15.10.2018 Ostatnia aktualizacja 10:50, 15.10.2018

PUP i MKS będą współpracować

Autor:
MB, AB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 24 Wrz 2018
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W poniedziałek w siedzibie Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej podpisano porozumienie dotyczące Współpracy Partnerskiej przy realizacji programu „Wsparcie dla aktywnie poszukujących pracy klientów Warsztatu Kreacji Kariery” między Powiatowym Urzędem Pracy i  Miejską Komunikacją Samochodową.

Od października 2017 r. Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej uruchomił wyodrębnioną komórkę – Warsztat Kreacji Kariery z siedzibą przy ul. Sikorskiego 20.  Na co dzień pracuje w nim 2 opiekunów kariery, pod pieczą których pozostaje 90 klientów,  są to nie tylko osoby bezrobotne ale również osoby, które we współpracy Opiekunów i pracodawców podjęły zatrudnienie i w początkowej fazie wymagają wsparcia w jego utrzymaniu.  

Klienci WKK realizują kontrakt, w ramach którego są zobligowani do zwiększonej samodzielności w poszukiwaniu pracy, a intensywny kontakt z opiekunem pozwala na bieżąco monitorować indywidualną aktywność na rynku pracy. Dlatego możliwość bezpłatnych dojazdów autobusami komunikacji miejskiej może w istotny sposób ułatwić im poruszanie się po terenie miasta na spotkania z pracodawcami oraz w początkowym okresie podjęcia zatrudnienia.

W ramach programu uprawnieni klienci Warsztatu Kreacji Kariery otrzymają „Spersonalizowaną kartę podróży”, która będzie uprawniała do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską zarządzaną przez Zarząd Miejskiej Komunikacji Samochodowej
Sp. z o. o. w Skarżysku-Kamiennej.

Z bezpłatnych przejazdów klienci Warsztatu Kreacji Kariery będą mogli korzystać wyłącznie na terenie miasta Skarżysko-Kamienna, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 16.00 w okresie ustalonym przez Opiekuna Kariery.

Okres pilotażowy programu „Wsparcie dla aktywnie poszukujących pracy klientów Warsztatu Kreacji Kariery” będzie trwał od dnia 01.10.2018 r. do dnia 30 listopada 2018 r.



Komentarze

-1Pyc2018-09-28 18:13#16
Znajdź różnicę albo podobieństwa :)
https://m.youtube.com/watch?v=UHw-F7LWrEM
Cytuj
+4wk2018-09-26 22:43#15
No serio jak z Misia. Twarzed to raz, ale zwróćcie uwagę na wystrój pokoju i te pudła z lewej strony. Jaki pan taki kram. Pozdrawiam
Cytuj
0mieszkaniec2018-09-26 15:49#14
Cytuję Janina1:
Do Kasia109. Twój Prezydent Pan Kronig pokazał analfabetyzm na obchodach 95 rocznicy Skarżyska , jak rozdawał PAMIATKI Z WPISEM 100 LECIE PAŃSTWA POLSKIEGO GOŚCIOM. To jest skanadal i wstyd.

Cytuję Janina1:
Do Kasia109. Twój Prezydent Pan Kronig pokazał analfabetyzm na obchodach 95 rocznicy Skarżyska , jak rozdawał PAMIATKI Z WPISEM 100 LECIE PAŃSTWA POLSKIEGO GOŚCIOM. To jest skanadal i wstyd.

Rewelacja!!! Możesz umieścić foto takie pamiątki? Płacę min.100zł za oryginał
Cytuj
-5Kasia1092018-09-25 20:22#13
Cytuję Janina1:
Do Kasia109. Twój Prezydent Pan Kronig pokazał analfabetyzm na obchodach 95 rocznicy Skarżyska , jak rozdawał PAMIATKI Z WPISEM 100 LECIE PAŃSTWA POLSKIEGO GOŚCIOM. To jest skanadal i wstyd.


A może jakiś komentarz do wypowiedzi Pana Jarubasa o żądaniach radnego Ciepińskiego w zakresie stanowisk i pensji ? Czyżby pan radny zaniemówił ?
Co do znajomości ortografii przez radnego potwierdzam, że to kompletny ignorant.
Cytuj
+8Janina12018-09-25 16:05#12
Do Kasia109. Twój Prezydent Pan Kronig pokazał analfabetyzm na obchodach 95 rocznicy Skarżyska , jak rozdawał PAMIATKI Z WPISEM 100 LECIE PAŃSTWA POLSKIEGO GOŚCIOM. To jest skanadal i wstyd.
Cytuj
+15StachuJones2018-09-25 09:38#11
"Z bezpłatnych przejazdów klienci Warsztatu Kreacji Kariery będą mogli korzystać wyłącznie na terenie miasta Skarżysko-Kamienna, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 16.00 w okresie ustalonym przez Opiekuna Kariery".
1.Wiadomo, że mogą korzystać tylko na terenie miasta, bo dzięki polityce obecnych władz MKS nie obsługuje połączeń zewnętrznych.
2. Jeżeli klient Warsztatu Kreacji Kariery (kto im tą nazwę wymyślił? :o ) wsiądzie do autobusu np 15.55, to o 16.01 dostanie mandat za brak biletu :P
To jest pomysł pt ocieplamy wizerunek przed wyborami, a ciemny lud może to kupi :cry:
Cytuj
+19Bezogródek2018-09-25 09:32#10
KABARET- szopka nic więcej.Tym Panom już dziękujemy.Zgadzam się całkowicie z Rav13- PUP-y w takiej formie powinny przestać funkcjonować.Zlikwidować,usunąć wszystkich i ewentualnie otworzyć nową instytucję odpowiednio już dobraną i pomniejszoną do obecnych potrzeb rynku pracy.Na co komu kolejni doradcy doradców itp..Tworzyć kolejne miejsca dla znajomych.WSTYD I ŻENADA.
Cytuj
+15scobel2018-09-25 08:57#9
""opiekun kariery"" fucha i niezla kasa... to dlaczego w Skarzysku wiecej robi ludzi z SZYDLOWIECKIEGO UP niz z "naszej"" wylegarni biourokratow
Cytuj
+16scobel2018-09-25 07:48#8
jaki jest sens istnienia tej instytucji PUP.. prosze popatrzec dookola wszedzie przcuja ludzie z szydlowieckiego UP[URZEDU PRACY ] albo tu odgrywa operatywnosc ich a znajomosci dopelniaja tego...od kieddy urzednicy ""naszego""PUP-ydowiadywali sie o pracy np. w mesko??? ...najprosciej to p[owycinac z gazet ogloszenia o pracy powiesic na scianie i 5000zl zarobione . BRAWO za operatywnosc dla tych czyichs znajomkow i pociotkow
Cytuj
+22Sieć połączeń MKS2018-09-25 01:27#7
Spójrzcie na ich wystraszone Twarze.....Przecież Oni nie myślą o NAS , O WAS !!! Myśli Jeden z Drugi.....Co ja będę robił jak od Koryta odstawią....czy jakiś kolega o mnie będzie pamiętał i chociaż na jakiego kierownika mnie gdzie upchnie czy to znowu do Muzeum....a może kierownika Przychodni..bo i przecież kompetencje na wysokim poziomie;), a może jakiś koordyator CIS...A może jaki kierownik w UM....No gdzieś na kierownika by pasowało ;) heheh i tak w koło Wojtek...a Wy ludzie naiwni Ludzie nadzieją żyjecie heheh ich inwestorami....i innymi dyrdyłamami....hehehhe. Oni co najwyżej otrzymają znowu na 4 lata Państwową Pensję!!! a Wy co???? Te dyrdymały i bedzie wypisywać przez kolejne 4 lata KOMENTARZE NA TSK24, SKARŻYSKO24, JAK to źle rządzą ;)Oni ani Nikt INNY tu nie będzie rządził!!! tylko pobierał Pensję Państwową przez 4 lata ;) Zrozumcie to w Końcu !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Skarżyscy policjanci zatrzymali pięciu kieruj…

Opublikowano: 15.10.2018 12:45