18.02.2020 Ostatnia aktualizacja 18:47, 17.02.2020
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5

Beata Szydło z wizytą w Skarżysku-Kamiennej

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 14 Maj 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek do Skarżyska-Kamiennej na spotkanie z mieszkańcami przyjechała wicepremier Beata Szydło,  lider listy PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Spotkanie odbyło się w patio Miejskiego Centrum Kultury.

Na początku swojego przemówienia Beata Szydło mówiła o tym, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy podał, że po raz pierwszy w historii gospodarka Polski jest większa od gospodarki szwedzkiej podkreślając,że jest to zasługa rządu PiS, który stworzył te warunki i wybrał dobrą drogę i kierunek gospodarczy, ale przede wszystkim umiejętnie zarządza finansami publicznymi i tworzy powszechne programy społeczne, które służą polskim rodzinom. - Im silniejsze i bogatsze będą polskie rodziny- tym zasobniejsza i bogatsza będzie Polska, a to będzie oznaczało,że nasza pozycja na świecie i Europie będzie coraz lepsza i wyższa - mówiła Beta Szydło.    
 
Później nawiązała do incydentu jaki miał miejsce przed jej przemówieniem. Jeden z mężczyzn w średnim wieku zaczął krzyczeć z sali - "gdzie jest unijna flaga?" pytając jednocześnie, czy są to wybory do gminy? Na sali, w którym odbywało się spotkanie faktycznie nie było żadnej unijnej flagi.

- Była tutaj mowa o flagach. My jesteśmy bardzo dumni z naszej biało-czerwonej i nigdy się jej nie wyrzekniemy. Te flagi są bliskie każdemu Polakowi, ale też cenimy sobie i bardzo szanujemy to że jesteśmy w Unii Europejskiej. Dla nas jest to ogromne osiągnięcie. Przez wiele lat, dziesiątków lat Polacy zabiegali o to żeby wejść do Unii Europejskiej, bo poza tym gronem państw, które miały szanse cywilizacyjną szansę na rozwój znaleźliśmy się nie z własnej woli tylko dlatego, że takie były decyzje które zapadły poza plecami Polski, poza Polakami wbrew naszym interesom i teraz kiedy po dziesiątkach jesteśmy w Unii Europejskiej nie damy się z niej wypchnąć i nie damy sobie wmówić, że mamy inne prawa niż pozostałe kraje członkowskie. Mamy takie same prawa jesteśmy równymi członkami, a że jesteśmy w Polsce, jesteśmy z tego dumny. Jesteśmy dumni z tego że jesteśmy Europejczykami, ale przede wszystkim jesteśmy Polakami i naszym obowiązkiem jest strzec interesów Polski i Polaków taki jest obowiązek wszystkich Polaków tak jak robią to wszyscy pozostali przedstawiciele krajów członkowskich Unii Europejskiej zabiegają przede wszystkim o swoje interesy. U nas to tak jest, że czasami polscy europarlamentarzyści o tym zapominali i zamiast o polskie interesy bardziej troszczyli się o interesy innych pod wpływem różnego rodzaju lobby, różnego rodzaju grup interesów, które prowadzą na arenie międzynarodowej w Unii Europejskiej,bardzo brutalne o wpływy gospodarcze, wpływy polityczne i to wszystko składa się właśnie na to i Reprezentacja Polski musi być silna, musi być skoncentrowana na sprawach Polski i musi jednocześnie dbać o rozwój Unii Europejskiej, bo tak jak powiedziałam Unia Europejska jest dla nas niezwykłą wartością i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby Unia borykała się z kolejnymi kryzysami z kolejnymi problemami, które nierozwiązane powodują, że coraz bardziej Unia Europejska oddala się od spraw zwykłych Europejczyków- podkreślała Beta Szydło.

W dalszej części swojego przemówienia wicepremier mówiła, że nadchodzące wybory europarlamentarne będą niezwykle ważne ponieważ Unia Europejska stoi przed niezwykle ważnymi wyzwaniami. Wspomniała, że obecnie wspólnota europejska boryka się z kryzysami gospodarczymi. Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się na to by osłabiać i  rozdrabniać Unię. Szydło stwierdziła, że trzeba wprowadzić reformy, które pozwolą powrócić do pierwotnych zasad i wszystkim państwom rozwijać się w równy sposób.

Na zakończenie wicepremier apelowała, aby w nadchodzących wyborach do europarlamentu, które odbędą się 26 maja oddać głos listę Zjednoczonej Prawicy.

Więcej o wystąpieniu Beaty Szydło w materiale audio.


Beata Szydło-lider listy PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim


Komentarze

+1Mieszkaniec2019-05-21 20:07#28
Cytuję Fuga:
Poszukajcie w necie zdjęcia P.Jakiego z nożownikiem z Buska. Chyba był na spotkaniu z Szydło w Skarżysku. Jakiś taki podobny?


Przyjechał razem z Szydło autobusem i nawet ma z nią zdjęcie z wnętrza tego autobusu.
Cytuj
+2Fuga2019-05-19 16:07#27
Poszukajcie w necie zdjęcia P.Jakiego z nożownikiem z Buska. Chyba był na spotkaniu z Szydło w Skarżysku. Jakiś taki podobny?
Cytuj
+4true true2019-05-17 18:23#26
Cytuję kingula:
Cytuję Tuaten:
[Masz pewnie rodzinę za granicą w UE i pewnie do nich dzwonisz? To także i dzięki Pani R. Thun płacisz mniej za połączenie. Roaming tańszy to także i jej działanie.

Roaming tańczy...No to się Pani Europoseł zasłużyła dla rejony....a takie wielkie były obietnice podczas poprzedniej kampanii...czego to p. Róża THUN nie obiecywała mieszkańcom Kielecczyzny...

Pewnie miało być zabawnie, ironicznie z nutką sarkazmu... ale wyszło jak zawsze :(
Cytuj
-5kingula2019-05-17 12:29#25
Cytuję Tuaten:
[Masz pewnie rodzinę za granicą w UE i pewnie do nich dzwonisz? To także i dzięki Pani R. Thun płacisz mniej za połączenie. Roaming tańszy to także i jej działanie.

Roaming tańczy...No to się Pani Europoseł zasłużyła dla rejony....a takie wielkie były obietnice podczas poprzedniej kampanii...czego to p. Róża THUN nie obiecywała mieszkańcom Kielecczyzny...
Cytuj
0Tuaten2019-05-16 22:36#24
Cytuję kingula:
Cytuję Powagitroche:
Przyjechała i odjechała i co powiedziała? Sami się zastanówcie? Cały rząd do Brukseli?

Spoko...ale czy uważasz, że MILLER, CIMOSZEWICZ i inni emeryci rodem z PZPR -u lepiej będą walczyć o nasze sprawy? Co prawda oni nie reprezentują naszego okręgu...ale i u nas znalazło się paru ciekawych kandydatów. Pewnie zaraz napiszesz że jestem PISówka, otóż nie, ale ten dziwny twór zwany KOALICJA EUROPEJSKA to raczej zaczyna przypominać "bandę komediantów". Zresztą całkiem niedawno odwiedziła nas p.Róża THUN czyli 1 z listy KE. Usłyszeliśmy o...
Róża Thun w Skarżysku - o odkurzaczach, "Chemii z Niemiec" i homoseksualnych związkach - Echo Dnia Świętokrzyskie.
Ciekawa perspektywa dla Skarżyska.

Nawet nie wiesz, jakbym chciał by Pani Szydło miała ok.10% umiejętności negocjacyjnych, dyplomatycznych i ogólnego obycia politycznego co Pan Cimoszewicz.
Masz pewnie rodzinę za granicą w UE i pewnie do nich dzwonisz? To także i dzięki Pani R. Thun płacisz mniej za połączenie. Roaming tańszy to także i jej działanie.
Cytuj
+1Joguś2019-05-16 22:28#23
Sołtysowo jedź do Bodzentyna tam ci nogi wymyją i jeszcze wodę z tej miski wypiją.
Cytuj
+1Joguś2019-05-16 22:23#22
Mazurkiewicz prawie klęknął przy pocałunku w łapkę sołtysowej. Ciekawe co na to żona z PGE zazdrosna czy jej wstyd ?
Cytuj
+3Wolf2019-05-16 20:27#21
Ludzie jeszcze wierzą w te bzdury?
Żenada
Cytuj
+3majster2019-05-16 18:25#20
Jak dodam, że w Szwecji urzęduje JEDEN biskup wyznania rz-katolickiego a w Polsce ok 130 to wiadomo czemu Polska jest bidna. Cały intelekt zamiast wychodzić głową, wychodzi kolanami.
Cytuj
+8PLski2019-05-15 23:18#19
Artuś Mazurkiewicz vel chorągiewka
ale się przyssałeś do mankieta sołtysowej,trzeba było ja jeszcze na rękach wnieść po schodach, może by ci załatwiła posadę odźwiernego w Warszawie :D
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Unikatowa wystawa Pisma Świętego „Od pergamin…

Opublikowano: 17.02.2020 19:43

Komentarzy: 0

ALTS: 9. kolejka spotkań

Opublikowano: 17.02.2020 16:01

Komentarzy: 0

HALPN: 11 kolejka spotkań

Opublikowano: 16.02.2020 19:34

Komentarzy: 0

80. rocznica egzekucji w lesie na Borze. Mies…

Opublikowano: 16.02.2020 11:30

Komentarzy: 2

11 medali karateków SKSW Skarżysko na Turniej…

Opublikowano: 16.02.2020 11:09

Komentarzy: 0

Remis Granatu ze Stalą Kunów w czwartym meczu…

Opublikowano: 16.02.2020 01:30

Komentarzy: 0

Świętokrzyski Turniej Kickboxingu. UKS Relaks…

Opublikowano: 15.02.2020 22:14

Komentarzy: 1

Uczniowie "Jedynki" bawili się na b…

Opublikowano: 15.02.2020 21:23

Komentarzy: 2

Bal ósmoklasistów w Szkole Podstawowej nr 5

Opublikowano: 15.02.2020 20:09

Komentarzy: 0

Bal Romantyka w II LO. Na wspólnej zabawie ba…

Opublikowano: 14.02.2020 20:59

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +