11
Cytuję Pokorna suka:

Ale beznadziejny komentarz rzyggggg

Cytuję WIEŚ A NIE MIASTO:
[
Ale beznadziejny komentarz rzyggggg

OCZYWIŚCIE,ŻE WIEM ALE SPECJALNIE TAK NAPISAŁAM,ŻEBY OBROŃCY TEJ WIOCHY TACY JAK TY TO PRZECZYTALI.MOŻE PRZEJRZĄ NA OCZY CHOĆ WĄTPIĘ PO TEJ ODPOWIEDZI....

Poziom hejtu i wrażlwości społecznej poniżej mułu. Poziom samooceny jeszcze bardziej poniżej mułu. Proponuje się wyprowadzić z tej "wiochy" do mniej "wieśniackich" okolic gdzie "nie wieśniaki" docenią twój górnolotny poziom intelektualny.
Cytuj
+1WIEŚ A NIE MIASTO2020-07-31 10:34#10
Cytuję Pokorna suka:
quote name="pokorna"]Cytuję WIEŚ A NIE MIASTO:
To w Skarżysku w ogóle jest jakieś utrzymanie zieleni????
NIE WYDAJE MI SIĘ,WSZĘDZIE BRUD,ZAROŚNIĘTE CHODNIKI A TRAWA NIE SKOSZONA.
WSTYD DLA MIASTA I MIESZKAŃCÓW,ZERO JAKIŚ SKWERÓW,FONTANN CZY PARKU Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA...KTO TU MIESZKA PEWNIE TEGO NIE WIDZI A NAWET SAM JESZCZE ŚMIECI ALE WSTYD WYJŚĆ Z KIMŚ NA SPACER KTO JEST Z INNEGO MIASTA...NO BO GDZIE NIBY NA REJÓW NASZ ,,WSPANIAŁY''ZALEW.
BYŁAM W WIELU POLSKICH MIASTACH,MNIEJSZYCH I WIĘKSZYCH ALE NIGDZIE NIE WIDZIAŁAM TAKIEJ WIOCHY W ''MIEŚCIE''
CIEKAWE CZY KIEDYŚ NIE BĘDZIE WSTYDU POKAZAĆ KOMUŚ TEN PIPIDÓW....

nie wiesz, że nie piszę się w internecie z włączonym Caps Lockiem? To tak jakby krzyczeć w kościele lub urzędzie... słabo się to czyta

Ale beznadziejny komentarz rzyggggg
OCZYWIŚCIE,ŻE WIEM ALE SPECJALNIE TAK NAPISAŁAM,ŻEBY OBROŃCY TEJ WIOCHY TACY JAK TY TO PRZECZYTALI.MOŻE PRZEJRZĄ NA OCZY CHOĆ WĄTPIĘ PO TEJ ODPOWIEDZI....
Cytuj
+2Pokorna suka2020-07-30 22:53#9
quote name="pokorna"]Cytuję WIEŚ A NIE MIASTO:
To w Skarżysku w ogóle jest jakieś utrzymanie zieleni????
NIE WYDAJE MI SIĘ,WSZĘDZIE BRUD,ZAROŚNIĘTE CHODNIKI A TRAWA NIE SKOSZONA.
WSTYD DLA MIASTA I MIESZKAŃCÓW,ZERO JAKIŚ SKWERÓW,FONTANN CZY PARKU Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA...KTO TU MIESZKA PEWNIE TEGO NIE WIDZI A NAWET SAM JESZCZE ŚMIECI ALE WSTYD WYJŚĆ Z KIMŚ NA SPACER KTO JEST Z INNEGO MIASTA...NO BO GDZIE NIBY NA REJÓW NASZ ,,WSPANIAŁY''ZALEW.
BYŁAM W WIELU POLSKICH MIASTACH,MNIEJSZYCH I WIĘKSZYCH ALE NIGDZIE NIE WIDZIAŁAM TAKIEJ WIOCHY W ''MIEŚCIE''
CIEKAWE CZY KIEDYŚ NIE BĘDZIE WSTYDU POKAZAĆ KOMUŚ TEN PIPIDÓW....

nie wiesz, że nie piszę się w internecie z włączonym Caps Lockiem? To tak jakby krzyczeć w kościele lub urzędzie... słabo się to czyta
Ale beznadziejny komentarz rzyggggg
Cytuj
0Vb2020-07-30 18:50#8
Przy tym rondzie nie ul. Spółdzielczej.
Jest ul Konarskiego.
Cytuj
+4Kapitan2020-07-30 14:19#7
Cytuję Porucznik:
Pomysły niezły. W dużych miastach taki model działa to od jakiegoś czasu,
Napewno jest to duża oszczędność
dla samorządu

Tylko nie reklamy.To tragedia
Cytuj
0pokorna2020-07-30 13:48#6
Cytuję WIEŚ A NIE MIASTO:
To w Skarżysku w ogóle jest jakieś utrzymanie zieleni????
NIE WYDAJE MI SIĘ,WSZĘDZIE BRUD,ZAROŚNIĘTE CHODNIKI A TRAWA NIE SKOSZONA.
WSTYD DLA MIASTA I MIESZKAŃCÓW,ZERO JAKIŚ SKWERÓW,FONTANN CZY PARKU Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA...KTO TU MIESZKA PEWNIE TEGO NIE WIDZI A NAWET SAM JESZCZE ŚMIECI ALE WSTYD WYJŚĆ Z KIMŚ NA SPACER KTO JEST Z INNEGO MIASTA...NO BO GDZIE NIBY NA REJÓW NASZ ,,WSPANIAŁY''ZALEW.
BYŁAM W WIELU POLSKICH MIASTACH,MNIEJSZYCH I WIĘKSZYCH ALE NIGDZIE NIE WIDZIAŁAM TAKIEJ WIOCHY W ''MIEŚCIE''
CIEKAWE CZY KIEDYŚ NIE BĘDZIE WSTYDU POKAZAĆ KOMUŚ TEN PIPIDÓW....

nie wiesz, że nie piszę się w internecie z włączonym Caps Lockiem? To tak jakby krzyczeć w kościele lub urzędzie... słabo się to czyta
Cytuj
+14@2020-07-30 09:41#5
Wstyd i jeszcze raz wstyd
Cytuj
+15czerstwy2020-07-30 08:43#4
przyjechał do mnie kolega z Kaszub poprosił mnie żebym pokazał mu rynek w Ska to mu pokazałem, ubaw mamy do tej pory
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Zakończył się II etap budowy ulicy Ponurego

Opublikowano: 06.08.2020 14:32

Komentarzy: 1

Zaczęło się od dymiącej rury wydechowej

Opublikowano: 06.08.2020 13:53

Komentarzy: 0

Ćwiczenia skarżyskich strażaków na terenie Na…

Opublikowano: 06.08.2020 11:05

Komentarzy: 0

Za co kochamy oleje tłoczone na zimno?

Opublikowano: 06.08.2020 10:10