19.01.2019 Ostatnia aktualizacja 13:23, 19.01.2019

Wysokie miejsce Społecznej Akademii Nauk w rankingu "Perspektyw" 2018

Autor:
MB,inf.prasowe, Foto: MB
Opublikowano: 13 Cze 2018
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę w wydziale zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk przy alei Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektora tutejszego wydziału Andrzeja Kazanowskiego oraz dziekana wydziału w Kielcach doktora Pawła Ramiączka. Konferencja dotyczyła wysokiego miejsca uczelni w rankingu fundacji Perspektywy oraz nowych kierunkach kształcenia oferowanych przez SAN.

Według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018 Społeczna Akademia Nauk jest jedną z najlepszych Uczelni w Polsce. SAN już po raz kolejny znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych Uczelni Niepublicznych na prestiżowym 9 miejscu!
 
Według wybranych kluczowych kryteriów oceny SAN są jeszcze lepsze. Społeczna Akademia Nauk wg Rankingu Perspektywy 2018 zajmuje:

I  Miejsce w województwie łódzkim
I  Miejsce w Polsce w kategorii „Programy Studiów w językach obcych" I Miejsce w Polsce w kategorii „Prowadzone kierunki magisterskie"
IV Miejsce w Polsce w kategorii „Ekonomiczne losy absolwentów"
V  Miejsce w Polsce w kategorii „Niepubliczne Uczelnie Akademickie"

Wśród wielu kryteriów i wskaźników, które Kapituła Rankingu brała pod uwagę Społeczna Akademia Nauk, wyróżnia się pozytywnie wśród innych uczelni między innymi:

1. Atrakcyjnością na rynku pracy — wysoki wskaźnik preferencji pracodawców oraz kryterium „ekonomiczne losy absolwentów", mierzone wskaźnikiem zarobków absolwentów oraz wskaźnikami ich zatrudnienia.
2. Siła naukowa Uczelni — wysokie oceny parametryczne MNiSW; uprawnienia doktorskie (w SAN na 3 kierunkach); nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach; prowadzone kierunki magisterskie.
3. Innowacyjność — dobrze oceniono SAN w zakresie pozyskiwania środków z Unii Europejskiej oraz efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania.
4. Umiędzynarodowienie — bardzo wysoko oceniono prowadzone studia w językach obcych; wielokulturowość środowiska studenckiego oraz wymianę studentów.

- Naszą misją jest kształcenie ludzi, którzy są konkurencyjni na rynku pracy. Konkurencyjni po skończeniu studiów, konkurencyjni jeśli chodzi o wiedzę i umiejętności. Naszą misją jest to,aby każdy student, który skończy Społeczną Akademię Nauk szczycił się tym, ale miał również z tego korzyści polegające na znalezieniu przede wszystkim dobrej pracy - mówił dziekan wydziału SAN w Kielcach dr Paweł Ramiączek.

Na ten rok szkoła przygotowała kilka bardzo atrakcyjnych specjalności, które są konsultowane z otoczeniem gospodarczym m.in:  E-commerce i Marketing, zarządzanie logistyczne, zarządzanie w biznesie i sektorze publicznym, zarządzanie zasobami ludzkimi, rachunkowość i finanse w zarządzeniu.

W ramach studiów II stopnia studenci mogą kontynuować te specjalności, ale mogą wybrać też kilka innych m.in: profil menadżerski, administracja i zarządzanie publiczne, zarządzanie w ochronie zdrowia.         
 
Studia mundurowe to specjalność Administracja Systemami Bezpieczeństwa (ASB), dzienne stacjonarne studia, głównie dla osób myślących o karierze w “resortach siłowych”

Poza ASB kandydat na bezpieczeństwie wewnętrznym może wybrać także “cywilną” ścieżkę kształcenia. Na studiach licencjackich pojawiły się w tym roku dwie nowe, łączące tematykę bezpieczeństwa z dziennikarstwem -”Korespondent Wojenny” i “Dziennikarz Śledczy”.

Z kolei na studiach magisterskich nowością są studia na specjalności “Bezpieczeństwo Lotnicze”. Nadal prowadzone będą specjalności dotychczasowe. Na studiach licencjackich “Bezpieczeństwo Publiczne i Ochrona”, a na magisterskich. “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo” oraz “Ochrona Osób, Mienia i Imprez Masowych”. Dwie ze specjalności dostępne są zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia - “Służby Mundurowe w Systemie Bezpieczeństwa Państwa”, “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo”

Na kieleckiej SAN prowadzona jest także rekrutacja na sześć kierunków Społecznej Akademii Nauk Nauk w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik e-learningowych.

Tutaj także kandydaci mogą spodziewać się nowych specjalności. Na ekonomii jest to specjalność w języku angielskim “E-Business & Professional Communication” (kandydaci mają do wyboru także cztery polskie specjalności na studiach licencjackich i tyle samo na magisterskich). Nowości na zarządzaniu to “Rachunkowość i Finanse w Zarządzaniu” na licencjackich i “Zdrowie Publiczne i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia” na magisterskich (w sumie jedenaście specjalności na studiach I i II stopnia). Rekrutacja na trzy kierunki wyłącznie licencjackie to nowości na pedagogice - “Resocjalizacja z Profilaktyką Społeczną i Prewencją Kryminalną” (także pięć innych specjalności), na administracji - “Specjalność Samorządowa” (poza nią także trzy inne programy studiów) i na logistyce - Eksploatacja Pojazdów i Środków Transportu (w sumie pięć specjalności).

W sumie na SAN Kielce kandydat może wybierać z prawie 50 programów studiów licencjackich i magisterskich na sześciu kierunkach.

Z kolei na studiach magisterskich nowością są studia na specjalności “Bezpieczeństwo Lotnicze”. Nadal prowadzone będą specjalności dotychczasowe. Na studiach licencjackich “Bezpieczeństwo Publiczne i Ochrona”, a na magisterskich. “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo” oraz “Ochrona Osób, Mienia i Imprez Masowych”. Dwie ze specjalności dostępne są zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia - “Służby Mundurowe w Systemie Bezpieczeństwa Państwa”, “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo”.

Więcej informacji na temat nowych kierunków oferowanych przez Społeczną Akademię Nauk można znaleźć na stronie internetowej uczelni pod TYM adresem.


Andrzej Kazanowski- dyrektor wydziału zamiejscowego SAN

dr Paweł Ramiączek- dziekan wydziału SAN w Kielcach
pytania dziennikarzy

Komentarze

+9Niezadowolony2018-06-14 07:24#1
Taaak... wspaniała uczelnia, w Skarżysku można zdobyć tytuł magistra w dwa lata, na 2-3 dniowych zjazdach odbywających się bodajże raz w miesiącu. Cudowny system kształcenia. Hit nad hity, brawo!!!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Stycz…

Opublikowano: 19.01.2019 13:47

Komentarzy: 0

XXVI Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych S…

Opublikowano: 19.01.2019 10:46

Komentarzy: 0

Promocja książki Sebastiana Piątkowskiego „Sk…

Opublikowano: 18.01.2019 22:16

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy poplenerowej "Ameliówka…

Opublikowano: 18.01.2019 19:44

Komentarzy: 2

Ustalają, kto potrącił pieszego na pasach i u…

Opublikowano: 18.01.2019 10:08

Komentarzy: 0

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 2

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 8

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

Opublikowano: 16.01.2019 18:58

Komentarzy: 1

Miasto zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięk…

Opublikowano: 16.01.2019 14:13

Komentarzy: 7

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum