18.10.2019 Ostatnia aktualizacja 11:21, 27.10.2019

Rockowe święto w Skarżysku. We wrześniu odbędzie się SKARfest

Autor:
informacja prasowa
Opublikowano: 26 Sie 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W dniach 6 i 7 września na stadionie Ruchu w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się reaktywowana po latach impreza muzyczna pod nazwą SKARfest. Wystąpią zespoły: Happysad, Fisz Emade Tworzywo, Nocny Kochanek, Sebastian Riedel&Cree, Gutek, Łukasz Łyczkowski&5 Rano, Trzynasta w Samo Południe i Cyrk Deriglasoff. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Stacja Kultura oraz Klub Muzyczny Semafor.

Idea SKARfestu, festiwalu osadzonego w Skarżysku Kamiennej, zrodziła się w głowach Małgorzaty i Michała Lipińskich z klubu Semafor - jedynego klubu muzycznego w tym mieście - oraz grupy Happysad, która w owym klubie stawiała pierwsze kroki.

Organizacja wielu klubowych koncertów pozwoliła zebrać właścicielom doświadczenie, a ambicje i olbrzymie chęci zespołu pozwoliły na wykrystalizowanie się wspólnego marzenia o prawdziwym festiwalu. Pierwsza jego edycja odbyła się 3 września 2005 roku, a na scenie Semafora tego dnia wraz z Happysad wystąpiły zaprzyjaźnione warszawskie grupy: Stan Miłości i Zaufania, Muzyka Końca Lata oraz Naiv.

Sukces pierwszej odsłony zachęcił wszystkich do kontynuowania festiwalu i tak 2 września 2006 roku SKARfest odbył się po raz drugi. Scenę ustawiono na świeżym powietrzu za klubem, pośród starego kompleksu pokolejowych budynków. Mocno industrialne otoczenie stanowiło wartość dodaną do tego co działo się na scenie, a w tym dniu działo się wiele. Koncertujący już wtedy po całej Polsce zespół Happysad, skrzyknął nowo poznanych przyjaciół i tym razem gośćmi festiwalu byli: Indios Bravos, Hurt, Koniec Świata, Zabili Mi Żółwia, Radio Bagdad oraz starzy znajomi zespołu - Muzyka Końca Lata, Stan Miłości i Zaufania, oraz Maki i Chłopaki. Pogoda dopisała, publiczność również. Drugi SKARfest pozostawił w pamięci uczestników wspomnienia miłych dźwięków i obrazów, po czym przeszedł do historii.

Semafor działał w najlepsze goszcząc na swojej scenie najważniejsze zespoły i wykonawców z kraju, a niekiedy także zza granicy. Skarżyszczanie korzystali z oferty koncertowej klubu i odwiedzali go bardzo chętnie. Klub powoli stawał się znany także poza miastem.

„- Pamiętam, że gdy spotykaliśmy się z innymi zespołami podczas wspólnych koncertów gdzieś w Polsce, bardzo często w rozmowach, ktoś zaskakiwał nas znajomością Semafora. Podchodzili do nas muzycy i chwalili klub oraz Gosię i Michała - jego właścicieli. Pękaliśmy wtedy z dumy, bo to w pewnym momencie życia był nasz drugi dom” - opowiada Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad. Wszyscy zaangażowani w kontynuowanie idei SKARfestu wiedzieli, że jego kolejna odsłona musi być większa, lepsza, jeszcze ciekawsza i bardziej spektakularna, więc na kolejny festiwal przyszło skarżyszczanom czekać dwa lata. Udało się! Najbardziej gwiazdorski line up, największa scena i światła, największa frekwencja i przestrzeń oddana festiwalowiczom. Po raz pierwszy wrażenia muzyczne rozplanowano także na dwa dni.

Dzień przed oficjalnym startem festiwalu, w klubie Semafor odbył się miniSKARfest. Zagrały na nim zespoły Muzyka Końca Lata, Stan Miłości i Zaufania, Maki i Chłopaki, Kawałek Kulki i Alicatea. 1 września 2007 roku ponad trzy tysiące chętnych wzięło udział w imprezie na stadionie Klubu Sportowego Ruch. Właściwy dzień festiwalu odbył się pod hasłem 5xH i wystąpiły kolejno zespoły Hurt, Habakuk, Hunter, Hey oraz Happysad. Tego samego dnia premierę miała trzecia płyta Happysad - Nieprzygoda. Rok później w Skarżysku, na dziedzińcu klubu Semafor w zastępstwie dużego SKARfestu, jego właściciele zorganizowali kolejny miniSKARfest. 29 sierpnia 2008 roku wystąpili: Akurat, Bullshit Baby, Kremlowskie Kuranty, Plateau, Privateer oraz The Bill.

Na kolejną dużą edycję festiwalu Skarżyszczanie musieli czekać aż 12 lat. 6 i 7 września tego roku SKARfest wraca na Stadion Ruchu. Także i tym razem w roli organizatora występują Gosia i Michał z Klubu Semafor oraz po raz pierwszy Stowarzyszenie Stacja Kultura. „- Mamy dużo zajęć i obowiązków, więc mieliśmy świadomość, że nie damy rady zająć się współorganizacją festiwalu tak jak dawniej - tłumaczy Kuba Kawalec, wokalista Happysad. „- Trzymamy kciuki za tę edycję oraz za Gosię i Michała, bo to ludzie, którzy mając często pod wiatr i pod górkę, robią wszystko z pasji i przyjemności” - dodaje.

Uczestnicy wezmą udział w dwudniowej imprezie pod gołym niebem, oglądając występy takich zespołów jak: Happysad, Fisz Emade Tworzywo, Nocny Kochanek, Trzynasta w Samo Południe, Cyrk Deriglasoff, Gutek, Łukasz Łyczkowski & 5 Rano oraz Sebastian Riedel & Cree. Festiwal poprowadzi Edgar Hein.

Ponadto na festiwalu odbędzie się:

• prezentacja twórczości Ryszarda Rosińskiego, który jest artystą o zupełnie wyjątkowej wyobraźni i niezwykłych symbolicznych skojarzeniach. Dlatego jesteśmy zaszczyceni możliwością zaprezentowania jego obrazów szerszej publiczności.
• zbiórka na wózek inwalidzki dla Pani Katarzyny Lawiny-Metzger, która marzy o lepszym wózku niż ma do tej pory.

Linki:

http://skarfest.pl/
https://www.facebook.com/SKARfest/
https://www.facebook.com/events/280567629548091/

Bilety:
https://going.pl/skarfest
https://goout.net/pl/bilety/skarfest-2019/agne/
 
Tylko w naszym portalu możecie zobaczyć archiwalne zdjęcia z drugiej edycji SKARFestu
 

Foto: archiwum skarzysko24.pl

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Zwycięstwo Dany Gameb UKS Relaks na inaugurac…

Opublikowano: 17.10.2019 21:32

Komentarzy: 0

Zwycięstwo ESKI Skarżysko z Victorią Pińczów

Opublikowano: 17.10.2019 20:49

Komentarzy: 0

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 2…

Opublikowano: 17.10.2019 20:07

Komentarzy: 0

Jubileusz "Złotych Godów" w suchedn…

Opublikowano: 17.10.2019 18:00

Komentarzy: 0

Ślubowanie i pasowanie na ucznia w "Jedy…

Opublikowano: 17.10.2019 17:35

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do siatkarskich turniejów …

Opublikowano: 17.10.2019 11:36

Komentarzy: 0

Gala 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w …

Opublikowano: 16.10.2019 15:23

Komentarzy: 2

Ruszyły zapisy do Halowego Turnieju Piłki Noż…

Opublikowano: 15.10.2019 18:53

Komentarzy: 0

W MCK obchodzono Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano: 15.10.2019 15:58

Komentarzy: 21

Klub Muzyczny Semafor zostanie zamknięty? Nie…

Opublikowano: 15.10.2019 12:41

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +