23.02.2019 Ostatnia aktualizacja 15:31, 23.02.2019

Zwycięstwo Granatu z rezerwami Widzewa w meczu towarzyskim

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 07 Lip 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Granat Skarżysko pokonał rezerwy Widzewa Łódź 5:2 w meczu towarzyskim, który został rozegrany w ramach obchodów 90-lecia klubu ze Skarżyska.

Zespół Widzewa gościł w naszym mieście już wielokrotnie m.in. podczas turniejów piłkarskich organizowanych od 1983 do 1992 roku na stadionie Granatu. Ostatnia wizyta Widzewa w Skarżysku miała miejsce 18 lat temu. Warto też wspomnieć,że tradycje "widzewskie" w Skarżysku sięgają lat 90-tych, wtedy to został założony oficjalny Fan Club, który działa do dziś. Kibice znad Kamiennej od ponad 20-tu lat jeżdżą i dopingują po całej Polsce łódzki Widzew. Właśnie z inicjatywy kibiców Widzewa ze Skarżyska wyszedł pomysł, by na mecz towarzyski z Granatem zaprosić czterokrotnego Mistrza Polski.  

Początkowo, Widzew miał przyjechać w swoim najsilniejszym składzie. Jednak po zmianie szkoleniowca (Franciszka Smudę zastąpił Radosław Mroczkowski) plan przygotowań drużyny z Łodzi do nowego sezonu uległ zmianie (Widzew od 1 do 9 lipca przebywa na obozie w Opalenicy) i do Skarżyska przyjechali zawodnicy, którzy grają w drugiej drużynie Widzewa wspomagani trzema zawodnikami, którzy trenowali już z kadrą  pierwszej drużyny. Dodatkowo w składzie łodzian kibice zobaczyli Rafała Pawlaka, który przez pięć sezonów reprezentował barwy Widzewa oraz przez jakiś czas był jego trenerem, gdy ten grał jeszcze w Ekstraklasie.

Sobotnie spotkanie dobrze zaczęło się dla drużyny Granatu. Już w 2. minucie bramkarza Widzewa pokonał Kamil Uciński. Później na boisku niewiele się działo,a goście nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Granatu przez pierwsze 45.minut. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla zespołu ze Skarżyska strzelił Damian Szyszka.

Po zmianie stron w 55.minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Marcin Kołodziejczyk i Granat prowadził już 3:0. Minutę później było 4:0, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Grzejszczyk. Widzew dążył do zdobycia kontaktowej bramki. Sztuka ta udało się piłkarzom z Łodzi w 66.minucie- bramkarza Granatu pokonał Damian Skrzeczkowski. W 77.minucie drugą bramkę dla Widzewa strzelił Jakub Mąkosza. Na dwie minuty przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Marcin Kołodziejczyk, który po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Granatu 5:2.

Warto podkreślić,że podczas spotkania zaprezentowane zostały dwie efektowne oprawy meczowe przygotowane przez kibiców Granatu z emigracji.

Druga część obchodów 90-lecia klubu sportowego Granat planowana jest na wrzesień br.

Granat Skarżysko - Widzew Łódź 5:2 (2:0)

1:0 Kamil Uciński '2
2:0 Damian Szyszka '44
3:0 Marcin Kołodziejczyk '55
4:0 Mariusz Grzejszczyk '56
4:1 Damian Skrzeczkowski '66
4:2 Jakub Mąkosza '77
5:2 Marcin Kołodziejczyk '88

Granat Skarżysko: Przemysław Michalski - Bartosz Styczyński, Bartosz Ozan, Łukasz Wojna, Damian Szyszka - Dawid Dulęba, Krzysztof Rzeszowski, Marcin Kołodziejczyk, Mariusz Grzejszczyk - Karol Rogoziński, Kamil Uciński oraz Tomasz Borgensztajn, Mateusz Winter, Mateusz Czarnoskutow, Damian Parszewski, Jakub Łubek.

Widzew II Łódź: Jakub Mikołajczak - Filip Mędżycki, Krystian Marcioch, Tomasz Franoszek, Kacper Leszczyński - Przemysław Niemiec, Karol Stankiewicz, Dawid Telestak, Jakub Jasiński- Damian Skrzeczkowski, Rafał Pawlak oraz Patryk Kuczkowski, Jurand Wawrzonkiewicz, Jakub Mąkosza, Jakub Grzeszczakowski.


Komentarze

0marcin s.2018-07-10 07:31#4
Cytuję Dziekanowski:
1. Te różowe stroje Granatu są straszne!
2. Cieszy zmniejszająca się ilość członków fan klubu Widzewa w Skarżysku. Mam nadzieję, że jeszcze z 10 lat i ta miłość do Widzewa w naszym mieście ostatecznie się skończy... jest to jedna z większych paranoi, w naszym Skarżysku. Nigdy nie mogłem pojąć dlaczego jakaś grupka mieszkańców bazgrze po murach, blokach, garażach naszego miasta hasła: Widzew, RTS, Skarżysko Miastem Widzewa?! Co mamy wspólnego z Łodzią? Co mnie Skarżyszczanina obchodzi jakiś RTS?
3. Apeluję do kibiców Granatu aby z okazji 90-lecia klubu przeprowadzili akcję sprzątania miasta ze szpecących jego ulice bazgrołów kibicowskich! Wy najlepiej wiecie kto i gdzie wymalował głupie nikomu niepotrzebne hasła... trzeba teraz je zamalować i przywrócić porządek w mieście.
4. Gratuluję ciekawej oprawy podczas meczu i wyniku drużynie Granatu.

Śmieszny jesteś Panie Dziekanowski !
Pewnie, byłbyś happy gdyby pisali na murach o Twojej "Ległej"...
Bez odbioru !
Cytuj
+1uu 282018-07-09 12:22#3
a jeden ''kibic'' z obecnych na meczu podczas przerwy wychodząc ze stadionu zabrał nowiutką piłkę wykopaną podczas gry poza ogrodzenie boiska..!!
Cytuj
+2quatro2018-07-09 07:38#2
A mnie się stroje podobają , może są kontrowersyjne kolorystycznie, ale jednocześnie wyraziste, nie można ich nie zauważyć. Nie takie firmy grały,grają w takiej kolorystyce, choćby Barcelona i nikt tam włosów z głowy nie rwie. Temat kibiców to temat rzeka, jak chcą to niech sobie jeżdżą nawet do Szczecina, ale jak już są na Granacie to niech dopingują Granat ! Zachowanie większości osobników mieniących się kibicami pozostawia wiele do życzenia, niektórzy nie dorośli by w sklepach sprzedawali im napoje procentowe ,może co najwyżej mleko!
Cytuj
+1Dziekanowski2018-07-08 09:19#1
1. Te różowe stroje Granatu są straszne!
2. Cieszy zmniejszająca się ilość członków fan klubu Widzewa w Skarżysku. Mam nadzieję, że jeszcze z 10 lat i ta miłość do Widzewa w naszym mieście ostatecznie się skończy... jest to jedna z większych paranoi, w naszym Skarżysku. Nigdy nie mogłem pojąć dlaczego jakaś grupka mieszkańców bazgrze po murach, blokach, garażach naszego miasta hasła: Widzew, RTS, Skarżysko Miastem Widzewa?! Co mamy wspólnego z Łodzią? Co mnie Skarżyszczanina obchodzi jakiś RTS?
3. Apeluję do kibiców Granatu aby z okazji 90-lecia klubu przeprowadzili akcję sprzątania miasta ze szpecących jego ulice bazgrołów kibicowskich! Wy najlepiej wiecie kto i gdzie wymalował głupie nikomu niepotrzebne hasła... trzeba teraz je zamalować i przywrócić porządek w mieście.
4. Gratuluję ciekawej oprawy podczas meczu i wyniku drużynie Granatu.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Piraci ze Skarżyska na trzecim miejscu w VII …

Opublikowano: 23.02.2019 16:31

Komentarzy: 0

Udany "Bal Romantyka" w II L.O.

Opublikowano: 22.02.2019 22:20

Komentarzy: 1

Bal uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej n…

Opublikowano: 22.02.2019 22:12

Komentarzy: 1

Dziewczęta z SP 7 mistrzyniami Skarżyska w mi…

Opublikowano: 22.02.2019 17:34

Komentarzy: 0

Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specj…

Opublikowano: 22.02.2019 16:50

Komentarzy: 1

Narada roczna skarżyskich strażaków

Opublikowano: 22.02.2019 14:26

Komentarzy: 0

Wpadł w poślizg i zderzył się z dostawczym bu…

Opublikowano: 22.02.2019 13:31

Komentarzy: 2

„Popytu” na urządzenia pomiarowe ciąg dalszy

Opublikowano: 22.02.2019 12:55

Komentarzy: 1

Zabrali rentę sąsiadowi

Opublikowano: 22.02.2019 12:52

Komentarzy: 0

Radomski „Kwinto" w skarżyskim areszcie

Opublikowano: 22.02.2019 11:18

Komentarzy: 0

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum