13.08.2020 Ostatnia aktualizacja 19:01, 12.08.2020

Popiół – jak z nim postępować i w czym oddawać?

Autor:
Izabela Szwagierek (UM)
Opublikowano: 06 Lut 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W związku z trwającym sezonem grzewczym i sygnałami od firmy odbierającej z terenu miasta odpady komunalne, przypominamy, jak należy postępować z popiołem.
 
Firma odbierająca odpady komunalne od mieszkańców Skarżyska-Kamiennej kilkakrotnie sygnalizowała do Urzędu Miasta, że mieszkańcom zdarza się przygotować popiół w sposób uniemożliwiający odbiór tej frakcji odpadów (np. przy wykorzystaniu wiader lub niewytrzymałych, pękających w trakcie podnoszenia worków).
 
Dlatego przypominamy, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skarżysko-Kamienna, popiół należy gromadzić w odpowiednio wytrzymałych workach lub w pojemnikach koloru SZAREGO. W Regulaminie zapisano również, że konstrukcja pojemników na odpady powinna umożliwiać ich opróżnianie przy użyciu grzebieniowego, bramowego lub hakowego mechanizmu załadowczego pojazdów przeznaczonych do odbioru odpadów albo hydraulicznym dźwigiem samochodowym.
 
Przypominamy jednocześnie, że popiół w zabudowie jednorodzinnej w okresie od kwietnia do października odbierany jest raz miesiącu, a w okresie od listopada do marca - co 2 tygodnie, natomiast w zabudowie wielorodzinnej - raz w miesiącu.




Komentarze

+2kingula2020-02-11 20:23#6
Cytuję ekstramocne:
A kiedy ktoś się weźmie za kontrole czym ludzie palą? Może by kto tak ten popiół zbadał ?

Każdy pali tym co kupił...po co badać popiół...lepiej przebadać sprzedawany węgiel na składach opału. Co rok coraz wyższa jest jego cena...a gatunek coraz gorszy.
Cytuj
0ekstramocne2020-02-11 14:16#5
A kiedy ktoś się weźmie za kontrole czym ludzie palą? Może by kto tak ten popiół zbadał ?
Na kamiennej i metalowców po 18 nie da się oddychać na zewnątrz. Nie da się okna otworzyć. Śmierdzi i drapie w gardle !!! Ludzie trują nasze dzieci paląc gumowcami i śmieciami !!!

W innych miastach jakoś sobie z tym radza np w poznaniu
https://epoznan.pl/news-news-101141-sad_wymierzyl_5000_zl_kary_za_palenie_w_piecu_smieciami
Cytuj
0Lulu2020-02-10 13:26#4
Cytuję mieszkaniec:
Cytuję Czyścioch z bloku:
Cytuję mieszkaniec:
A czy w regulaminie jest napisane, że firma odbierająca popiół z koszy może sobie lecieć w .uja i wysypywać tylko pół kosza?
Jeszcze raz się to zdarzy to za każdym razem będę robić zdjęcia i wysyłać szwagierkowej i grubasowi.


Nie zapomnij też wysłać zdjęcia, tego czym palisz w piecu, [edit] !
Jak palisz szajsem i oponami, to taki masz "popiół", który okleja wszystko i się zbryla. Wyślij więc przede wszystkim te zdjęcia.

Aaaa, no tak. Dziękuję, że mi uświadomiłeś. A wiesz może dlaczego mam czarny dym z komina? Bo ja palę tylko rowerowe, specjalnie białe wyszukuję. A jeśli już większa opona to szarych szukam, pełno tego jest doookoła. I dym też powinien być szary a jest czarny. Ostatnio jak wrzuciłem do pieca białe relaxy to dym był biały jak w watykanie.
No i skoro jesteś znawcą tego tematu to podpowiedz mi jeszcze dlaczego jak napalę tymi oponami i mam otwarte okno to czujnik czadu mi cały czas piszczy? Wymieniłem baterię na nowe ale dalej to samo. Cały czas piszczy. Może to przez te panele które wrzucam? Kiepsko się palą ale za to są kaloryczne.


To lokalny troll?
Bo nie jestem pewny? :D
Cytuj
-6mieszkaniec2020-02-07 23:11#3
Cytuję Czyścioch z bloku:
Cytuję mieszkaniec:
A czy w regulaminie jest napisane, że firma odbierająca popiół z koszy może sobie lecieć w .uja i wysypywać tylko pół kosza?
Jeszcze raz się to zdarzy to za każdym razem będę robić zdjęcia i wysyłać szwagierkowej i grubasowi.


Nie zapomnij też wysłać zdjęcia, tego czym palisz w piecu, [edit] !
Jak palisz szajsem i oponami, to taki masz "popiół", który okleja wszystko i się zbryla. Wyślij więc przede wszystkim te zdjęcia.

Aaaa, no tak. Dziękuję, że mi uświadomiłeś. A wiesz może dlaczego mam czarny dym z komina? Bo ja palę tylko rowerowe, specjalnie białe wyszukuję. A jeśli już większa opona to szarych szukam, pełno tego jest doookoła. I dym też powinien być szary a jest czarny. Ostatnio jak wrzuciłem do pieca białe relaxy to dym był biały jak w watykanie.
No i skoro jesteś znawcą tego tematu to podpowiedz mi jeszcze dlaczego jak napalę tymi oponami i mam otwarte okno to czujnik czadu mi cały czas piszczy? Wymieniłem baterię na nowe ale dalej to samo. Cały czas piszczy. Może to przez te panele które wrzucam? Kiepsko się palą ale za to są kaloryczne.
Cytuj
+4Czyścioch z bloku2020-02-06 20:39#2
Cytuję mieszkaniec:
A czy w regulaminie jest napisane, że firma odbierająca popiół z koszy może sobie lecieć w .uja i wysypywać tylko pół kosza?
Jeszcze raz się to zdarzy to za każdym razem będę robić zdjęcia i wysyłać szwagierkowej i grubasowi.


Nie zapomnij też wysłać zdjęcia, tego czym palisz w piecu, [edit] !
Jak palisz szajsem i oponami, to taki masz "popiół", który okleja wszystko i się zbryla. Wyślij więc przede wszystkim te zdjęcia.
Cytuj
+1mieszkaniec2020-02-06 18:48#1
A czy w regulaminie jest napisane, że firma odbierająca popiół z koszy może sobie lecieć w .uja i wysypywać tylko pół kosza?
Jeszcze raz się to zdarzy to za każdym razem będę robić zdjęcia i wysyłać szwagierkowej i grubasowi.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Granatowi się nie odmawia. Marcin Kołodziejcz…

Opublikowano: 12.08.2020 20:49