04.06.2020 Ostatnia aktualizacja 12:52, 04.06.2020

Od poniedziałku targowiska znowu zamknięte, ludzie nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa !

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 24 Kwi 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Od środy (22 kwietnia) działalność wznowiło Targowiska „Manhattan” przy ulicy Sokolej, natomiast od piątku (24 kwietnia) – Targowiska przy ulicy Rynek. Jak się okazało nie wszyscy korzystający z targowiska przestrzegali zasad higieny i bezpieczeństwa oraz nie dostosowywali się do obowiązujących ograniczeń dotyczących ilości osób przebywających przy danym stoisku, czy wymaganego dystansu pomiędzy osobami.

Wejście na teren bazaru „Manhattan” znajduje się od strony ulicy Sokolej, natomiast wyjście – od strony ulicy Tysiąclecia. Targowisko przy ulicy Rynek ruszyło do piątku 24. Otwarta była jedynie brama główna znajdująca się przy ulicy Rynek, od strony ulicy Czerwonego Krzyża (osobno odbywał ruch dla osób wchodzących, osobno dla wychodzących).

Przy wejściach na oba Targowiska Miejskie znajdowały płyny do dezynfekcji rąk, każdy kto wchodził na teren miał dezynfekowane ręce, większość osób miała na sobie maseczki ochronne. Na targu pojawiły się tłumy ludzi, jednak wielu zapomniało  o zasadach bezpieczeństwa. Doszło nawet do zrywania taśm z zamkniętych wejść na plac. Większość osób nie dostosowała się do obowiązujących ograniczeń dotyczących ilości osób przebywających przy danym stoisku, czy wymaganego dystansu pomiędzy osobami.

Przypomnijmy, oba targowiska ponownie rozpoczęły pracę w związku z etapowym znoszeniem przez rząd ograniczeń w walce z koronawirusem. Decyzja o wznowieniu działalności była odpowiedzią na oczekiwania lokalnych przedsiębiorców oraz mieszkańców postulujących o możliwość zakupów na targowisku.

Po kilku godzinach funkcjonowania Targu na Kamiennej do prezydenta miasta zaczęły napływać niepokojące informacje, że na targowisku nie są przestrzegane zasady bezpieczeństwa.

- Informację zweryfikowałem u miejskich radnych oraz pracowników Urzędu Miasta odpowiedzialnych za nadzór nad targowiskiem. Niestety potwierdzają te informacje. Większość z nas nie przestrzega jakichkolwiek zasad, mieszkańcy zrywają nawet taśmy zabezpieczające – napisał Konrad Kronig,

- W związku z powyższym, uprzejmie informuję, iż dzisiejszy dzień był pierwszym i ostatnim, w trakcie którego targowiska miejskie były otwarte. Od poniedziałku będą ponownie zamknięte, do odwołania. Osoby lobbujące za ich otwarciem uprzejmie informuję, iż moja decyzja jest ostateczna - zaznacza prezydent.



Komentarze

-5pokorna2020-04-27 22:50#39
dobrze że zmaknął ! gadajcie sobie zdrowi. no właśnie jeszcze zdrowi. jak tak będziecie podchodzić do sprawy nie tylko na targowisku, to wszyscy będziemy chorzy!
Cytuj
+14Mieszkaniec2020-04-27 17:37#38
Ta cała historia pracy naszego prezydenta KK nadaje się do telewizji żeby opisać. Jak postępuje z ludźmi.
Cytuj
+16Misiek 782020-04-27 14:14#37
Nieudolność tego pana zwanego prezydentem aż razi w oczy....czy nie można było wysłać więcej pracowników z podległych jednostek by pilnowani porządku przynajmniej w tym pierwszym dniu ??przeciez wiadomo ze ludzie są różni i rzuca sie na zakupy jakby nigdy niczego nie widzieli ...to samo z rozmieszczeniem sprzedawców ...nie można było rozlokować ich w większych odstępach? Przecież płac targowy jest duży ...ale nie ...najlepiej jest podjąć decyzje zza biurka i zamknąć targowiska i pozbawić ludzi ich jedynego źródła dochodu ....teraz Ci ludzie którym towar sie przeterminował i zmarnował powinni zawieźć pod UM i wysypać pod drzwi ....
Cytuj
+11Tsk2020-04-27 00:52#36
Lata 90 czas się zatrzymał , jeszcze ruskich autokarów brakuje na parkingu
Cytuj
+4optymistka2020-04-26 21:27#35
A co do tego zebrania to może je zrobić tak samo jak....nauczyciele....
Cytuj
+13optymistka2020-04-26 21:23#34
Powinno być tak;
1 Prezydent robi zebranie zkupcami
2 dokładnie określa,które stoiska mogą być otwarte
3Stawia wymagania sanitarne
4Kontroluje
I kropka.Tak jest w wielu miastach
Cytuj
-4Azorek2020-04-26 19:00#33
W Lidlu nie lepiej . W sobotę ludzi jak za dawnych lat . .
Cytuj
+13mieszkaniec2020-04-26 18:19#32
Cytuję Dz:
Wyślijcie Wodza do miasta gdzie otwarte są targowiska . Obejrzy jak się to robi może się nauczy jak się to robi bezproblemowo !!!

Do Las Vegas!!!.... by chętnie pojechał
Cytuj
-8Luk2020-04-26 17:22#31
Większość narzeka na bobasa-dużo racji że słaba organizacja
Ale ludziki którzy są na zdjęciach maja w nosie rozporządzenia rzadu naszego kraju-co trzeba zrobić zeby zachowali wobec drugiej osoby odległość?strzelać do nich ? taśmy odgradzające zrywane-przepraszam ale kto odwiedza targowisko-ludzie pierwotni?hunowie?trzeba ludzi 60 letnich prowadzić za rekę?
Cytuj
-1Lala2020-04-26 16:20#30
Może zabezpieczenie targowiska nie było w pełni dobrze zorganizowane ale nie zmienia to faktu że ludzie nie umieją się zachować
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 04.06.2020 14:52