23.02.2019 Ostatnia aktualizacja 15:31, 23.02.2019

PILNE: Na wniosek prezydenta podnieśli podatki

Autor:
MB
Opublikowano: 07 Gru 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Radni Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej skupieni w klubach tworzących zaplecze prezydenta zagłosowali za zgłoszonym tuż przed dzisiejszą sesją i dołączonym na wniosek Konrada Kröniga do porządku obrad dzisiejszej sesji projektem uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości (a dokładniej ws. ich podwyżek). 

Co ciekawe - o projekcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości, a dokładniej ws. części z nich - można było usłyszeć jeszcze pod koniec poprzedniej kadencji. Nieoficjalnie mówi się, że projekt podwyżek podatków (przygotowany przez służby prezydenta) był gotowy od kilku tygodni, ale nie zyskał przychylności części z ówczesnych radnych koalicyjnych.

Dzisiaj prezydent postanowił upublicznić projekt uchwały w tej sprawie i od razu przekazać do procedowania Radzie Miasta Skarżyska-Kamiennej (a ta - w której większość 11 z 21 radnych maja radni koalicyjni - postanowiła od razu się nim zająć i przegłosować).

Znamiennym jest, że projekt tak ważnej uchwały - uchwały wpływającej bezpośrednio na budżety mieszkańców miasta wprowadzany został na sesji zwołanej naprędce o 8:15, na sesji na której nie było możliwości zabrania głosu przez mieszkańców, bez możliwości spokojnej i dogłębnej analizy projektu i ewentualnych jego skutków przez komisje Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. 

Uzasadniając projekt uchwały, Skarbnik Miasta Ewa Pawełczyk (prezydenta na sesji nie było) informowała, że powodem wprowadzenia zmian w stawkach jest wzrost cen i zapowiadane podwyżki czynników wpływających na koszty funkcjonowania miasta.

Krytycznie o trybie procedowania projektu uchwały ws. podatków wypowiadali się radni opozycyjni. - Niczym nie można uzasadnić takiego trybu procedowania projektu uchwały. Przekazywanie radnym projektu uchwały w tak ważnej sprawie, jak zmiana wysokości stawek podatków tuż przed sesją jest niepoważne - powiedział Artur Mazurkiewicz. - Proszę o przełożenie rozpatrzenia tego projektu uchwały o kilka dni - tak, byśmy mieli chwilę na spokojnie zapoznanie się z tym projektem i krótką nad nim refleksję. (...) To zbyt ważna uchwała, byśmy podejmowali ją dzisiaj - dodał radny Konrad Wikarjusz. - Praca nad tym projektem uchwały powinna być prowadzona po zapoznaniu się przez radnych ze stanem finansów gminy - np. w formie stosowanej informacji przygotowanej w trybie określonym w Statucie (Miasta)(...)Taka wiedza ułatwiłaby nam podjęcie decyzji ws. wysokości podatków - powiedział Krzysztof Randla. 

Ostatecznie uchwałę przyjęto stosunkiem głosów 11 "za", 10 "przeciw". Za przyjęciem uchwały dot. podwyżki podatków głosowali:  Leszek Golik, Bogusław Ciok, Marek Gąska, Mirosław Gibaszewski, Mikołaj Kwaśniak, Paweł Krupa, Andrzej Warwas, Jacek Jamroz, Krystyna Górnaś-Salata, Rafał Lewandowski i Aneta Nurkowska.

Rodzaj podatku:
dotychczas  uchwalone na 2019 r st. maks.
- od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (za 1 m2) 0.89 PLN 0.93 PLN 0.93 PLN
- od gruntów pod jeziorami, zajętych na zb.wodne retencyjne lub el. wodnych (za 1 ha) 4.54 PLN 4.71 PLN 4.71 PLN
- od pozostałych gruntów (za 1 m2) 0.47 PLN 0.49 PLN 0.49 PLN
- od gruntów niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji... (za 1 m2) 2.98 PLN 3.09 PLN 3.09 PLN
- od budynków mieszkalnych lub ich części (za 1 m2) 0.75 PLN 0.75 PLN 0.79 PLN
- od budynków lub ich części zw. z prowadzeniem dz. gospodarczej (za 1 m2) 20.68 PLN 23.47 PLN 23.47 PLN
- od budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gosp. w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym (za 1 m2) 10.59 PLN 10.98 PLN 10.98 PLN
- od budynków lub ich części związanych z udz. świadczeń zdrowotnych (za 1 m2) 4.61 PLN 4.78 PLN 4.78 PLN
- od pozostałych budynków lub ich części (za 1 m2) 7.62 PLN 7.90 PLN 7.90 PLN
- od pozostałych budynków lub ich części - wykorzystywanych na potrzeby własne (za 1 m2) 4.00 PLN 4.10 PLN -
 




Komentarze

-12Jili2018-12-11 21:16#57
Konrad brawo!!!!!
Olej opozycję!!!!
Masz mandat!!!!
Cytuj
+9onzesko2018-12-11 20:20#56
Cytuję Broszka:
To po co startował w wyborach? Tylko chciał jak to mówicie uczestniczyć w "dojnej zmianie" lub dorwać się do koryta?

Dobrze piszesz...ale...wszyscy kandydaci na włodarzy miasta czy też radnych(nie tylko w Skarżysku) w ramach walki przedwyborczej wszystkich zapewniają, że będą reprezentować interesy mieszkańców, a po wyborach zazwyczaj reprezentują interesy swoje...od czego zaczynają urzędowanie?...zazwyczaj ustalenie swoich poborów, czyli jak tylko dobrać się do kieszeni podatników, żeby jak najwięcej na tym zarobić...i to przez najbliższe cztery lata. Nie słyszałem jeszcze, żeby nowo wybrany włodarz pierwszym co zrobił było obniżenie swojego wynagrodzenia. Prezydent biednego zadłużonego miasta ma dostawać wynagrodzenie takie same jak kilkakrotnie większych i prężnie rozwijających się Kielc? Coś tu chyba nie gra...
Cytuj
-10Broszka2018-12-11 14:11#55
Cytuję zniesmaczony:
Cytuję Broszka:
[quote name="zniesmaczony"]Zapamiętajcie te nazwiska :
A dlaczego sprzedajni?Masz dowód? Chcesz trochę pospacerować po korytarzach sądowych?
Zapytaj lepiej, jaki pomysł na spłatę długu miejskiego pozostawionego przez ludzi z PiS, mają obecni radni z PiS?
Pan Bodo ma jakiś pomysł?


Nie jest tajemnicą że głosy w Skarżysku były kupowane. A jak nazwać osobę która pobiera 50 złotych za oddanie głosu na konkretnego kandydata ? Nie jest to sprzedawanie się ? Radni dobrze wiedzą że taki proceder był w poprzednich wyborach i można wskazać nazwiska osób które wiedzą o tym procederze w ostatnich wyborach !
Jaki pomysł na spłatę długu ma Pan Bodo to jest sprawa jego i jego ugrupowania. Gdyby wygrał wtedy by się musiał wykazać. A skoro nie wygrał to niech się wykazuje obecny włodarz.


Czytam i nie wierzę!!! Radnemu i jednocześnie byłemu kandydatowi na stanowisko prezydenta miasta nic nie zależy na poprawieniu sytuacji miasta i tym samym mieszkańców? Skąd to wiesz?
Co ty bredzisz!!! To po co startował w wyborach? Tylko chciał jak to mówicie uczestniczyć w "dojnej zmianie" lub dorwać się do koryta?
W to to ja nawet nie uwierzę.
To jest tak, że PiS już za przeproszeniem g....o obchodzi zadłużenie miasta? Zasiadają w Radzie Miasta z ramienia partii PiS, to za coś też diety biorą. Wszyscy żyjemy w tym mieście i każdemu powinno zależeć na jak najszybszym pozbyciu się ciężaru zadluzenia. Tobie też.
Tyle lat minęło, może i Wojcieszek ma jakiś pomysł na spłatę zadłużenia. Czas go zapytać. Może ktoś zadał mu juz takie pytanie?
Napisz jeszcze, że jesteś wielkim patriotą, ale zadłużenie miasta masz w D.
Tak wygląda to co napisałeś.
Cytuj
-2zniesmaczony2018-12-11 10:04#54
Cytuję Broszka:
Cytuję zniesmaczony:
Zapamiętajcie te nazwiska : Leszek Golik, Bogusław Ciok, Marek Gąska, Mirosław Gibaszewski, Mikołaj Kwaśniak, Paweł Krupa, Andrzej Warwas, Jacek Jamroz, Krystyna Górnaś-Salata, Rafał Lewandowski i Aneta Nurkowska.
Sprzedajni radni przeciw społeczeństwu !

A dlaczego sprzedajni?Masz dowód? Chcesz trochę pospacerować po korytarzach sądowych?
Zapytaj lepiej, jaki pomysł na spłatę długu miejskiego pozostawionego przez ludzi z PiS, mają obecni radni z PiS?
Pan Bodo ma jakiś pomysł?


Nie jest tajemnicą że głosy w Skarżysku były kupowane. A jak nazwać osobę która pobiera 50 złotych za oddanie głosu na konkretnego kandydata ? Nie jest to sprzedawanie się ? Radni dobrze wiedzą że taki proceder był w poprzednich wyborach i można wskazać nazwiska osób które wiedzą o tym procederze w ostatnich wyborach !
Jaki pomysł na spłatę długu ma Pan Bodo to jest sprawa jego i jego ugrupowania. Gdyby wygrał wtedy by się musiał wykazać. A skoro nie wygrał to niech się wykazuje obecny włodarz.
Cytuj
+14SKA2018-12-10 16:45#53
Żenada i wstyd za takiego prezydenta! Zakończyć poprzednią prezydenturę nagrodami i rozpocząć nową od maksymalnego podniesienia swojego wynagrodzenia. Nagrody za brak osiągnięć?? Wyższa pensja za kolejne niespełnione obietnice?? Pycha i buta rozrywa już i tak wypełnioną koszulę i pasek w spodniach prezydentowi a na przywoitość i wstyd miejsca już brakło!! A stado popleczników straszy sądami!
Cytuj
+11Broszka2018-12-10 12:52#52
Były radny Pan Jacek Ciepiński
"Niech Pan nie wprowadza ludzi w błąd. Mówimy o podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców
i mieszkańców. Jaki przedsiębiorca tu przyjdzie, żaden, a ci co głosowali na Pana KK nich płacą i płaczą. Ja nie należę do żadnej Partii.".
Mój Boże, wg Pana jedynym czynnikiem prowadzącym do rozwoju ośrodka miejskiego jest wysokość podatków dla przedsiębiorców? Pan chyba ma wykształcenie ekonomiczne? Mógłby pan przypomnieć publikację jakiegoś ekonomisty, socjologa, historyka, czy nawet politologa potwierdzającego Pana tezę?
Będę wdzięczny.
Cytuj
-1Broszka2018-12-10 11:02#51
Cytuję zniesmaczony:
Zapamiętajcie te nazwiska : Leszek Golik, Bogusław Ciok, Marek Gąska, Mirosław Gibaszewski, Mikołaj Kwaśniak, Paweł Krupa, Andrzej Warwas, Jacek Jamroz, Krystyna Górnaś-Salata, Rafał Lewandowski i Aneta Nurkowska.
Sprzedajni radni przeciw społeczeństwu !

A dlaczego sprzedajni?Masz dowód? Chcesz trochę pospacerować po korytarzach sądowych?
Zapytaj lepiej, jaki pomysł na spłatę długu miejskiego pozostawionego przez ludzi z PiS, mają obecni radni z PiS?
Pan Bodo ma jakiś pomysł?
Cytuj
+7Matełuszek2018-12-10 10:50#50
Cytuję zenonek:
Cytuję Mateuszek:

Zenonem, oprócz tego, że jakaś osoba chce się dorwać do koryta i napełnić swoje trzewia dobra strawą, to trzeba coś umieć.
Bo do rządzenia to trzeba mieć mądra głowę a nie koniecznie tęgi łeb.


Dobrze piszesz trzeba coś umieć...ale przypatrz się ile w radzie miasta i powiatu emerytów...nie podważam ich autorytetu...ale chyba czas dopuścić młodych i wykształconych do rządu. jak to wygląda w Skarżysku?
Mam ukończone trzy fakultety na Uniwersytecie Warszawskim po latach pracy w dużej norweskiej firmie mającej przedstawicielstwo w Warszawie, ze względu na stan zdrowia rodziców wróciłem do Skarżyska. Złożyłem CV do kilkunastu firm na terenie powiatu. Trzy firmy zaproponowały mi umowy śmieciowe, reszta nawet nie odezwała się. Najlepszą ofertę otrzymałem na stanowisko sprzedawcy do jednego z marketów. Podobno "starych drzew nie przesadza się", ale na wiosnę pakuję rodzicom walizki i zabieram ich do Warszawy. ROZUMIEM , ŻE O TYM MÓWISZ PISZĄC, O MĄDREJ GŁOWIE DO RZĄDZENIA. BYLE TAK DALEJ


Szczerze mówiąc, to też byłbym rozżalony na Twoim miejscu. Ale niestety kaka jest lokalna rzeczywistość.
Moja rodzina jest - mogę napisać - w podobnej sytuacji. Przyszły ( a właściwie są od ZAWSZE takie czasy ) , że to ludzie migrują za pracą/lepszym życiem a nie praca/lepsze życie za ludźmi.
Kumoterstwo też zawsze istniało i istnieć będzie. To zjawisko powszechne na całym świecie. Jednak, gdy jesteś naprawdę dobry w tym co robisz, wiesz czego chcesz w życiu to prawie zawsze ten sukces przychodzi. Może nie aż taki jak oczekiwaliśmy, ale jak dobrze spojrzymy do tyłu to jednak widać sukces.
Konflikt pokoleń też istniał od zawsze.
Powodzenia życzę.
Cytuj
+15zenonek2018-12-10 09:29#49
Cytuję Mateuszek:

Zenonem, oprócz tego, że jakaś osoba chce się dorwać do koryta i napełnić swoje trzewia dobra strawą, to trzeba coś umieć.
Bo do rządzenia to trzeba mieć mądra głowę a nie koniecznie tęgi łeb.


Dobrze piszesz trzeba coś umieć...ale przypatrz się ile w radzie miasta i powiatu emerytów...nie podważam ich autorytetu...ale chyba czas dopuścić młodych i wykształconych do rządu. jak to wygląda w Skarżysku?
Mam ukończone trzy fakultety na Uniwersytecie Warszawskim po latach pracy w dużej norweskiej firmie mającej przedstawicielstwo w Warszawie, ze względu na stan zdrowia rodziców wróciłem do Skarżyska. Złożyłem CV do kilkunastu firm na terenie powiatu. Trzy firmy zaproponowały mi umowy śmieciowe, reszta nawet nie odezwała się. Najlepszą ofertę otrzymałem na stanowisko sprzedawcy do jednego z marketów. Podobno "starych drzew nie przesadza się", ale na wiosnę pakuję rodzicom walizki i zabieram ich do Warszawy. ROZUMIEM , ŻE O TYM MÓWISZ PISZĄC, O MĄDREJ GŁOWIE DO RZĄDZENIA. BYLE TAK DALEJ
Cytuj
+7zniesmaczony2018-12-10 08:29#48
Zapamiętajcie te nazwiska : Leszek Golik, Bogusław Ciok, Marek Gąska, Mirosław Gibaszewski, Mikołaj Kwaśniak, Paweł Krupa, Andrzej Warwas, Jacek Jamroz, Krystyna Górnaś-Salata, Rafał Lewandowski i Aneta Nurkowska.
Sprzedajni radni przeciw społeczeństwu !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Piraci ze Skarżyska na trzecim miejscu w VII …

Opublikowano: 23.02.2019 16:31

Komentarzy: 0

Udany "Bal Romantyka" w II L.O.

Opublikowano: 22.02.2019 22:20