12.07.2020 Ostatnia aktualizacja 16:04, 11.07.2020

Wakacyjna ochrona - to łatwiejsze niż myślisz

Autor:
skarzysko24.pl
Opublikowano: 10 Sty 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wakacje to czas, kiedy każdy chce odpocząć i zapomnieć o codziennych problemach. Najczęściej decydujemy się na wyjazdy zagraniczne do znanych kurortów. Tam czeka na nas odrobina luksusu oraz wiele atrakcji, które umilają czas podczas wakacyjnego relaksu. Jak jednak zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami, tak by nie zrujnowały urlopu? Odpowiedź jest prosta – polisa wakacyjna. Z tego tekstu dowiesz się, co wchodzi w zakres ubezpieczenia turystycznego i dlaczego warto je wykupić.

Polisa turystyczna - co zawiera?

Wiele zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, które wybierzesz, ale są punkty wspólne pomiędzy niemalże wszystkimi polisami. Poniżej znajdziesz listę zabezpieczeń, które obowiązkowo powinna pojawić się w Twojej umowie ubezpieczeniowej.

Koszty zagranicznego leczenia

Jeśli podczas wakacyjnego wyjazdy będziesz zmuszony skorzystać z pomocy medycznej, to w ramach ubezpieczenia możesz liczyć na zwrot kosztów wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, niektórych zabiegów, a nawet opieki stomatologicznej. Pamiętaj, że w wielu kurortach oddalonych od dużych ośrodków miejskich nie znajdziesz publicznych placówek zdrowa, w których działa karta EKUZ. Turyści najczęściej są „skazani” na pomoc prywatnej służby zdrowia, a wtedy jedynym sposobem na zwrot środków jest polisa turystyczna.

OC

Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku, który spowodowałeś, ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje wszelkiego rodzaju roszczenia w ramach odszkodowania. Ważne jest jednak, byś na miejscu zdarzenia spisał z pokrzywdzonym stosowne porozumienie. Dzięki temu dokumentowi sprawa nie trafi do sądu i będzie mogła zostać rozwiązana polubownie.

NNW

Wypadki chodzą po ludziach i naprawdę nikt nie jest w 100% bezpieczny. Szczególnie dobrze wiedzą o tym osoby aktywne, które uprawiają różnego rodzaju sporty. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, będziesz mógł liczyć na pomoc ubezpieczyciela w postaci wypłaty środków na leczenie lub rehabilitację. Więcej na ten temat dowiesz się w serwisie: https://www.polisaturystyczna.pl/
Ochrona bagażu

Lotniska to miejsca, na których ginie najwięcej walizek, sprzętu sportowego oraz innego rodzaju bagażu. Wynika to z zamieszania, jakie panuje w tego typu punktach. Czasami dochodzi do zaginięcia, a innym razem chodzi o kradzież. W każdej takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa pokryje koszty zakupów rzeczy niezbędnych do przetrwania poza granicami kraju. Pamiętaj jednak, że podstawą do wypłaty środków są rachunki ze sklepów.

Odwołanie wyjazdu

Jeśli wyjazd zostanie odwołany nie z Twojej winy, możesz liczyć na zwrot poniesionych kosztów. Warunkiem jednak jest to, by odwołanie nie było przyczyną Twojego celowego działania.

Podsumowanie

Tylko tak wyglądająca polisa ma szansę ochronić się kompleksowo przed niemal wszystkimi nieszczęśliwymi sytuacjami, które mogą pojawić się podczas wyjazdu poza granicę naszego kraju. Pamiętaj również, by tematem ubezpieczenia zająć się na spokojnie przed wyruszeniem w podróż. Dokładnie czytaj też OWU (Ogólne Warunki Umowy). Dzięki temu nie dasz się nabić w butelkę. Po sprawdzoną ofertę ubezpieczenia turystycznego zajrzyj na stronę:

https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

______________Artykuł sponsorowany  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Wysoka porażka Granatu w ostatnim meczu kontr…

Opublikowano: 11.07.2020 15:24

Komentarzy: 0

Kino plenerowe w Miasteczku Ruchu Drogowego z…

Opublikowano: 10.07.2020 22:34

Komentarzy: 1

Ulica Leśna w budowie

Opublikowano: 10.07.2020 11:09

Komentarzy: 3

Nowe witacze na rogatkach Skarżyska - Kamienn…

Opublikowano: 09.07.2020 13:23

Komentarzy: 13

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Skarżys…

Opublikowano: 09.07.2020 11:49

Komentarzy: 12

Faza grupowa WTPN 2020 zakończona, znamy ćwie…

Opublikowano: 08.07.2020 18:21

Komentarzy: 0

Nie zatrzymał się do kontroli. W organizmie 2…

Opublikowano: 08.07.2020 11:43

Komentarzy: 0

"Wakacje z piłką" - UKS Celsium I n…

Opublikowano: 07.07.2020 22:32

Komentarzy: 0

Oświadczenia majątkowe za 2019: Władze powiat…

Opublikowano: 07.07.2020 17:50

Komentarzy: 1

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi gościła u pr…

Opublikowano: 07.07.2020 16:13

Komentarzy: 13

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +


Praca Skarżysko