15.07.2020 Ostatnia aktualizacja 15:15, 14.07.2020

Klub Muzyczny Semafor zostanie zamknięty? Nie zgadzają się na to fani

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 15 Paź 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
6 października na profilu Facebook skarżyskiego Klubu Muzycznego Semafor opublikowana została informacja o tym, że 21 grudnia 2019 roku odbędzie się ostatni koncert w historii istnienia tego kultowego miejsca w naszym mieście. Wiadomość o planowanym zamknięciu Semafora poruszyła fanów klubu, którzy postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy i nie dopuścić do zamknięcia lokalu.

Klub Muzyczny Semafor, działający w jednej z dawnych kolejowych hal przy ulicy Towarowej w Skarżysku-Kamiennej jest instytucją  z niepowtarzalnym klimatem  i gronem stałych bywalców. Można zaryzykować stwierdzenie, że Semafor - miejsce koncertów  i imprez  - to jedna z najważniejszych (choć prowadzona przez osoby prywatne Małgorzatę i Michała Lipińskich)  instytucji kultury w mieście.

Przez prawie 18 latach działalności w klubie odbyło się setki koncertów. Do Skarżyska przyjeżdżali znani artyści nie tylko w Polsce, ale i na świecie jak choćby były wokalista zespołu Iron Maiden-Blaze Bayley czy amerykański zespół Pro-Pain, który podczas tournee po Europie dał jedyny koncert w Polsce właśnie w Klubie Muzycznym Semafor w Skarżysku.

Prowadzący Semafor- Małgorzata i Michał Lipińscy przez lata angażowali się w organizacje imprez charytatywnych oraz festiwali muzycznych (SKARfest). Pomagali też młodym zespołom, które stawiały swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej (happysad, Nocny Kochanek).

Okazuje się, że klub może zniknąć z muzycznej mapy Polski przez spór z właścicielem lokalu, który obciążył prowadzących Semafora zbyt dużymi kosztami, które są niezgodne z umową. Sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie. Nie zmienia to faktu, że umowa z Semaforem została rozwiązana, a budynek został wystawiony na sprzedaż.  

" Pewnie będziecie się zastanawiać dlaczego podjęliśmy taką decyzję? Chcielibyśmy, żebyście wiedzieli, że nie dlatego, że nam się znudziło albo, że mamy dość. Niestety do zamknięcia klubu zmusza nas zaistniała sytuacja, za którą musi zapłacić teraz Semafor- czytamy na profilu Facebook Semafora.

Fani klubu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nie zgadzają się, aby miejsce, które ukształtowało gusta muzyczne całych pokoleń, które dało początek wielu wspaniałym przyjaźniom i pozwoliło wielu zespołom zrobić wielkie kariery, po prostu zostało zamknięte i z dnia na dzień zniknęło z mapy klubów muzycznych.

W portalu zrzutka.pl zbierane są pieniądze, które mają pomóc w przywróceniu działalności klubu. Fundusze, które zostaną zebrane przeznaczone będą na: opłacenie błędnie wystawionych faktury, niedopłatę jaka powstała, opiekę prawnika, dalsze działanie klubu, pokrycie kosztów sądowych (jeśli dojdzie do procesu) oraz pozostałe koszty, które zapewne powstaną, choćby podróże w celu załatwienia spraw.

Pieniądze w celu ratowania Klubu Muzycznego Semafor można wpłacać pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/zhh2a8

Wszyscy na pokład i POMAGAMY! Zapraszamy do grupy wsparcia dla SEMAFORA, możecie tam przekazać ciepłe słowa dla wspaniałych ludzi jakimi są Gosia i Michał, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak można pomóc! Klub SEMAFOR – bo liczy się kultura!

https://www.facebook.com/klubsemafor

15 urodziny Klubu Muzycznego Semafor | 15.10.2016r|   

Komentarze

0Ijon_Tichy2019-10-22 22:00#10
Przychodzi komuś na myśl alternatywna miejscówka w Sku gdzie Semafor mógłby działać?
Cytuj
+5konfederci2019-10-21 16:19#9
Cytuję Miejskiziom:
Niech miasto kupi od pkp lokal i wynajmie go Semaforowi - jedyne wyjście z tej sytuacji, jeśli faktycznie miastu zależy na tym jak to nasz prezydent lansuje się na niby pomocy za 100 zł. Tylko pytanie czy za jakiś czas sytuacja się nie powtórzy i będzie trzeba robić zbiórki na faktury do miasta...


następny....
niech miasto kupi mi mieszkanie 100m2 w nowo budowanym bloku przy spółdzielczej a mnie wynajmnie je jako komunalne za 300zł miesiecznie.
ktoś jeszcze coś chce? to miasto nam kupi a potem odda za pół darmo
:o
Cytuj
-2Miejskiziom2019-10-21 13:28#8
Niech miasto kupi od pkp lokal i wynajmie go Semaforowi - jedyne wyjście z tej sytuacji, jeśli faktycznie miastu zależy na tym jak to nasz prezydent lansuje się na niby pomocy za 100 zł. Tylko pytanie czy za jakiś czas sytuacja się nie powtórzy i będzie trzeba robić zbiórki na faktury do miasta...
Cytuj
+4bezogródek2019-10-21 09:23#7
Nareszcie.Zróbcie zbiórkę dla mnie,a ja wam chętnie otworzę coś w tym stylu.Będzie wszystko alko i inne rzeczy,a co tam tylko uzbierajcie dla mnie tyle, żeby starczyło,bo jak zabraknie to i tak kasa dla mnie idzie.Właściwie to możecie cały czas zbierać ;-))
Cytuj
+7konfederci2019-10-21 07:44#6
Cytuję born in skarland:
...Dziwi bardzo postawa włodarzy naszego miasta, którzy po ukazaniu się takich przykrych informacji nie robią nic by Semafor mógł istnieć ...

taaa dofinansujmy wszystkie bankrutujące warzywaniaki, zakłady produkcyjne i innych małych przedsiębioców. Skąd żeś ty sie urwał ? To jest kapitalizm i wolny rynek. Państwo nie spłaca długów za prywatnych przedsiębiorców.

Cytuję niczadarmo:
ale przecież właściciele klubu, którzy użytkowali obiekt prawie 18 lat dobrze sobie zdawali sprawę z faktu że nie są jego prawnymi właścicielami i w każdym momencie mogą zostać zgodnie z prawem "poproszeni o opuszczenie nieruchomości" lub jej odkupienie od właściciela.


Sądząc po wpisie powyżej cytowanym, całej tej akcji to oni i wielu chyba nie wiedziało, że nie będac właścicielem nieruchomości w każdej chwili można z niej wylecieć...
Jeśli fani chcą to oczywiście niech pomogą i zbierają pieniądze. Mnie dziwi tylko w całej tej sytuacji jakaś taka dramtaurgia jakby za chwilę świat miał się skończyć. Nie oni pierwsi i nie ostatni muszą się zmierzyć z trudną sytuacją własnej firmy.
Cytuj
-2PLski2019-10-20 22:57#5
Idźcie pod urząd miasta wywołajcie króla K,może was wysłucha łaskawie
Cytuj
+5niczadarmo2019-10-20 15:20#4
Budynek w którym mieści się klub jest własnością PKP...i własnie został przeznaczony przez PKP na sprzedaż. Jeśli właściciel klubu nie dogada się z właścicielem budynku to żadne zbiórki nie pomogą. Chyba że zbierze się sumę, którą PKP chce za powyższą nieruchomość. Niestety takie są prawa rynku. Może to i bolesne dla niektórych...ale przecież właściciele klubu, którzy użytkowali obiekt prawie 18 lat dobrze sobie zdawali sprawę z faktu że nie są jego prawnymi właścicielami i w każdym momencie mogą zostać zgodnie z prawem "poproszeni o opuszczenie nieruchomości" lub jej odkupienie od właściciela.
Cytuj
+1Skar2019-10-19 11:14#3
Może można byłoby zorganizować jakiś koncert charytatywny, z którego dochód w calosci przeznaczony bylby na ten cel? Może zespoły, które tam zaczynały zgodzą się wystąpić za darmo? Taki tylko pomysł przyszedł mi do głowy .....
Cytuj
+1born in skarland2019-10-19 10:16#2
Wiele razy słyszałem rozmawiając z ludźmi z Kielc, Starachowic i kilku innych miejsc z naszego województwa, że w Skarżysku to przynajmniej jest takie miejsce gdzie można wpaść na fajny koncert i tych fajnych koncertów jest dużo więcej niż gdziekolwiek indziej w okolicy."Semafor" to jest nazwa, którą doskonale zna większość bandów rockowych w Polsce bo zwyczajnie byli jego gośćmi zostawiając publiczności niezapomniane chwile spędzone z muzyką. To jest jeden z filarów kultury naszego miasta, którego nie możemy obrócić w niebyt tylko dlatego, że jakiś koleś po kilkunastu latach nie może doliczyć się kasy i ma gdzieś magię tego miejsca ogrom pracy grupy ludzi, którzy przez 18 lat budowali markę tego klubu. ...Dziwi bardzo postawa włodarzy naszego miasta, którzy po ukazaniu się takich przykrych informacji nie robią nic by Semafor mógł istnieć ... Ładuje się ciężką kasę w koncert np Ich Troje, o którym już nikt po tygodniu nie pamięta a Semafor wizytówka naszego miasta z bogatą i piękną historią jest pozostawiony sam sobie... no może nie do końca bo jego wierni przyjaciele zrobią wszystko aby był i cieszył dalej.....damy radę !!!!!!
Cytuj
-1MuuuBeeee2019-10-18 09:44#1
NAPRAWDĘ NIKT NIC NIE NAPISAŁ POD TYM ARTYKUŁEM?
Nikt nie widzi, że to niezależne miejsce w którym można było posłuchać muzyki. Różnej muzyki. Sami siebie spychamy jako mieszkańcy miasta do roli podrzędnego ośrodka prowincjonalnego. Tak "zwija" się rola ośrodka jako miasta i powstaje nic nie znaczące skupisko ludzi. Nikt nie widzi o coraz mniejszym znaczeniu szeroko rozumianej kultury?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Wymienią stare bariery na al. Piłsudskiego

Opublikowano: 14.07.2020 13:42

Komentarzy: 1

Odpowie za zakupy nie swoją kartą i uszkodzen…

Opublikowano: 14.07.2020 12:13

Komentarzy: 0

Od soboty można robić zakupy w Markecie Budow…

Opublikowano: 14.07.2020 10:12

Komentarzy: 0

„Pamięć o Was jest w naszych sercach! Na Zaws…

Opublikowano: 13.07.2020 13:20

Komentarzy: 0

Nadal żerują na osobach starszych

Opublikowano: 13.07.2020 10:06

Komentarzy: 0

Poznaliśmy zwycięzców XXIII Wakacyjnego Turni…

Opublikowano: 12.07.2020 20:36

Komentarzy: 0

77. Rocznica Pacyfikacji Wsi Michniów

Opublikowano: 12.07.2020 11:37

Komentarzy: 5

Wybieraliśmy Prezydenta RP (II tura) - WYNIKI

Opublikowano: 12.07.2020 05:54

Komentarzy: 1

Wysoka porażka Granatu w ostatnim meczu kontr…

Opublikowano: 11.07.2020 15:24

Komentarzy: 0

Kino plenerowe w Miasteczku Ruchu Drogowego z…

Opublikowano: 10.07.2020 22:34

Komentarzy: 3

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +


Praca Skarżysko