23.10.2018 Ostatnia aktualizacja 21:34, 22.10.2018

Wysokie miejsce Społecznej Akademii Nauk w rankingu "Perspektyw" 2018

Autor:
MB,inf.prasowe, Foto: MB
Opublikowano: 13 Cze 2018
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę w wydziale zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk przy alei Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektora tutejszego wydziału Andrzeja Kazanowskiego oraz dziekana wydziału w Kielcach doktora Pawła Ramiączka. Konferencja dotyczyła wysokiego miejsca uczelni w rankingu fundacji Perspektywy oraz nowych kierunkach kształcenia oferowanych przez SAN.

Według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018 Społeczna Akademia Nauk jest jedną z najlepszych Uczelni w Polsce. SAN już po raz kolejny znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych Uczelni Niepublicznych na prestiżowym 9 miejscu!
 
Według wybranych kluczowych kryteriów oceny SAN są jeszcze lepsze. Społeczna Akademia Nauk wg Rankingu Perspektywy 2018 zajmuje:

I  Miejsce w województwie łódzkim
I  Miejsce w Polsce w kategorii „Programy Studiów w językach obcych" I Miejsce w Polsce w kategorii „Prowadzone kierunki magisterskie"
IV Miejsce w Polsce w kategorii „Ekonomiczne losy absolwentów"
V  Miejsce w Polsce w kategorii „Niepubliczne Uczelnie Akademickie"

Wśród wielu kryteriów i wskaźników, które Kapituła Rankingu brała pod uwagę Społeczna Akademia Nauk, wyróżnia się pozytywnie wśród innych uczelni między innymi:

1. Atrakcyjnością na rynku pracy — wysoki wskaźnik preferencji pracodawców oraz kryterium „ekonomiczne losy absolwentów", mierzone wskaźnikiem zarobków absolwentów oraz wskaźnikami ich zatrudnienia.
2. Siła naukowa Uczelni — wysokie oceny parametryczne MNiSW; uprawnienia doktorskie (w SAN na 3 kierunkach); nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach; prowadzone kierunki magisterskie.
3. Innowacyjność — dobrze oceniono SAN w zakresie pozyskiwania środków z Unii Europejskiej oraz efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania.
4. Umiędzynarodowienie — bardzo wysoko oceniono prowadzone studia w językach obcych; wielokulturowość środowiska studenckiego oraz wymianę studentów.

- Naszą misją jest kształcenie ludzi, którzy są konkurencyjni na rynku pracy. Konkurencyjni po skończeniu studiów, konkurencyjni jeśli chodzi o wiedzę i umiejętności. Naszą misją jest to,aby każdy student, który skończy Społeczną Akademię Nauk szczycił się tym, ale miał również z tego korzyści polegające na znalezieniu przede wszystkim dobrej pracy - mówił dziekan wydziału SAN w Kielcach dr Paweł Ramiączek.

Na ten rok szkoła przygotowała kilka bardzo atrakcyjnych specjalności, które są konsultowane z otoczeniem gospodarczym m.in:  E-commerce i Marketing, zarządzanie logistyczne, zarządzanie w biznesie i sektorze publicznym, zarządzanie zasobami ludzkimi, rachunkowość i finanse w zarządzeniu.

W ramach studiów II stopnia studenci mogą kontynuować te specjalności, ale mogą wybrać też kilka innych m.in: profil menadżerski, administracja i zarządzanie publiczne, zarządzanie w ochronie zdrowia.         
 
Studia mundurowe to specjalność Administracja Systemami Bezpieczeństwa (ASB), dzienne stacjonarne studia, głównie dla osób myślących o karierze w “resortach siłowych”

Poza ASB kandydat na bezpieczeństwie wewnętrznym może wybrać także “cywilną” ścieżkę kształcenia. Na studiach licencjackich pojawiły się w tym roku dwie nowe, łączące tematykę bezpieczeństwa z dziennikarstwem -”Korespondent Wojenny” i “Dziennikarz Śledczy”.

Z kolei na studiach magisterskich nowością są studia na specjalności “Bezpieczeństwo Lotnicze”. Nadal prowadzone będą specjalności dotychczasowe. Na studiach licencjackich “Bezpieczeństwo Publiczne i Ochrona”, a na magisterskich. “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo” oraz “Ochrona Osób, Mienia i Imprez Masowych”. Dwie ze specjalności dostępne są zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia - “Służby Mundurowe w Systemie Bezpieczeństwa Państwa”, “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo”

Na kieleckiej SAN prowadzona jest także rekrutacja na sześć kierunków Społecznej Akademii Nauk Nauk w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik e-learningowych.

Tutaj także kandydaci mogą spodziewać się nowych specjalności. Na ekonomii jest to specjalność w języku angielskim “E-Business & Professional Communication” (kandydaci mają do wyboru także cztery polskie specjalności na studiach licencjackich i tyle samo na magisterskich). Nowości na zarządzaniu to “Rachunkowość i Finanse w Zarządzaniu” na licencjackich i “Zdrowie Publiczne i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia” na magisterskich (w sumie jedenaście specjalności na studiach I i II stopnia). Rekrutacja na trzy kierunki wyłącznie licencjackie to nowości na pedagogice - “Resocjalizacja z Profilaktyką Społeczną i Prewencją Kryminalną” (także pięć innych specjalności), na administracji - “Specjalność Samorządowa” (poza nią także trzy inne programy studiów) i na logistyce - Eksploatacja Pojazdów i Środków Transportu (w sumie pięć specjalności).

W sumie na SAN Kielce kandydat może wybierać z prawie 50 programów studiów licencjackich i magisterskich na sześciu kierunkach.

Z kolei na studiach magisterskich nowością są studia na specjalności “Bezpieczeństwo Lotnicze”. Nadal prowadzone będą specjalności dotychczasowe. Na studiach licencjackich “Bezpieczeństwo Publiczne i Ochrona”, a na magisterskich. “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo” oraz “Ochrona Osób, Mienia i Imprez Masowych”. Dwie ze specjalności dostępne są zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia - “Służby Mundurowe w Systemie Bezpieczeństwa Państwa”, “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo”.

Więcej informacji na temat nowych kierunków oferowanych przez Społeczną Akademię Nauk można znaleźć na stronie internetowej uczelni pod TYM adresem.


Andrzej Kazanowski- dyrektor wydziału zamiejscowego SAN

dr Paweł Ramiączek- dziekan wydziału SAN w Kielcach
pytania dziennikarzy

Komentarze

+9Niezadowolony2018-06-14 07:24#1
Taaak... wspaniała uczelnia, w Skarżysku można zdobyć tytuł magistra w dwa lata, na 2-3 dniowych zjazdach odbywających się bodajże raz w miesiącu. Cudowny system kształcenia. Hit nad hity, brawo!!!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Wybory samorządowe 2018: Wyniki wyborów do Ra…

Opublikowano: 22.10.2018 23:16

Komentarzy: 0

Wybory samorządowe 2018: Wyniki wyborów do Ra…

Opublikowano: 22.10.2018 17:52

Komentarzy: 0

Wybory samorządowe 2018: Wyniki wyborów. Za d…

Opublikowano: 22.10.2018 07:42

Komentarzy: 16

Kolejne zdobycze medalowe zawodników SKSW Ska…

Opublikowano: 21.10.2018 23:07

Komentarzy: 0

Zakończyły się rozgrywki ALPN. ZEORK ponownie…

Opublikowano: 21.10.2018 18:20

Komentarzy: 0

Remis Cichej Sławy eSKa Skarżysko na zakończe…

Opublikowano: 21.10.2018 17:53

Komentarzy: 0

Koncert zespołu Łydka Grubasa w Semaforze

Opublikowano: 20.10.2018 21:18

Komentarzy: 0

Podział punktów w Nowinach

Opublikowano: 20.10.2018 17:38

Komentarzy: 0

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - p…

Opublikowano: 20.10.2018 15:43

Komentarzy: 0

Stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w …

Opublikowano: 20.10.2018 15:27

Komentarzy: 5

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum