15.10.2018 Ostatnia aktualizacja 10:50, 15.10.2018

Po LXII sesji Rady Miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 12 Paź 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyła się  - zwołana na wniosek prezydenta - LXII w kadencji sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Najważniejszymi projektami uchwał, którymi zajęli się radni podczas wspomnianej sesji były: ten dot. zmian w budżecie miasta i ten dot. oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Paryskiej (terenów kortów Skarżyskiemu Towarzystwu Tenisowemu SMECZ).
 
Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik. Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (w sesji udział wzięło 19 radnych) przystąpiono do przyjęcia porządku obrad. Następnie radni przyjęli protokół z  poprzedniej sesji Rady Miasta.

Kolejnym punktem porządku obrad była dyskusja i podjęcie uchwał w sprawach:

1) Zmian w budżecie gminy Skarżyska-Kamiennej na 2018 rok
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

2) Zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2018-2031
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

3) Zmiany Uchwały Nr XLVII/118/2017 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 20 grudnia 2017 r . w sprawie określenia stawek jednostkowych dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej w roku 2018
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

4) Zmiany Uchwały Nr LXI/74/2018 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 27 września 2018 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Skarżysko-Kamienna oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

5) Oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Paryskiej
- Wyniki głosowania: "za" 19" przeciw" 0, "wstrzymało się" 0 radnych - uchwała została przyjęta

Na tym obrady zakończono.



Komentarze

-2Wybory w tym tygodni2018-10-15 14:35#9
Cytuję Ja Ty On:
Cytuję Mieszkaniec miasta:
Nie jestem jego zwolennikiem ale Radny Ciepiński, jedyny który miał odwagę stawić czoła obłudzie władzy. Płaci za to ale mam nadzieję że swoją walką otworzył oczy mieszkańcom ! Szkoda że reszta Radnych w milczeniu daje swoją postawą przyzwolenie na dalsze dziadostwo ! Milczą czyli nie mają nic do powiedzenia ? Nie podoba im się władza ale żaden się nie odezwie ! Wstyd Panowie z PIS czy pozostali !

Pan radny został skazany nie za odwagę, tylko za mówienie nieprawdy.

a.
Powiedzmy, że wyrok sądu jest uzależniony od wynagrodzenia adwokata i zebranego materiału dowodowego. Przecież Pan Radny pokrótce napisał prawdę. To o co chodzi??
Cytuj
0kokosanka2018-10-15 09:49#8
Skoro Radny Ciepiński został oskarżony o mówienie nieprawdy to może druga strona, niejaki Pan Iskra wypowie się kim dla niego jest osoba zatrudniona w MKS-ie skoro to nie jego teściu ? Panie Prezesie Iskra ? Mieszkańcy czekają i mają prawo wiedzieć co się dzieje w spółce miasta !
Cytuj
+5pierestrojka2018-10-15 08:25#7
Jacek pogrążasz się jeszcze bardziej.
Przegrałeś najwięcej spraw wyborczych w historii tego miasta i nie potrafisz odpuścić.
Cytuj
-4JACEK CIEPIŃSKI2018-10-14 20:34#6
Szanowni Państwo nie zostałem za nic skazany, są to pomówienia, Jeżeli już to będę musiał sprostować szczegóły które wskażę jak się wszystko uprawomocni. Zapraszam osobę pod nikiem "Ja Ty On" do ujawnienia się to będzie skazana. A Pan Kronig nic mi nie musi mi odpuszcza,ć wyjazdy były, były - a jakie efekty?. Wszystko wyjaśnimy. Sąd uznał np. ze MKS jest w złym stanie finansowym i inne kwestie. Spokojnie - nich
Pan Kronig przyjdzie na debatę jak się nie boi.
Cytuj
+2Frederik de Klerk2018-10-14 06:41#5
Cytuję Mieszkaniec miasta:
Nie jestem jego zwolennikiem ale Radny Ciepiński, jedyny który miał odwagę stawić czoła obłudzie władzy. Płaci za to ale mam nadzieję że swoją walką otworzył oczy mieszkańcom ! Szkoda że reszta Radnych w milczeniu daje swoją postawą przyzwolenie na dalsze dziadostwo ! Milczą czyli nie mają nic do powiedzenia ? Nie podoba im się władza ale żaden się nie odezwie ! Wstyd Panowie z PIS czy pozostali !


Oooo... Czyli od PIS pan radny bezradny także otrzymał korespondencyjnego kopniaka ;-) ?
Pewnie liczył na pomoc a tu klops bo ludzie z PIS nie są aż tacy głupi żeby wystawić się na sądowy pręgierz z kłamstwami i oszczerstwami wobec Prezydenta.
Pan radny nie dostrzega chyba, że czym innym jest starcie na argumenty i programy (Bodo vs Kronig) a czym innym rzucanie pomówieniami i kłamstwami.
Może Sąd pana radnego tego nauczy, że kłamstwo publiczne kosztuje. I kto tu okłamuje mieszkańców ??
Cytuj
+11tsk2018-10-13 21:09#4
Miasto układów! Zakłamanie i i kolesiostwo.
Cytuj
+5Ja Ty On2018-10-13 13:08#3
Cytuję Mieszkaniec miasta:
Nie jestem jego zwolennikiem ale Radny Ciepiński, jedyny który miał odwagę stawić czoła obłudzie władzy. Płaci za to ale mam nadzieję że swoją walką otworzył oczy mieszkańcom ! Szkoda że reszta Radnych w milczeniu daje swoją postawą przyzwolenie na dalsze dziadostwo ! Milczą czyli nie mają nic do powiedzenia ? Nie podoba im się władza ale żaden się nie odezwie ! Wstyd Panowie z PIS czy pozostali !

Pan radny został skazany nie za odwagę, tylko za mówienie nieprawdy.
Cytuj
+4Mieszkaniec miasta2018-10-13 10:38#2
Nie jestem jego zwolennikiem ale Radny Ciepiński, jedyny który miał odwagę stawić czoła obłudzie władzy. Płaci za to ale mam nadzieję że swoją walką otworzył oczy mieszkańcom ! Szkoda że reszta Radnych w milczeniu daje swoją postawą przyzwolenie na dalsze dziadostwo ! Milczą czyli nie mają nic do powiedzenia ? Nie podoba im się władza ale żaden się nie odezwie ! Wstyd Panowie z PIS czy pozostali !
Cytuj
-16Estetka2018-10-12 15:46#1
A gazetki nie było ?? A pan radny dziś nie w sądzie ? :-) Zapewne Prezydent z litości już odpuścił panu radnemu.
Ciekawe czy kiedyś jednak pan radny Jacek ujawni kto go tak pięknie wypuścił na Prezydenta żeby zebrał bęcki w trybie wyborczym.
Nie sądzę żeby pan jacek był aż tak szalony, raczej ktoś go w tym wspierał.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Skarżyscy policjanci zatrzymali pięciu kieruj…

Opublikowano: 15.10.2018 12:45