26.06.2019 Ostatnia aktualizacja 19:26, 25.06.2019

„Projekt Wiara” po raz trzeci w Skarżysku

Autor:
MB,inf.pras. Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 19 Maj 2019
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
18 maja w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się III edycja „Projektu Wiara” organizowanego pod honorowym patronatem Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika oraz Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga.

„Projekt Wiara” to cykliczne wydarzenie mające na celu szerzenie chrześcijańskich wartości w lokalnym środowisku, a także integrację młodzieży i pokazanie prawdziwej istoty wiary w Jezusa Chrystusa. Hasłem tej edycji były słowa św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, ponieważ uczestnicy imprezy chcieli upamiętnić postać wielkiego polskiego świętego jak również uświetnić rocznicę jego urodzin.

Wydarzenie rozpoczęło się od wykładu historyka Krzysztofa Zemeły, który przedstawił historię Franciszkanów w Skarżysku. Później można było usłyszeć świadectwo Krzysztofa Sowińskiego, jednego z liderów wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic. Krzysztof podzieli się świadectwem nawrócenia i uzdrowienia z narkotyków, alkoholu oraz otrzymania daru uzdrawiania przez Jezusa w mocy Ducha Świętego.

Konferencję wygłosił również ks. Daniel Glibowski – duszpasterz z Radomia, twórca bloga „Wypłyń na glębię” oraz grupy „Przyjaciele Bezdomnych”.

Gwiazdą wieczoru był Jakub „ANATOM” Nowak, czyli nawrócony raper. Razem z Bartkiem Krakowiakiem jeździ po Polsce z projektem "Przepis Na Życie", w którym dzieli się z młodzieżą świadectwem swojego życia i wiary. Tak było właśnie w Skarżysku.

Zwieńczeniem całego projektu było wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólne uwielbienie. Całość wydarzenia prowadzona była w duchu modlitwy i radosnego śpiewania razem z chórem pod przewodnictwem s. Małgorzaty Galik.


Komentarze

0Mieszkaniec SK2019-05-20 08:36#8
Brawo dla młodych ludzi! Pozytywnie zakręceni :-)
Cytuj
+3Rozczarowany2019-05-20 08:26#7
Sorry ale miałem wrażenie, że to wszystko jest sztuczne, nakręcone i nieszczere. Nie wierzę w nawróconych raperów, rock'n'rollowców i innych artystów wszelakiej maści. Tak się składa, że znam to środowisko i tu nie chodzi o nawrócenie i wiarę. Również zwróciłem uwagę na to, że logo imprezy kojarzy się z szubienicą. Po za tym wolałbym żeby takie instytucje jak MCK pozostały świeckie.
Cytuj
+2Jacek J2019-05-20 07:34#6
To co się dzieje obecnie w tym kraju to regularny fanatyzm religijny rodem z głębokiego średniowiecza.
Cytuj
+1JennaJameson2019-05-19 23:21#5
Ze zdjęć wynika że mizerna frekwencja - to cieszy oczy! Jeszcze kilka lat i będą pustki... :D
Cytuj
-4Wercyngetoryks2019-05-19 19:13#4
Proszę nie róbcie z krzyża szubienicy z powieszona literą "R". Krzyż to symbol, ale nie taki!!! Nikt nie zwrócił na to uwagi młodemu niezbyt wykształconemu człowiekowi?
To sie nie godzi!!!
Cytuj
0Krissko2019-05-19 19:02#3
Korona i Wiara są nierozłącznym fundamentem państwa .
Korona już czwarty rok kupuje przychylność plebsu za ich własne pieniądze .
Wiara powoli upada, ciągnąc się jeszcze zasadą inercji .
Co widać po symbolicznej frekwencji tej imprezy .
Cytuj
+3Fatima2019-05-19 19:01#2
Nikt nie zwrócił uwagi na czarną flagę? Z wiadoma symboliką.
Dlaczego ona jest czarna a nie zielona?
A może miał zielona z podobną symboliką? Co się w takiej głowie dzieje?
Cytuj
+10Trycholog2019-05-19 17:24#1
Pozytywnie zryte baniaki :-)
Spox, niech każdy wielbi swojego Boga jak chce !
Byle nikt nam niczego nie narzucał na siłę to jest nadzieja dla tego kraju, jak się jeszcze pogoni pedofilów i co większych dewiantów.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56