18.10.2019 Ostatnia aktualizacja 11:21, 27.10.2019

W Skarżysku powstanie restauracja McDonald’s!

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 19 Cze 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
31 maja br. rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej na rogu ulic Konarskiego i Krasińskiego – dwóch działek o powierzchni 0,4089 ha (oraz 1/2 udziału w działce o powierzchni 0,1100 ha – droga dojazdowa). W przetargu udział wzięło dwóch oferentów, a zwycięzcą została firma McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Cena wywoławcza nieruchomości w przetargu wynosiła 1 084 637,00 zł +23% VAT, co daje kwotę 1 334 103,51 zł. Działkę  udało się sprzedać za kwotę 1,7 mln netto +23% VAT, co daje kwotę brutto 2 091 000,00 zł.
 
 
- Już niebawem  w Skarżysku-Kamiennej w centrum miasta powstanie restauracja McDonald’s. Mogę dodać, że rozmowy z tym inwestorem prowadziliśmy od blisko 2 lat. Udało nam się tego inwestora przyciągnąć do miasta. Udał nam się go przekonać do tego, żeby w Skarżysku zainwestował. Cieszy nas fakt, iż ta wartość szacunkowa to była kwota około miliona stu złotych, a sprzedaliśmy ją za 1,7 mln - podkreślał Konrad Kronig. 

- W dniu dzisiejszym podpisaliśmy akt notarialny z firmą McDonald’s Polska Sp. z o.o. Tak jak prezydent wspomniał od blisko dwóch lat nabywca działki był z nami w kontakcie, podjęcie decyzji o zainwestowaniu tak dużych środków na zakup inwestycji świadczy o tym, że analiza przeprowadzona przez inwestora była pozytywna i świadczy o tym, że miasto jest atrakcyjne - mówił Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta. 

 Obiekt ma powstać do połowy przyszłego roku.



Konrad Kronig i Andrzej Brzeziński



Komentarze

0Ksiądz Robak2019-06-29 09:55#34
Cytuję stach:
A może by tak część zysku ze sprzedaży terenu pod MD przeznaczyć na odwodnienie okolic Dworca kolejowego i przyległych ulic? Po kolejnym zalaniu i zejściu wody, tylko patrzeć jak asfalt nie wytrzyma i zaczną się tworzyć dziury, przełomy i osunięcia ziemi. Trzeba zadbać o ten teren i odprowadzenie wód deszczowych, póki nie jest za późno!

Lepiej zrobić planowane przejście tunelowe pod torami. W pogodne dni będzie spełniało swoją podstawową funkcję a w ulewy będzie zbiornikiem retencyjnym dla deszczówki koło dworca 2 w 1 :) ...tylko jedna uwaga "nie chować się w przejściu przed deszczem " ...grozi utonięciem ;)
Cytuj
+1stach2019-06-28 14:16#33
A może by tak część zysku ze sprzedaży terenu pod MD przeznaczyć na odwodnienie okolic Dworca kolejowego i przyległych ulic? Po kolejnym zalaniu i zejściu wody, tylko patrzeć jak asfalt nie wytrzyma i zaczną się tworzyć dziury, przełomy i osunięcia ziemi. Trzeba zadbać o ten teren i odprowadzenie wód deszczowych, póki nie jest za późno!
Cytuj
+4342019-06-27 19:20#32
Radość dla ludzi,którzy chcą wyglądać jak ''PREZYDENT''
Cóż,miasto wygląda jak wygląda podoba sie chyba tylko tym którzy poza Skarzysko nie wyjeżdżają i nie wiedzą jak może być ładnie nawet w tak małych miejscowościach.To co tu się dzieję to jest totalna porażka i wstyd dla ''PREZYDENTA'' tej dziury.Brud,smród,ŻULE pod każdym sklepem,na kortach(które straszą a nie są miejscem do odpoczynku).Pytam sie gdzie w tej wiosce można miło spędzić czas,pospacerować...pewnie w parku...ŻENADA
Cytuj
+7agRAFKA2019-06-25 12:19#31
Mc Donald zamiast boiska ????????????? serio ? Mieszkacy ! czy wy na to pozwolicie?
Cytuj
+5bezogródek2019-06-25 10:07#30
ZREWITALIZOWAĆ BASEN NA GÓRNEJ KOLONII.
Cytuj
+7bezogródek2019-06-25 10:07#29
Ciekawe dlaczego przy szkole i co z placem zabaw i resztą części sportowej przy szkole nr1 ?
Cytuj
+8Ksiądz Robak2019-06-24 00:17#28
Super sprawa ! Zdrowo,tanio, dietetycznie, idealne miejsce koło szkoły. Rodzice szykujcie kasę dla pociech, dyrekcjo szkoły wydłuż przerwy aby dzieciątka mogły wrzucić coś na ząb :) A może by tak mała zmiana. Skatepark w miejscu planowanego mack'a a żarłodajnie wywalić za cmentarz...będzie bliżej odpoczywać po świetnym jedzonku, ewentualnie po paru latach takiej diety można zostać prezydentem :)
Cytuj
+14ZuzannaZ2019-06-22 09:17#27
Żadna knajpa tam nie powstanie. Będzie proces, protest, skarga do Brukseli i blokada z przykuwaniem się do płotu, gdyż nie zostały wykupione żadne konsultacje w znanej pracownio-fundacji ekologicznej. Miejsce to ma duże znaczenie dla ekosystemu miasta, na tej działce znajduje się korytarz migracyjny dżdżownic oraz tereny lęgowe much i komarów, a w 1995 roku prezes fundacji sam osobiścice widział tam orła cień!
Cytuj
+13Hfrdfhhjbgg2019-06-22 09:12#26
"menedżer" w ostatniej debacie obiecał budowę basenu z prawdziwego zdarzenia. To byłby idealny teren pod taką inwestycję. Oczywiste ani basenu nie będzie ani innych obiecanek. To był i jest pic byle zostać z kolesiami przy korycie. Śmieszne że mówi że nie używał tej inwestycji w kampanii bo biznes lubi ciszę. Kolejna hipokryzja i klamstwo. A kto podpisał PRE umowę budowy tunelu pod torami i się chwalił. O innych niewypałach przechwałkach nie wspomnę Arka, Maraton, press mebel, Amerykanie, Chińczycy it. fotki do prasy i zapowiedź wieeeelkich inwestycji. Lipa i nieudacznictwo. Mc Donald nie osłodzi skali klęski rządów paskudnego układu w ciągu tych 2 kadencji.
Cytuj
+20Robal2019-06-22 00:47#25
Wychowała mnie szkoła podstawowa nr,1 przy której się urodziłem na ul. B.Prusa.Na tym boisku miałem lekcje w.f.z panem Stanisławem Bugałą.Zimą chętnie chodziłem z paroma kolegami wieczorami pomagać panu wylewać wodę na asfaltowym boisku by w dzień nasi okoliczni z osiedla mogli jeżdzić na łyżwach i pogrywać w hokeja.I za dawnych lat jakoś mogło funkcjonować boisko na którym graliśmy w piłkę a zimą co roku była atrakcja jeżdzić do póżnej nocy na łyżwach.Chodzło się na boisko dziurą w ogrodzeniu przeskakując przez mały rów gdzie ciekł mały strumyk ściekowy.Teraz mądrala jakiś zamiast poprawić stan boiska do stanu używalności? woli to miejsce zaorać .I już to widzę jak z początku ktoś z ciekawości to miejsce odwiedzi a potem będzie świeciło pustkami.A może by tak zrobić porządny plac zabaw z boiskiem przyszkolnym bo szkoła będzie jeszcze wychowywała nie jedno pokolenie????Jest przecież nie mały plac na styk przy skrzyżowaniu świetlnym po starym z dawnych lat sklepie meblowym.Co-złe miejsce na M.D.? TYLE LAT - W TAKIM MIEJSCU -TAKI WIDOK.Wstyd. Ale polityka.Ale gospodarność.A stan ulic jak czterdzieści lat temu.Strach jechać na Rejów.Pozdrawiam znajomych rodaków z Milicy.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Zwycięstwo Dany Gameb UKS Relaks na inaugurac…

Opublikowano: 17.10.2019 21:32