15.12.2019 Ostatnia aktualizacja 18:09, 14.12.2019

PSZOK wstrzymuje przyjmowanie niektórych rodzajów odpadów. Komunikat MUK

Autor:
MB
Opublikowano: 20 Lis 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W niedzielę informowaliśmy Państwa o tym, że do Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej - w związku z działalnością PSZOK (a w zasadzie w związku z tym, że w ocenie mieszkańców - nie działa najlepiej) - wpłynęła skarga na bezczynność prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej w zakresie realizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Dzisiaj na nasza skrzynkę redakcyjną nadesłano informację dotyczącą... wstrzymania przyjmowania przez PSZOK niektórych rodzajów odpadów (treść poniżej).

Skarżysko-Kamienna, dn.19.11.2019r

INFORMACJA

W związku z wyczerpaniem niektórych limitów przyjęć i utylizacji odpadów na 2019 rok przez firmy do tego uprawnione informujemy, że odpady takie jak :
- Odpady wielkogabarytowe
- Odpady biodegradowalne
- Zmieszane odpady poremontowe
nie będą przyjmowane w punkcie PSZOK w Skarżysku-Kamiennej.

Jednocześnie zawiadamiamy, iż z chwilą znalezienia odbiorcy mogącego zutylizować w/w odpady prześlemy mieszkańcom stosowną informację za pośrednictwem lokalnych mediów.

Przed dostarczeniem odpadów do PSZOK prosimy o każdorazowy kontakt telefoniczny z numerem 602 507 868 celem uzgodnienia terminu przyjęcia i rodzaju przywożonego odpadu.

W związku z zaistniałą sytuacją przepraszamy mieszkańców Skarżyska-Kamiennej za przejściowe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

/Prokurent/

Co z takimi odpadami mają teraz zrobić mieszkańcy? Jak powyższa informacja ma się do ustawowego obowiązku odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców? Ta pytania pozostają otwarte.


Komentarze

+4mm2019-11-23 11:31#14
no i BUM!
PSZOK godzina 9:30 zamknięty na cztery spusty, nikt nic nie wie...
Cytuj
+7mm2019-11-22 21:48#13
Informacja o PSZOK zniknęła w tym tygodniu ze stron www UM. Coś się szykuje?
Cytuj
+14Baczny obserwator2019-11-21 19:51#12
Najgorsze jest to ze wybraliście kroninga na 5-letnia kadencję
Cytuj
+17Ksiądz Robak2019-11-21 15:49#11
...skarga na bezczynność Prezydenta. To jakiś absurd. Chłop robi co może dla miasta. Nie wie w co ręce włożyć, z urzędu nie wychodzi, nigdzie go nie widać wśród mieszkańców. Czasem wyjedzie na wycieczkę za granicę ślimaki zobaczyć, przepchnie jakąś preumowę, zlot kabrioletów zorganizuje...wszystko dla miasta i mieszkańców
Cytuj
+19myszkasriszka2019-11-21 13:19#10
to w takim razie podjade pod urząd miasta zrzucic te Odpady wielkogabarytowe, Odpady biodegradowalne, Zmieszane odpady poremontowe albo Menadze pod blok w którym mieszka je wywalić ??? czyli generalnie hala widowiskowo sportowa i parking ??? będzie dobre widowisko :))))) po odbiciu piłeczki ciecia ze z tego śmiesznego składu że moge sobie zrobic co chce z tymi gratami i wyruszeniu do kielc - tam przyjęli bez probleemu-kosztowalo mnie to duzo czasu ale sie udało . a Pan Menaga przeprasza . Przeprosisz kiedyś za tą swoją kadencje KLAUNIE - bez edit prosze(niech wie że nim jest!) . Ludzie plącą za śmieci - wy szykujecie podwyżki bo nie segregowane niby . to jest śmiech na sali !!!! bede sie z Ciebie śmiał zawsze jak Cie bede widzial Menago - a te studia to zaocznie na tym UJ konczyleś bo z zarządzania by Ci każdy dwóje postawił . Mario2 dobrze pisze- czy opłata zostanie zwrócona skoro UM nie wywiazuje sie ze swoich zobowiązań wzgledem mieszkańców ???? Juz nie pisze o rejowie w jakim jest fatallnym stanie ta ścieżka bo szkoda słów i czasu . ale komentarz raz na jakiś czas jest potrzebny bo sie nóż w kieszeni otwiera jak sie widzi ten syf i ciemność na ulicach !
Cytuj
+9mm2019-11-21 07:52#9
Cytuję Kobyła Karina:
Cytuję mm:
Aaaaa i jeszcze jedno: ten /prokurent/ to skąd się urwał? Jakie uzgodnienia terminu i rodzaju odpadów? Na stronie UM są wypisane godziny otwarcia i rodzaje odpadów, które można u nich zostawić! On tego nie wie? Co tu mieszkańcy mają uzgadniać? Jak sami uzgodnili tak mają a teraz jeszcze "kontrasygnata" jest potrzebna? Szkoda, że Bareja już nie żyje...


No nie wiem. Wydaje mi się, że to raczej ukłon w stronę przywożących śmieci żeby nie było nieporozumień. Skoro instalacja w Końskich nie przyjmuje odpadów albo przyjmuje jak chce, to lepiej najpierw zadzwonić i się upewnić, że pszok te odpady przyjmie bo potem moze je oddać do Końskich.
To chyba lepiej ?

Jaki ukłon, po prostu przerzucili sprawę na mieszkańca i tyle w temacie.
Cytuj
+19Mario22019-11-20 20:59#8
Nasz "Menadżer" na Facebooku usiłuje zwalić winę za kryzys śmieciowy na obecny rząd. W takim razie mam pytanie: czy we wszystkich miastach w Polsce jest też taki problem? Wydaje mi się, że rząd jest jeden na całą Polskę a nie tylko na Skarżysko. Jakoś w żadnych wiadomościach nie trabią że miasta nie chcą odbierać śmieci. Chyba gdyby tak było to na wszystkich stacjach mówili by o tym. Może trzeba zawiadomić krajowe media o tym problemie, pewnie nic nie wiedzą . Panie Prezydencie, proszę zainteresować tą sprawą Wyborczą, Polsat albo TVN, po co mieszkańcy mają na Pana narzekać skoro to wina rządu?
Cytuj
-9Kobyła Karina2019-11-20 20:53#7
Cytuję mm:
Aaaaa i jeszcze jedno: ten /prokurent/ to skąd się urwał? Jakie uzgodnienia terminu i rodzaju odpadów? Na stronie UM są wypisane godziny otwarcia i rodzaje odpadów, które można u nich zostawić! On tego nie wie? Co tu mieszkańcy mają uzgadniać? Jak sami uzgodnili tak mają a teraz jeszcze "kontrasygnata" jest potrzebna? Szkoda, że Bareja już nie żyje...


No nie wiem. Wydaje mi się, że to raczej ukłon w stronę przywożących śmieci żeby nie było nieporozumień. Skoro instalacja w Końskich nie przyjmuje odpadów albo przyjmuje jak chce, to lepiej najpierw zadzwonić i się upewnić, że pszok te odpady przyjmie bo potem moze je oddać do Końskich.
To chyba lepiej ?
Cytuj
+9Ancymon2019-11-20 19:42#6
Uzgadniać trzeba, bo najwidoczniej prezydent nie czytał umowy przed podpisaniem. Dla niego najważniejsza jest fota na Facebooka. Jak fota zrobiona to umowa jest mało ważna. Każdy normalny człowiek najpierw uzgadnia zasady a dopiero potem podpisuje umowy. Nasz "óczony" chyba o tym nie wiedział... Gdzie my żyjemy? To chyba nie dzieje się na prawdę, może mnie ktoś uszczypnąć?
Cytuj
+12mm2019-11-20 18:03#5
Aaaaa i jeszcze jedno: ten /prokurent/ to skąd się urwał? Jakie uzgodnienia terminu i rodzaju odpadów? Na stronie UM są wypisane godziny otwarcia i rodzaje odpadów, które można u nich zostawić! On tego nie wie? Co tu mieszkańcy mają uzgadniać? Jak sami uzgodnili tak mają a teraz jeszcze "kontrasygnata" jest potrzebna? Szkoda, że Bareja już nie żyje...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Radomiak Radom zwycięzcą I Halowego Turnieju …

Opublikowano: 14.12.2019 16:57