13.08.2020 Ostatnia aktualizacja 19:01, 12.08.2020

Ferie w mieście, moc atrakcji dla dzieci i młodzieży

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 07 Lut 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Ferie zimowe powoli dobiegają końca. Dzieci i młodzież pozostająca w mieście w okresie ferii miała do wyboru szereg zajęć, które przygotowały na ten okres instytucje miejskie. Duża oferta Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz  Muzeum im. Orła Białego przyciągnęła na zajęcia bardzo dużo uczestników.

Miejskie Centrum Kultury zorganizowało szereg zajęć plastycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci miały do czynienia takie zajęcia jak artystyczny recykling, warsztaty z rzeźby w glinie, warsztaty plastyczne „Zimowe obrazki”, warsztaty plastyczne „Śniegiem malowane”, warsztaty z rysunku „Martwa natura” czy zajęcia plastyczne „Maski karnawałowe”. Były też zajęcia taneczne, bajkowe czytanki i przebieranki. Można było też pograć w gry planszowe oraz poćwiczyć Jogę. Chętni mogli skorzystać ze stołów do tenisa stołowego oraz bezpłatnych dmuchawców. W kinie Centrum odbywały się feryjne seanse filmowe Zorganizowano również wycieczkę do Bałtowa. Na zakończenie odbył się Bal karnawałowy dla dzieci

27 stycznia rozpoczęły się także „Ferie na kręgielni” w Kombinacie Formy. Kręgielnia i bilard były dostępne bezpłatnie od poniedziałku do piątku. Akcja, organizowana była wspólnie z miastem, kierowana do osób od 3 do 19 roku życia. Odbyły się również warsztaty DJ'skie oraz turniej bowlingowy.

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przygotowało ofertę dla osób chcących spędzić ferie aktywnie. W pierwszym tygodniu ferii odbyła się feryjna nauka jazdy na łyżwach, w której udział wzięło 30 dzieci. Zajęcia prowadził Michał Fiereńczuk. Natomiast na krytej pływalni przy ul. Spółdzielczej 19 przez dwa tygodnie trwała feryjna nauka pływania, którą MCSiR zorganizował wspólnie ze Szkółką Pływacką „Delfin”. Zajęcia prowadził Sylwester Wróbel.

Na hali sportowej odbywały się ferie z siatkówką i ferie z piłką nożną. Zajęcia z siatkówki prowadzili trenerzy Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego, natomiast zajęcia piłki nożnej trenerzy Piłkarskiej Akademii Skarżyska. W okresie ferii zimowych na obiektach MCSiR obowiązywały promocyjne ceny.
 
Ciekawą ofertę przygotowało Muzeum im. Orła Białego. Można było skorzystać z takich zajęć jak: Poszukiwacze skarbów” - zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych, które prowadził Piotr Kołodziejski, „Jak orła cień” – zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych prowadzone przez Magdalenę Wujcik, „Zdajemy maturę z historii”- zajęcia dla uczniów szkół średnich, prowadzone przez Krzysztofa Zemełę.

Na zakończenie ferii odbyły się warsztaty muzyczne „Na wojskową nutę”, które prowadził Mariusz Kaczmarczyk, podczas zajęć odbyła się nuka utworów związanych z tematyką patriotyczną, historyczną i wojskową.

Propozycje na okres ferii przygotowała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Zajęcia odbywały się w Filii nr 1 przy ul. Towarowej i Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej. W ramach zajęć odbyły się: „Bajkowe poniedziałki”- zagadki i zgaduj-zgadule dotyczące znajomości bajek braci Grimm, „Warsztatowy wtorek” - zajęcia plastyczne- bałwanki, śnieżynki, malowane farbą plakatową na podkładzie z folii aluminiowej. „Literacka środa”- zajęcia animacyjno-czytelnicze, głośne czytanie fragmentów ulubionych książek dla dzieci uzupełnione wspólną zabawą. „Czwartkowy dzień zabaw” - konkursy, łamigłówki, kalambury i zabawy literackie. „Piątkowe gry planszowe” - gry planszowe, układanie puzzli i zabawy ruchowe. „Zimowe poczytajki” - czytanie opowiadań i bajek o tematyce zimowej. Wykonywanie ilustracji oraz zabawy inspirowane przeczytanym tekstem.
„Śnieżny las” -zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię i sprawność manualną dzieci. „Zgrajmy się” - gry planszowe i integracyjne, rebusy, rymowanki.


Warsztaty z rzeźby w glinie w MCKZajęcia w Bibliotece


Warsztaty muzyczne „Na wojskową nutę” w Muzeum im. Orła Białego


Feryjna Nauka Jazdy na Łyżwach


Feryjna Nauka Pływania 


Ferie z Siatkówką


Ferie z piłką nożną 


Bal karnawałowy na zakończenie ferii w MCK Komentarze

-7Stydent Yedi2020-02-09 16:27#3
Cytuję Ferie z Radochą:
Cytuję Yedi:
A więc niech moc będzie z wami i tymi atrakcjami a ja właczam telewizor zeby zobaczyć jak wyglada niezacofany swiat.


I nie zapomnij zadzwonić do pis żebyś przekaz dnia otrzymał do swego łba, wełniana czworonożna i rogata istoto :-)

A jak ty istoto rozkminileś, że 30to latek to istota czworonoga z pis.Tak to jest jak sie pokazuje tylko POpisy.
Cytuj
+7Ferie z Radochą2020-02-08 20:55#2
Cytuję Yedi:
A więc niech moc będzie z wami i tymi atrakcjami a ja właczam telewizor zeby zobaczyć jak wyglada niezacofany swiat.


I nie zapomnij zadzwonić do pis żebyś przekaz dnia otrzymał do swego łba, wełniana czworonożna i rogata istoto :-)
Cytuj
-10Yedi2020-02-08 18:54#1
A więc niech moc będzie z wami i tymi atrakcjami a ja właczam telewizor zeby zobaczyć jak wyglada niezacofany swiat.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Granatowi się nie odmawia. Marcin Kołodziejcz…

Opublikowano: 12.08.2020 20:49

Komentarzy: 0

Powiat przekazał 45 tysięcy złotych WTZ …

Opublikowano: 12.08.2020 13:16

Komentarzy: 0

Marcin Kołodziejczyk został nowym trenerem Gr…

Opublikowano: 11.08.2020 22:31

Komentarzy: 0

W "Piątce" będzie platforma dla ni…

Opublikowano: 11.08.2020 14:46

Komentarzy: 2

Poznaliśmy wyniki matur. II LO i ZSTM z najle…

Opublikowano: 11.08.2020 14:04

Komentarzy: 4

Nóż w rękach napastnika

Opublikowano: 11.08.2020 13:33

Komentarzy: 1

Strażacy uratowali uwięzioną kunę

Opublikowano: 11.08.2020 13:24

Komentarzy: 0

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 10.08.2020 15:07

Komentarzy: 0

Zlot zabytkowych aut i motocykle nad bliżyńsk…

Opublikowano: 10.08.2020 11:41

Komentarzy: 4

XLII Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej w…

Opublikowano: 07.08.2020 11:15

Komentarzy: 12

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne