06.03.2021 Ostatnia aktualizacja 13:02, 05.03.2021

Studniówki 2020: Zespół Szkół Ekonomicznych

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 01 Lut 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W sobotę uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, wraz z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym bawili się na uroczystym balu studniówkowym, który odbył się w Hotelu Promień przy ulicy Legionów.
 
Pośród gości balu mogliśmy zobaczyć grono pedagogiczne i rodziców - lecz najważniejsi tego wieczoru byli uczniowie klas maturalnych, którzy do wspólnej zabawy zaprosili swoje sympatie lub przyjaciół.
 
Na samym wstępie głos zabrała dyrektor szkoły Joanna Romanowska. - Bal studniówkowy to poważne przedsięwzięcie organizacyjne i z tego miejsca chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację balu. Bal studniówkowy to taka niestandardowa uroczystość powiedziałabym, że możemy to porównać do beczki miodu odpowiednio przyprawionej szczyptą dziegciu. Z jednej strony spotykamy się dzisiaj po to, żeby spędzać czas na szampańskiej zabawie. To ma być noc radości, uśmiechu, wesołości i satysfakcji z tego co już udało wam się osiągnąć – mówiła Joanna Romanowska, dyrektorka szkoły.

Podkreślała ponadto, że uczniowie uświadamiają sobie  że za małą chwilę przyjdzie im się zmierzyć z poważnymi wyzwaniami, z egzaminami tymi, które jak dotychczas będą najważniejsze w ich życiu, z planami na przyszłość, z organizacją dorosłego życia

- Być może jeszcze nie wszyscy z was mają sprecyzowane plany na przyszłość, ale chcę powiedzieć, że w moim odczuciu wchodzicie w tę dorosłość z bardzo dobrym ekwipunkiem. Macie niezbędną wiedzę, umiejętności, które pozwolą Wam poradzić sobie w dorosłym życiu. Jeżeli do tego bagażu dorzucicie jeszcze odwagę, wytrwałość, determinację i dużo ciężkiej pracy to macie wszelkie szanse alby osiągnąć sukces w przyszłości. Nie zaszkodzi jeszcze trochę szczęścia i tego szczęścia na przyszłe miesiące i całe przyszłe życie gorąco wam dzisiaj życzę – powiedziała na koniec swojego przemówienia Joanna Romanowska.

Następnie głos zabrali przedstawiciele uczniów.  - Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy uświadamia nam, że wkrótce staniemy przed najważniejszym w życiu egzaminem, który pozwoli przekroczyć ten symboliczny próg dojrzałości. Tak niedawno przekroczyliśmy próg naszego technikum, przeżywaliśmy tutaj wzloty i upadki, na pewno będziemy wspominać najweselsze i najtrudniejsze zajęcia w szkole – mówili.

- Puste zeszyty czasami puste głowy wyniki te niechciane i te nieuniknione, piątki te zapracowane i te z przypadku. W tych chwilach zawsze towarzyszyliście nam wy wychowawcy, nauczyciele. Staraliście się prostować nasze ścieżki cierpliwie tłumacząc w jaki sposób szukać swojego miejsca w życiu – podkreślali uczniowie.

Na koniec podziękowali swoim rodzicom za wsparcie i pomoc. Słowa podziękowania skierowali również do nauczycieli- Pragniemy podziękować dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za wyrozumiałość, cierpliwość i za każdą porcję wiedzy. To dzięki Wam poznawaliśmy tajemnice, zmienialiśmy swoje poglądy i zapatrywanie na otaczający świat – zaznaczali przedstawiciele uczniów.
 
Głos zabrali  również przedstawiciele Rady Rodziców - Mijają już cztery szkolne lata odkąd większość tych młodych ludzi przekroczyło próg Zespołu Szkół Ekonomicznych w Skarżysku – Kamiennej. Cztery jakże długie i jakże krótkie lata. Okres wytężonej pracy nauczycieli, wzlotów i upadków naszych dzieci, chwil szczęścia i radości czasem smutku czy żalu. Coś się zaczyna i coś się kończy. Nauka w technikum dla naszych dzieci dobiega końca, za około 100 dni przystąpią do egzaminu maturalnego, egzaminu dojrzałości. Dziś dla nich ten jeden, wyjątkowy studniówkowy bal oczekiwany przez maturzystów z niecierpliwością, lekkim wzruszeniem i niepokojem - zostanie w ich pamięci na długie lata. – mówiła przedstawicielka rodziców.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał również przedstawiciel nauczycieli- Radosław Żmijewski, który m.in. podziękował uczniom i rodzicom za zaproszenie na bal studniówkowy. 

Później przyszła kolej na tradycyjnego poloneza, którego zatańczyło cztery klasy. W sumie na studniówce Zespołu Szkół Ekonomicznych bawiło się ponad 120 osób. O oprawę muzyczną zadbał zespół One Way TSK.

*****************
Była to ostatnia studniówka w tym roku, na której przedstawiciele naszej Redakcji gościli w Hotelu Promień przy ulicy Legionów. Dziękujemy właścicielce hotelu - Pani Danucie Banaczek oraz całej obsłudze za pomoc przy realizacji relacji studniówkowych. Dziękujemy również za pyszny poczęstunek oraz miłe przyjęcie. Do zobaczenia za rok! 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Szpital w Skarżysku-Kamiennej otrzymał od pow…

Opublikowano: 05.03.2021 12:59

Komentarzy: 1

Nie daj się seniorze! Oszuści nie odpuszczają

Opublikowano: 05.03.2021 12:52

Komentarzy: 0

Projekt „Mikołaj Kopernik postawił na edukacj…

Opublikowano: 05.03.2021 12:02

Komentarzy: 1

Sparta Kazimierza Wielka rywalem Granatu Skar…

Opublikowano: 04.03.2021 18:54

Komentarzy: 0

Kolejne opóźnienie w realizacji "skatepa…

Opublikowano: 04.03.2021 18:20

Komentarzy: 16

Nagrody w konkursie plastycznym "Pejzaż …

Opublikowano: 04.03.2021 18:06

Komentarzy: 0

Nocny pożar przy ulicy Topolowej

Opublikowano: 04.03.2021 12:05

Komentarzy: 0

Uroczyste powołanie Zastępcy Komendanta Powia…

Opublikowano: 04.03.2021 11:39

Komentarzy: 1

Nie pomogły kryjówki w szafie i za łóżkiem. P…

Opublikowano: 04.03.2021 10:14

Komentarzy: 0

Ze Skarżyska do Łodzi pociągiem? Samorząd woj…

Opublikowano: 04.03.2021 08:00

Komentarzy: 3

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne