25.10.2020 Ostatnia aktualizacja 14:16, 24.10.2020

Miasto ogłosiło przetarg na budowę ul. Leśnej

Autor:
MB Foto: M.Busiek, mat. inwestora
Opublikowano: 12 Maj 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Miasto ogłosiło przetarg na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ul. Leśnej w Skarżysku-Kamiennej” (ulicy zapewniającej obsługę komunikacyjną planowanego nowego targowiska/hali targowej przy ul. Bankowej). Inwestycja będzie realizowana dzięki finansowemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przedmiotowe zadanie, którego wartość wstępnie wycenia się na 3,32 mln PLN (z czego 1,99 mln PLN - 60% wartości inwestycji - to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych) obejmuje wykonanie m.in.: jezdni o nawierzchni z kostki kamiennej granitowej (o dł. 270m), budowę chodników o nawierzchni z płyt kamiennych granitowych, budowę zjazdów indywidualnych, budowę miejsc postojowych, budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, budowę skrzyżowań z ul. Bankową oraz z al. Niepodległości i al. Tysiąclecia, wykonanie niezbędnych wyburzeń budynków i urządzenie zieleni.


Firmy zainteresowane wzięciem udziału w przetargu mają czas na składanie swoich ofert do 28 maja br. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (i uda się wyłonić wykonawcę inwestycji w ogłoszonym przetargu), realizacja inwestycji zakończy się do 16 listopada br. 



Komentarze

0HAQ2020-06-08 10:11#8
Cytuję pokorna:
malkontenci zgłoście sparwe na policję jak macie jakieś oskarżenia i podejrzenia
wszystko jest teraz drogie, a co lepiej asfalt wylać w centrum miasta?
małymi kroczkami może kiedyś bedzie prawdziwe centrum coś ala rynek?
jak nie za 5 to za 15 lat ale trzeba konsekwentnie budować i następni tez muszą budować


To nie są podejrzenia tylko wątpliwości. Zauważ, że właśnie asfalt dominuje w nawierzchniach - a okolice nowego targowiska bo to będzie miejsce handlu, a nie rynek przy ratuszu miejskim i centralny punkt miasta. Skoro wszystko jest drogie to dlaczego robić wersję jeszcze droższą ? Dlaczego przy UM nie ma kostki granitowej tylko betonowa Bauma ?
Cytuj
+2dr.M2020-06-06 12:44#7
a moze zamiast robic jakies podrzedne uliczki to w koncu zrobiono by remont ul. niepodleglosci od dworca od lidla kolo durzego koscila i ulice pilsudzkiego od wiaduktu do zeorka ??? czy o tych zapomniano ze takie ulice sa ??
Cytuj
-8pokorna2020-05-14 14:07#6
malkontenci zgłoście sparwe na policję jak macie jakieś oskarżenia i podejrzenia
wszystko jest teraz drogie, a co lepiej asfalt wylać w centrum miasta?
małymi kroczkami może kiedyś bedzie prawdziwe centrum coś ala rynek?
jak nie za 5 to za 15 lat ale trzeba konsekwentnie budować i następni tez muszą budować
Cytuj
+8Sowa12020-05-12 19:01#5
Miasto buduje drogę w cenie 10 mln za 1 km??? Miasto wykopało złoto na terenie gminnym ? Bo zachowuje się jak miliarder.
A na poważnie . Gdzie są do cholery radni , dlaczego nikt nie robi wokół tego rabanu ? Czy miasto nie ma na co wydać ponad 1 mln PLN z własnych środków tylko na 270 metrow drogi?
Cytuj
+11stach2020-05-12 17:14#4
Cytuję HAQ:
Teraz wiadomo dlaczego ten niewielki kawałek ulicy będzie kosztował krocie. Dla porównania - II etap ul. Ponurego 2 400 000 zł - 1100m. Ulica Leśna 3 320 000 - 270m.
Czy rzeczywiście jezdnia z kostki granitowej i granitowe chodniki są niezbędne dla obsługi nowego targowiska bo de facto takie jest przeznaczenie tej ulicy ? Dodatkowo ulica Leśna będzie przesunięta na zachód co wiąże się z wykupem i wyburzeniem domu na rogu Niepodległości i Leśnej. Czy wybudowanie parkingów nie powinno być w gestii inwestora budującego targowisko ?

Coś tu zalatuje przekrętem,pożyjemy,zobaczymy.
Cytuj
+14stach2020-05-12 13:01#3
Moim skromnym zdaniem, rozpoczynanie wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest niewątpliwie budowa nowego centrum handlowego, w roboczej nazwie: "Nowy Manhattan", od budowy drogi,tak precyzyjnie i ściśle określonej, jest chyba nieporozumieniem.Przecież pod pawilony, chociaż najdelikatniejsze,potrzebne są jakieś fundamenty, wykopy itp.Ciężki sprzęt, użyty do tych prac w sposób skuteczny naruszy trwałość świeżej drogi.Uważam, że mieszkańcom (podatnikom) należy się choćby najmniejsza informacja, harmonogram prac, projekt ramowy nowej inwestycji.Czekam na nią, jak większość mieszkańców naszego Miasta.
Cytuj
+10Poco2020-05-12 12:29#2
Wykonawca wyłoniony dawno to trza przetarg ogłosić do podkładek.
Cytuj
+12HAQ2020-05-12 10:15#1
Teraz wiadomo dlaczego ten niewielki kawałek ulicy będzie kosztował krocie. Dla porównania - II etap ul. Ponurego 2 400 000 zł - 1100m. Ulica Leśna 3 320 000 - 270m.
Czy rzeczywiście jezdnia z kostki granitowej i granitowe chodniki są niezbędne dla obsługi nowego targowiska bo de facto takie jest przeznaczenie tej ulicy ? Dodatkowo ulica Leśna będzie przesunięta na zachód co wiąże się z wykupem i wyburzeniem domu na rogu Niepodległości i Leśnej. Czy wybudowanie parkingów nie powinno być w gestii inwestora budującego targowisko ?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Błażej Miller zapewnił zwycięstwo Granatowi w…

Opublikowano: 24.10.2020 16:16

Komentarzy: 0

Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy

Opublikowano: 22.10.2020 14:48

Komentarzy: 6

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 1

Zakupy w czasie Black Friday - co wiedzieć?

Opublikowano: 22.10.2020 08:38

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 9

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 17

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19