18.07.2019 Ostatnia aktualizacja 08:21, 18.07.2019

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, woda wdarła się do piwnic

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 21 Cze 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Po ulewie, która przeszła w piątek, nad Skarżyskiem, w godzinach popołudniowych pojawiły się lokalne problemy z wodą zalegającą na ulicach i podtopieniami utrudniającymi ruch pieszych i pojazdów. Zalane zostały również piwnice w kilku blokach oraz prywatne posesje. 

Tradycyjnie już problemy wystąpiły na osiedlu Przydworcowe. Spływająca woda z ulicy Sokolej zalała okolice dworca PKP w tym ulicę Niepodległości i Zielną. Problemy wystąpiły również na innych skarżyskich osiedlach m.in na Posadaju. 

Woda wdarła się również do piwnic w blokach, interweniowała straż pożarna. 

Część mieszkańców Skarżyska pozbawiona była również prądu. 

Jeśli Państwo mają zdjęcia zalanych ulic, posesji, prosimy o podesłanie - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Skrzyżowanie  ul. Szydłowieckiej/Kossaka


Posadaj  (fot. Czytelnik)



Rejowska 34 (fot. Czytelnik) 


Ul. Zielna (Fot. Czytelnik)

Przydworcowe 

Komentarze

+2Legolas2019-06-29 20:07#17
Cytuję zły:
Co robią te trutnie z Centrum Zarządzania Kryzysowego?. Wożą się we czworo jak za czasów straży miejskiej.

A żebyś wiedział że tak. Nawet po zakupy na targ razem jeżdżą i we czwórkę kupują.
Cytuj
+5stach2019-06-26 12:47#16
Realizację projektowanego przejścia podziemnego w rejonie Dworca Kolejowego należy NATYCHMIAST wstrzymać!. Priorytetem powinno być skuteczne wykonanie odwodnienia deszczowego rejonu Osiedla Przydworcowego.W przeciwnym wypadku, obok zalań terenu przy dworcu dojdą jeszcze śmiertelne wypadki utonięcia ludzi uwięzionych w tunelu,Inwestycja trudna, ale dla myślących i przewidujących inżynierów w XXI wieku, do ogarnięcia.Ważne, by połączyć działania dla osiągnięcia pozytywnego rezultatu.Przed laty zdarzały się przypadki ułożenia drogi, a potem wkrótce po otwarciu drogi wkraczały służby kładąc zapomnianą "rurę", lub inną instalację.Życzę powodzenia w inwestycjach i zdrowego rozsądku przy projektach.
Skarżyszczanin.
Cytuj
+4HAQ2019-06-26 11:55#15
Cytuję Mieszkaniec:
Ciekawe kto kontrolował przebudowę ulicy Szydłowieckiej ? Czyżby dzisiejszy starosta Pan Artur Berus ?


Zapewne inspektor nadzoru, ale problem w tym, że założono wpięcie do istniejącego systemu bez jego rozbudowy, a ta z kolei wymagałaby analizy co będzie odbiornikiem bo nawet kolejny kanał deszczowy nie pomoże jesli odbiornik tych wód jest niewydolny w przypadku większych opadów. Jak się pobieżnie zorientowałem wody deszczowe z okolic dworca, Szydłowieckiej, a i też górnej części Przydworcowego są odprowadzane do rowu idącego wzdłuż ul. Kolejowej i torów stacji rozrządowej w kierunku Oleśnicy. Pytanie czy ten rów ma wogóle połączenie z Oleśnicą. W czasie ulewy oprócz całego opadu z wymienionego rejonu dochodzi spływ z okolic rowu, który się wypełnia i nie przyjmuje więcej spływającej wody, która wybija na Szydłowieckiej i przy dworcu. Taka mam hipotezę. Rów pewnie niekonserwowany, zarośnięty, dławiony przepustami i być może bez odpływu do Oleśnicy - może to jest rozwiązanie zagadki podtopień na przydworcowym ?
Cytuj
0Mieszkaniec2019-06-26 09:40#14
Cytuję HAQ:
Cytuję kierowca:
Tak wygląda nowo zbudowana (wyremontowana) ulica Skarżyska. Już w trakcie jej remontu pisałem o odwodnieniach w tym newralgicznym miejscu miasta. Zamiast rur o średnicy 1 m. zamontowano 20 cm. i efekty są widoczne. Władze miasta znów błysnęły genialnym pomysłem. Gratulacje.


W ramach remontu ul. Szydłowieckiej nie była wogóle przebudowywana kanalizacja deszczowa ! W ramach budowy wykonano tylko nowe wpusty ze studzienkami.
Zakres robót można znaleźć np w przedmiarach robót : http://powiat.skarzyski.lo.pl/?cid=643&bip_id=2832

Ciekawe kto kontrolował przebudowę ulicy Szydłowieckiej ? Czyżby dzisiejszy starosta Pan Artur Berus ?
Cytuj
+5HAQ2019-06-24 13:31#13
Cytuję kierowca:
Tak wygląda nowo zbudowana (wyremontowana) ulica Skarżyska. Już w trakcie jej remontu pisałem o odwodnieniach w tym newralgicznym miejscu miasta. Zamiast rur o średnicy 1 m. zamontowano 20 cm. i efekty są widoczne. Władze miasta znów błysnęły genialnym pomysłem. Gratulacje.


W ramach remontu ul. Szydłowieckiej nie była wogóle przebudowywana kanalizacja deszczowa ! W ramach budowy wykonano tylko nowe wpusty ze studzienkami.
Zakres robót można znaleźć np w przedmiarach robót : http://powiat.skarzyski.lo.pl/?cid=643&bip_id=2832
Cytuj
+12zły2019-06-23 11:15#12
Co robią te trutnie z Centrum Zarządzania Kryzysowego?. Wożą się we czworo jak za czasów straży miejskiej.
Cytuj
+15stach2019-06-22 17:00#11
Wykonanie profesjonalnego odwodnienia tej newralgicznej części naszego miasta winno być priorytetem na najbliższe miesiące i lata. Brak możliwości odprowadzenia wody z tego miejsca spowoduje podmycie jezdni ,pękanie asfaltu, tworzenie się przełomów i wszystkie koszty związane z remontem ulic w tym rejonie zostaną zaprzepaszczone.Przecież to nie pierwszy raz się wydarzyło i nic nas to nie nauczyło.Trzeba podjąć ten temat na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta, wyznaczyć odpowiedzialnych za realizację tematu, podając do publicznej wiadomości nazwiska odpowiedzialnych za temat i konsekwentnie rozliczyć. Dosyć już marnotrawienia publicznych (naszych) pieniędzy. Panowie, do roboty!!!!
Cytuj
+3majster2019-06-22 11:55#10
Wypada wreszcie w okolicy Fałata wykopać piździarny dół na wodę. Czekam na lepsze pomysły
Cytuj
+12Jan1232019-06-22 09:57#9
Zmienić prezydenta i tych wszystkich co dostają pieniądze za gównorobienie. Zalane piwnice w domach na rejowie i nie tylko tam....Wcześniej były rowy to zakopali zeby nam chodniki położyć. Zaden nie pomyśał że wystarczy do tych rowów dołozyć rur zeby ta woda miala jak przeplywać.. mózgu nie uzywacie ???
Cytuj
+36Żbik2019-06-22 08:16#8
Skarżysko w ruinie, a księciunio zamiast coś z tym robić zaprasza media na boisko, układa dłonie w koszyczek i opowiada o kanapkach z McDonalda, uważając chyba że sprzedaż działki pod tą restaurację to jakiś sukces. Nie, to nie jest sukces, to porażka - taka sama jak zalane miasto po każdej letniej ulewie, zasypane śniegiem każdej zimy po opadach, a brudne i zaniedbane o każdej porze roku.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

W bagażniku łupy, w kieszeniach amfetamina, w…

Opublikowano: 18.07.2019 10:20