17.12.2018 Ostatnia aktualizacja 22:29, 16.12.2018

Po LXII sesji Rady Miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 12 Paź 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyła się  - zwołana na wniosek prezydenta - LXII w kadencji sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Najważniejszymi projektami uchwał, którymi zajęli się radni podczas wspomnianej sesji były: ten dot. zmian w budżecie miasta i ten dot. oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Paryskiej (terenów kortów Skarżyskiemu Towarzystwu Tenisowemu SMECZ).
 
Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik. Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (w sesji udział wzięło 19 radnych) przystąpiono do przyjęcia porządku obrad. Następnie radni przyjęli protokół z  poprzedniej sesji Rady Miasta.

Kolejnym punktem porządku obrad była dyskusja i podjęcie uchwał w sprawach:

1) Zmian w budżecie gminy Skarżyska-Kamiennej na 2018 rok
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

2) Zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2018-2031
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

3) Zmiany Uchwały Nr XLVII/118/2017 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 20 grudnia 2017 r . w sprawie określenia stawek jednostkowych dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej w roku 2018
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

4) Zmiany Uchwały Nr LXI/74/2018 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 27 września 2018 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Skarżysko-Kamienna oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

5) Oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Paryskiej
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

Na tym obrady zakończono.


Komentarze

+2Darwinista2018-10-15 22:04#12
Cytuję Wybory w tym tygodni:
Cytuję Ja Ty On:
Cytuję Mieszkaniec miasta:
Nie jestem jego zwolennikiem ale Radny Ciepiński, jedyny który miał odwagę stawić czoła obłudzie władzy. Płaci za to ale mam nadzieję że swoją walką otworzył oczy mieszkańcom ! Szkoda że reszta Radnych w milczeniu daje swoją postawą przyzwolenie na dalsze dziadostwo ! Milczą czyli nie mają nic do powiedzenia ? Nie podoba im się władza ale żaden się nie odezwie ! Wstyd Panowie z PIS czy pozostali !

Pan radny został skazany nie za odwagę, tylko za mówienie nieprawdy.

a.
Powiedzmy, że wyrok sądu jest uzależniony od wynagrodzenia adwokata i zebranego materiału dowodowego. Przecież Pan Radny pokrótce napisał prawdę. To o co chodzi??


Jak napiszę, że jesteś szympansem, to po krótce napiszę prawdę ? W końcu 99% dna jest identyczne. Ciekawe czy byłbyś zadowolony gdybym rozpowszechniał na twój temat taką informację :-)
UCZMY SIĘ LOGIKI.
Cytuj
-2Frederik de Klerk2018-10-15 22:01#11
Pan jacek odpuścił fb bo pewnie zauważył, że tak będzie mógł się ewentualnie pewnych rzeczy wyprzeć a z fb już tak łatwo nie jest. Czyli jednak sąd nauczył ostrożności ;-)
Sprostowania opublikowane to teraz jeszcze imienne przeprosiny, które mam nadzieję zainteresowani też opublikują.
I oczywiście powstrzymanie się od kłamania.
Cytuj
+1pewnietakjest2018-10-15 16:10#10
Cytuję kokosanka:
Skoro Radny Ciepiński został oskarżony o mówienie nieprawdy to może druga strona, niejaki Pan Iskra wypowie się kim dla niego jest osoba zatrudniona w MKS-ie skoro to nie jego teściu ? Panie Prezesie Iskra ? Mieszkańcy czekają i mają prawo wiedzieć co się dzieje w spółce miasta !


Ciepiński pomówił: PRAWDA
Ciepiński został podany do Sądu: PRAWDA
Ciepiński przegrał sprawY ( liczba mnoga): PRAWDA
Ciepiński KŁAMAŁ: PRAWDA

Widzę, że Jacek nie odpuszcza nadal ....
Cytuj
-3Wybory w tym tygodni2018-10-15 14:35#9
Cytuję Ja Ty On:
Cytuję Mieszkaniec miasta:
Nie jestem jego zwolennikiem ale Radny Ciepiński, jedyny który miał odwagę stawić czoła obłudzie władzy. Płaci za to ale mam nadzieję że swoją walką otworzył oczy mieszkańcom ! Szkoda że reszta Radnych w milczeniu daje swoją postawą przyzwolenie na dalsze dziadostwo ! Milczą czyli nie mają nic do powiedzenia ? Nie podoba im się władza ale żaden się nie odezwie ! Wstyd Panowie z PIS czy pozostali !

Pan radny został skazany nie za odwagę, tylko za mówienie nieprawdy.

a.
Powiedzmy, że wyrok sądu jest uzależniony od wynagrodzenia adwokata i zebranego materiału dowodowego. Przecież Pan Radny pokrótce napisał prawdę. To o co chodzi??
Cytuj
+1kokosanka2018-10-15 09:49#8
Skoro Radny Ciepiński został oskarżony o mówienie nieprawdy to może druga strona, niejaki Pan Iskra wypowie się kim dla niego jest osoba zatrudniona w MKS-ie skoro to nie jego teściu ? Panie Prezesie Iskra ? Mieszkańcy czekają i mają prawo wiedzieć co się dzieje w spółce miasta !
Cytuj
+6pierestrojka2018-10-15 08:25#7
Jacek pogrążasz się jeszcze bardziej.
Przegrałeś najwięcej spraw wyborczych w historii tego miasta i nie potrafisz odpuścić.
Cytuj
-3JACEK CIEPIŃSKI2018-10-14 20:34#6
Szanowni Państwo nie zostałem za nic skazany, są to pomówienia, Jeżeli już to będę musiał sprostować szczegóły które wskażę jak się wszystko uprawomocni. Zapraszam osobę pod nikiem "Ja Ty On" do ujawnienia się to będzie skazana. A Pan Kronig nic mi nie musi mi odpuszcza,ć wyjazdy były, były - a jakie efekty?. Wszystko wyjaśnimy. Sąd uznał np. ze MKS jest w złym stanie finansowym i inne kwestie. Spokojnie - nich
Pan Kronig przyjdzie na debatę jak się nie boi.
Cytuj
+1Frederik de Klerk2018-10-14 06:41#5
Cytuję Mieszkaniec miasta:
Nie jestem jego zwolennikiem ale Radny Ciepiński, jedyny który miał odwagę stawić czoła obłudzie władzy. Płaci za to ale mam nadzieję że swoją walką otworzył oczy mieszkańcom ! Szkoda że reszta Radnych w milczeniu daje swoją postawą przyzwolenie na dalsze dziadostwo ! Milczą czyli nie mają nic do powiedzenia ? Nie podoba im się władza ale żaden się nie odezwie ! Wstyd Panowie z PIS czy pozostali !


Oooo... Czyli od PIS pan radny bezradny także otrzymał korespondencyjnego kopniaka ;-) ?
Pewnie liczył na pomoc a tu klops bo ludzie z PIS nie są aż tacy głupi żeby wystawić się na sądowy pręgierz z kłamstwami i oszczerstwami wobec Prezydenta.
Pan radny nie dostrzega chyba, że czym innym jest starcie na argumenty i programy (Bodo vs Kronig) a czym innym rzucanie pomówieniami i kłamstwami.
Może Sąd pana radnego tego nauczy, że kłamstwo publiczne kosztuje. I kto tu okłamuje mieszkańców ??
Cytuj
+12tsk2018-10-13 21:09#4
Miasto układów! Zakłamanie i i kolesiostwo.
Cytuj
+6Ja Ty On2018-10-13 13:08#3
Cytuję Mieszkaniec miasta:
Nie jestem jego zwolennikiem ale Radny Ciepiński, jedyny który miał odwagę stawić czoła obłudzie władzy. Płaci za to ale mam nadzieję że swoją walką otworzył oczy mieszkańcom ! Szkoda że reszta Radnych w milczeniu daje swoją postawą przyzwolenie na dalsze dziadostwo ! Milczą czyli nie mają nic do powiedzenia ? Nie podoba im się władza ale żaden się nie odezwie ! Wstyd Panowie z PIS czy pozostali !

Pan radny został skazany nie za odwagę, tylko za mówienie nieprawdy.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

HALPN: Piłkarze rozegrali drugą kolejkę spotk…

Opublikowano: 16.12.2018 18:06