18.07.2019 Ostatnia aktualizacja 08:21, 18.07.2019

Poznaliśmy wyniki matur. Jak z ich zdawalnością było w szkołach powiatu skarżyskiego?

Autor:
marbus
Opublikowano: 04 Lip 2019
Oceń:
3.5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. W powiecie skarżyskim do matury przystąpiło 547 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z czego 436  pozytywnie zdało egazamin dojrzałości.

Poniżej prezentujemy szczegółowe dane dotyczące zdawalności egzaminów w poszczególnych szkołach dla których organem prowadzącym jest powiat skarżyski.

Wyniki egzaminu maturalnego - MATURA 2019

Szkoła

Absolwenci tegoroczni

liczba absolwentów tegorocznych

liczba absolwentów tegorocznych, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego

liczba absolwentów tegorocznych, którzy zdali

% zdawalności

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE MŁODZIEŻOWE

I LO

175

175

170

97,14%

II LO

143

143

136

95,10%

ZST

54

46

33

71,74%

ZSE

89

86

47

54,65%

ZSSU

49

28

6

21,43%

ZST-M

72

59

37

62,71%

ZS SUCH.

10

10

7

70,00%

Ogółem szkoły młodzieżowe

592

547

436

79,71%







Komentarze

+1Niezadowolony2019-07-08 14:33#7
Cytuję gromek:
najwyżej zostaną yutuberami, influencerkami, instagramkami, vblogerami i innymi pseudo zawodami do których poza znajomością photoshopa nic umieć nie muszą ;-)
Kiedyś się mówiło, że jak się nie będziesz uczył to będziesz pracował przy łopacie, a teraz swoim mówię, że jak się nie będą uczyć to będą influencerakami, Instagramami czy czymś tam, sępiąc na jedzenie i utrzymanie w zamian za zdjęcie i opinie na facebooku :lol:

Do tego nie jest potrzebne ukończenie liceum czy jakiejkolwiek szkoły średniej, już dzieci z podstawówki doskonale sobie radzą w świecie wirtualnej rzeczywistości, o której wspominasz.
Cytuj
0Niezadowolony2019-07-08 09:03#6
Cytuję WTF:
Cytuję Momo:
Moze porozmawiamy o niskich wynikach z poszczegolnych przedmiotow? Bo to chyba najlepsze podsumowwanie wysilku nauczyciela? Moze rodzice zaczna sie domagac od dyrekcji szkol dokladnych statystyk i reakcji na slabe wyniki np. Z biologii ? Oraz odpowiedzi na pytania jak uczyl nauczyciel i czy realizowal program? Z tego co slyszalam byl ztym duzy problem.

Jedyne co mi się nasuwa po przeczytaniu tak 'porażających' przykładów oraz 'druzgocących' argumentów, to ? Quo Vadis Rodzicu?

Już odpowiadam ... Jako rodzic oczywiście nie idę do Rzymu, tak jak Chrystus, odpowiadając Piotrowi, żeby dać się powtórnie ukrzyżować. Raczej zmierzam do wpłynięcia na osoby, które są odpowiedzialne za poprawę jakości nauczania w polskiej szkole, a na naszym lokalnym podwórku w dwóch liceach i każdej innej szkole, jakie znajdują się w Skarżysku. Zazwyczaj nauczyciel, oczywiście nie każdy, tłumaczy się, że młodzież jest trudna, że nie chce się jej uczyć, a on nie mam na nią wpływu z takich czy innych powodów. Otóż ma, zależy to tylko od tego, jak się do tego zabierze, przecież zawód nauczyciela to powołanie, to misja do zmagania się ... nawet z trudną młodzieżą.
Cytuj
+3WTF2019-07-07 07:35#5
Cytuję Momo:
Moze porozmawiamy o niskich wynikach z poszczegolnych przedmiotow? Bo to chyba najlepsze podsumowwanie wysilku nauczyciela? Moze rodzice zaczna sie domagac od dyrekcji szkol dokladnych statystyk i reakcji na slabe wyniki np. Z biologii ? Oraz odpowiedzi na pytania jak uczyl nauczyciel i czy realizowal program? Z tego co slyszalam byl ztym duzy problem.

Jedyne co mi się nasuwa po przeczytaniu tak 'porażających' przykładów oraz 'druzgocących' argumentów, to ? Quo Vadis Rodzicu?
Cytuj
-2Zosiaaa2019-07-06 12:41#4
Czy w nadchodzącym roku szkolnym nauczyciele z II LO będą znowu za pomocą Messenger'a przesyłać uczniom zadania z chemii do rozwiązania? Jeśli tak, to po co te książki, karty pracy itp.? Dokąd ta edukacja zmierza?
Cytuj
+3Momo2019-07-06 07:43#3
Moze porozmawiamy o niskich wynikach z poszczegolnych przedmiotow? Bo to chyba najlepsze podsumowwanie wysilku nauczyciela? Moze rodzice zaczna sie domagac od dyrekcji szkol dokladnych statystyk i reakcji na slabe wyniki np. Z biologii ? Oraz odpowiedzi na pytania jak uczyl nauczyciel i czy realizowal program? Z tego co slyszalam byl ztym duzy problem.
Cytuj
+6gromek2019-07-05 13:37#2
Cytuję Niezadowolny:
A czy moglibyście Państwo (jeśli to jest możliwe) zaprezentować wyniki matur tak, jak to robi CKE w skali całego kraju, tzn. parametry statystyczne wyników egzaminów z poszczególnych przedmiotów dla absolwentów, którzy przystąpili w tym roku do matury. W naszym przypadku byłyby to parametry statystyczne wyników egzaminów dla poszczególnych szkół naszego powiatu. I tak, np. dla języka polskiego należałoby podać oddzielnie dla każdego z poziomów egzaminu - podstawowego i rozszerzonego wymienione przeze mnie parametry, tj. minimum, maksimum i średnią arytmetyczną wyników wyrażonych w % oraz jaki był odsetek (%) osób, które zdały egzamin.Dla dociekliwych można by jeszcze podać medianę i odchylenie standardowe. Podobnie należałoby postąpić z pozostałymi zdawanymi przedmiotami w każdej ze szkół. Wtedy dowiedzielibyśmy się jak to jest naprawdę z poziomem jakości nauczania oraz zdawalnością matury w naszym powiecie (mieście). Bo dla przykładu, czy dla I LO - 97,14% zdawalności to aż tak dobry wynik? Patrząc na to tylko w ujęciu ile % osób zdało maturę pewnie tak, ale co w przypadku gdyby pośród tych 97,14% zdecydowana większość osób zaliczyła maturę na poziomie 35-40%? Czy należałoby to uznać za sukces? Raczej połowiczny, no bo większość (97,14%) zdała, ale z oceanami na poziomie algebraicznym 2 czy 3. Jak z takimi ocenami "startować" na dobre studia? Dla mnie masakra.


najwyżej zostaną yutuberami, influencerkami, instagramkami, vblogerami i innymi pseudo zawodami do których poza znajomością photoshopa nic umieć nie muszą ;-)
Kiedyś się mówiło, że jak się nie będziesz uczył to będziesz pracował przy łopacie, a teraz swoim mówię, że jak się nie będą uczyć to będą influencerakami, Instagramami czy czymś tam, sępiąc na jedzenie i utrzymanie w zamian za zdjęcie i opinie na facebooku :lol:
Cytuj
+13Niezadowolny2019-07-05 12:07#1
A czy moglibyście Państwo (jeśli to jest możliwe) zaprezentować wyniki matur tak, jak to robi CKE w skali całego kraju, tzn. parametry statystyczne wyników egzaminów z poszczególnych przedmiotów dla absolwentów, którzy przystąpili w tym roku do matury. W naszym przypadku byłyby to parametry statystyczne wyników egzaminów dla poszczególnych szkół naszego powiatu. I tak, np. dla języka polskiego należałoby podać oddzielnie dla każdego z poziomów egzaminu - podstawowego i rozszerzonego wymienione przeze mnie parametry, tj. minimum, maksimum i średnią arytmetyczną wyników wyrażonych w % oraz jaki był odsetek (%) osób, które zdały egzamin.Dla dociekliwych można by jeszcze podać medianę i odchylenie standardowe. Podobnie należałoby postąpić z pozostałymi zdawanymi przedmiotami w każdej ze szkół. Wtedy dowiedzielibyśmy się jak to jest naprawdę z poziomem jakości nauczania oraz zdawalnością matury w naszym powiecie (mieście). Bo dla przykładu, czy dla I LO - 97,14% zdawalności to aż tak dobry wynik? Patrząc na to tylko w ujęciu ile % osób zdało maturę pewnie tak, ale co w przypadku gdyby pośród tych 97,14% zdecydowana większość osób zaliczyła maturę na poziomie 35-40%? Czy należałoby to uznać za sukces? Raczej połowiczny, no bo większość (97,14%) zdała, ale z oceanami na poziomie algebraicznym 2 czy 3. Jak z takimi ocenami "startować" na dobre studia? Dla mnie masakra.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

W bagażniku łupy, w kieszeniach amfetamina, w…

Opublikowano: 18.07.2019 10:20