30.06.2022 Ostatnia aktualizacja 08:53, 30.06.2022

BO2020 Znamy wyniki. Arka Bernatka 2.0 projektem z największą ilością głosów.

Autor:
MB
Opublikowano: 10 Wrz 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek ogłoszono wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2020 rok. Wiemy już, które inwestycje zgłoszone przez mieszkańców zostaną zrealizowane w kolejnym roku.

Budżet Obywatelski jest inicjatywą obywatelską, którą należy rozumieć jako formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Miasta Skarżyska-Kamiennej na wskazane przez mieszkańców projekty zadań do realizacji w kolejnym roku budżetowym.

Przypomnijmy - procedurę Budżetu Obywatelskiego po raz pierwszy uruchomiono w Skarżysku-Kamiennej w 2016 roku. Do pierwszej edycji BO zgłoszono 38 projektów na łączną kwotę ponad 1,6 mln PLN (po dokonaniu weryfikacji formalnej i merytorycznej wniosków - do głosowania mieszkańców zakwalifikowano 24 projekty), w drugiej 24 wnioski na łączną kwotę ponad 1 mln PLN (pod głosowanie mieszkańców poddano 15 z nich), a w trzeciej 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tys. PLN (pod głosowanie mieszkańców poddano 11), w czwartej złożono 16 wniosków (z czego trzynaście zostało poddane pod ocenę mieszkańców w głosowaniu) - podobnie było w bieżącym roku (pod głosowanie poddano ostatecznie 15 wniosków). 

Pod głosowanie, które odbywało się od 26 do 08 września podano 15 projektów. Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec miasta mógł wskazać jedną z propozycji. Głos oddały 6.643 osoby (11 osób więcej niż przed rokiem). 

Największym poparciem (1231 głosów) cieszy się projekt pn."Arka Bernatka 2.0 - budowa miejsca do rekreacji dla dzieci nad zalewem Bernatka".

Na drugim miejscu w głosowaniu  (1090 głosów)  znalazł się projekt pn. "Aktywna Kamienna Etap I - Modernizacja placu zabaw im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej - remont chodników i wykonanie oświetlenia".

Kolejnym projektem z największym poparciem mieszkańców  (1010 głosów)  jest projekt pn."Bór bezpiecznie i zdrowo V - doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w piramidę ze zjeżdżalnią, park linowy oraz urządzenia towarzyszące" .

Czwarte miejsce w głosowaniu   ( 583 głosy)  uzyskał projekt pod nazwą "Teren rekreacyjny na działce nr 52/2".

Wymienione, zwycięskie projekty zrealizowane zostaną w 2020 roku.

WYNIKI GŁOSOWANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA 2020 ROK

Miejsce

Tytuł projektu

Liczba głosów

1

Arka Bernatka 2.0 - budowa miejsca do rekreacji dla dzieci nad zalewem Bernatka”

1231

2

Aktywna Kamienna Etap I - Modernizacja placu zabaw im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej - remont chodników i wykonanie oświetlenia

1090

3

Bór bezpiecznie i zdrowo” V - doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w piramidę ze zjeżdżalnią, park linowy oraz urządzenia towarzyszące

1010

4

Teren rekreacyjny na działce nr 52/2 - zagospodarowanie terenu u zbiegu ulic Kochanowskiego i Pułaskiego

583

5

„Plac zabaw i bezpieczeństwo w SP 1” budowa i doposażenie placu zabaw dla dzieci i miejsc postojowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 1

570

6

Doposażenie placu zabaw oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 9

509

7

Budowa boiska do koszykówki „3x3” o sztucznej nawierzchni na placu osiedlowym przy ul. Ponurego/Żytnia

376

8

Plac zabaw „Skałka” - wykonanie ogrodzenia, nawierzchni poliuretanowej oraz doposażenie w urządzenia

350

9

Milica - wspólna dzielnica. Zagospodarowanie terenu (skweru) pomiędzy budynkami przy ul. Piłsudskiego i Prusa

210

10

Boisko wielofunkcyjne przy ul. Południowej

191

11

Bezpieczne os. Przydworcowe - budowa inteligentnych przejść dla pieszych na os. Przydworcowe

182

12

Budowa skweru w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Spółdzielczej pod nazwą „Skwer w sadzie”

118

13

Budowa dwóch przystanków autobusowych na os. Książęce na ul. Warszawskiej

115

14

Poprawa estetyki osiedla Milica poprzez przebudowę parkingu dla mieszkańców

81

15

Stacja ładowania stojąca do ładowania samochodów elektrycznych oraz wózków elektrycznych dla osób niepełnosprawnych, z energii pozyskanej z paneli fotowoltaicznych

27

 

Komentarze

+1Ijon_Tichy2019-09-14 15:59#23
Ha, to się nazywa obstawić złego konia... Cóż, gratulacje dla zwycięzców. :)
Cytuj
+6Jedyna słuszność2019-09-12 11:55#22
Tych trzech pajacy to SKARŻYSKIE JELITY/A? Miasto zeszło na psy...najpierw lansują sie że będzie mega inwestycja - Arka. Wygrywają na tym wybory i o inwestycji cisza, a teraz mają czelność podpinać się pod projekt mieszkańców, którzy w piękny sposób pokazali tej zgrai że sami zrobią więcej niż najbardziej skromny prezydent w tym mieście. Trzeba było wyniki w gabinecie ogłosić a nie na Bernatkę żeś ta pojechali!!! Wstydu za grosz!
Cytuj
+13wojtek sam w domu2019-09-11 13:09#21
Jak zobaczylem na fb ogloszenie wynikow myslalem ze to jakas prima aprilis ubiór i zachowanie gdzie jeden z panów miał problem co zrobić z rekami to jakaś zenada kto decyduje za to miasto..
Cytuj
+11marcin najman2019-09-11 12:09#20
Nie no tego już za wiele kiedy pan prezydent zajmie sie ludzmi a nie buja w obłokach ma nadzieje ze ten pseudo prezydent odpłynie tak szybko jak jego marzenia o Arce...
Cytuj
+10Babka2019-09-11 09:17#19
Kolejna ściema.Co z wynikami z zeszłego roku tj;remont ul.Chałubińskiego?? Przedwyborami latali z podpisami ,a po wyborach zero.To wielka ściema z góry ustalona moim skromnym zdaniem.Już nigdy się nie nabiorę na te obiecanki,nie poprę tej obecnej władzy miasta czy powiatu.
Cytuj
+15Wojtek 182019-09-10 22:18#18
Generalnie sposób, czas i miejsce ogłoszenie wyników głosowania - żenada. Panowie robiący za tło to kto? Ogłoszenie na prywatnym prywatnym profilu fb Kroninga...co to [edit] ma być. To jest informacja publiczna i powinna w pierwszej kolejności na oficjalnej stronie UM.
Cytuj
+19Zatroskany2019-09-10 16:11#17
I jeszcze jedna ciekawostka: O godzinie 10 na koncie prezydenta fp pojawił się film z ogloszenia wyników budżetu obywatelskiego, prezydent w polowce, radny Gibaszewski w polowce i powiatowy Ciok w krotkich spodenkach, sesja miejska dziś od 9 gdzie radny Gibaszewski juz w garniturze, a prezydent w drodze do Warszawy na pseudo spotkanie zeby uniknac awantury na sesji. Dlaczego film z budżetu obywatelskiego pojawił się w trakcie sesji, dlaczego wyniki nie zostały opublikowane wczoraj kiedy nagrany zostal filmik ?
Cytuj
+165gaeub2019-09-10 15:34#16
Cytuję boratzboru:
1. Arka to miała być inwestycja prywatna, i urząd, radni, prezydent za to nie odpowiada.
2. Kasy zaczyna brakować we wszystkich miastach i dopiero od 2020 zacznie sie cięcie inwestycji wszędzie, na skutek polityki pisowskiej, która ma na celu zajechanie samorządów i centralizację władzy.
3. Półmózgi i trolle opłacane za pieniądze podatników ala piebiak i spółka zawszę będą trolować i kłamać w internecie.A łyżka na to niemożliwe...

1. Arka prywatna a menedżer chwalił się w mediach aż miło. Lans w mediach jak wycinają krzaczki. Do chwalenia nie swoim to zawsze pierwszy. A jak coś nie wychodzi to nagle nie jego. Hipokryzja. Podobnie z tunelem pod torami i jakaś picną pre umową. 1000 miejsc pracy i deeeeszczem inwestorów którzy już tylko czekają. Co to się nie nawymyśla byle do upragnionego koryta.
2. Wszystko nie wasza wina. A że doicie miasto, bezczelnie nagrody bierzecie po 30 000, mieszkańcy przez was płacą na pensje reszy niepotrzebnych kolesi? Finanse to wasza wina. Rządzićie ale źle. I jeszcze premie bierzecie za lenistwo i papranie co się da. To i nie dziwota że kasy brakuje. Brak mądrego gospodarza.
4. Trole to wy nagniacie. Kity że zadłużenie spadło. A figę. Uroslo o parę milionów bo umowa przesunięcia w czasie jest do bani i kosztuje krocie. Kto to wogole wymyślił.
Cytuj
+25Zatroskany2019-09-10 15:27#15
Cytuję boratzboru:
1. Arka to miała być inwestycja prywatna, i urząd, radni, prezydent za to nie odpowiada.
2. Kasy zaczyna brakować we wszystkich miastach i dopiero od 2020 zacznie sie cięcie inwestycji wszędzie, na skutek polityki pisowskiej, która ma na celu zajechanie samorządów i centralizację władzy.
3. Półmózgi i trolle opłacane za pieniądze podatników ala piebiak i spółka zawszę będą trolować i kłamać w internecie.

Ad 1. Całe forum międzynarodowe w roku 2017 było poświęcone arce. Prezydent, radni oraz media z chęcią wrzucali informacje jaki to piękny i cudowny obiekt powstanie w Skarżysku... rozumiem, że jak pojawię się w urzędzie miasta i powiem, że chce budować mamucią skocznię narciarską od dworca po planty to prezydent poświęci swoje forum mojej skoczni ?
Ad 2. Skoro jak wspomniał przewodniczący Ciok, że już w tej chwili sprzedają (tereny szkolne!!!) gdyż nie ma pieniędzy w budżecie, to w cale tak różowo nie jest jak jest wmawiane przez prezydenta.
Ad 3. Jacy trolle? to my mieszkańcy Skarżyska, miasta które kochamy - i nie pozwolimy na tą partaninę w zarządzaniu! Zamiast walnąć się w pierś to pewnie zobaczymy post na fb jak to mieszkańcy żalą się na prezydenta a on przecież się stara tylko pis mu nie pomaga. Won na lekcje do Starachowic!
Cytuj
-22chalapnie2019-09-10 14:33#14
uśliniłeś się aż jeden z drugim
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl