03.06.2020 Ostatnia aktualizacja 13:07, 03.06.2020

SP2 w SPA-Zielona Szkoła w Mikoszewie

Autor:
RP, Foto: Renata Pela
Opublikowano: 12 Cze 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Nauka, w bezpośrednim kontakcie z otaczającą dziecko rzeczywistością sprzyja twórczemu myśleniu i działaniu. Obcowanie dzieci z przyrodą, poznanie jej praw oraz świadomość zagrożeń dla środowiska dają szanse na kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody, określonych wartości i postaw prozdrowotnych. Z kolei aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wspólne zabawy i przeżywane radości to najlepszy sposób na zintegrowanie zespołu uczniowskiego. Mając na uwadze korzyści płynące z niekonwencjonalnego sposobu nauczania, jakim jest „ Zielona szkoła” powstał program wyjazdu uczniów klas III i V SP nr 2 - „W KRÓLESTWIE NEPTUNA”.

W dniach od 4 do 9 czerwca 2018 roku uczniowie klas III i V ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej pod opieką Renaty Peli i Joanny Jaworskiej- Kowalczyk   wyjechali na „Zieloną Szkołę” do Mikoszewa.

„ Zielona szkoła”, czyli przeniesienie zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych poza ławkę szkolną, w inne, atrakcyjne pod wieloma względami miejsce, to doskonały sposób na kształtowanie umysłu, charakteru i osobowości dziecka.

- Mikoszewo przywitało nas piękną, słoneczną pogodą. Morze było zimne, jednak wszyscy ochoczo moczyli stopy – i nie tylko!

Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać spędzony tam czas, dlatego codziennie odwiedzaliśmy siłownię na otwartym powietrzu, spacerowaliśmy brzegiem Bałtyku i lasem. Grafik mieliśmy bardzo napięty, ponieważ organizatorzy zapewnili nam wiele ciekawych i miłych atrakcji.  

Wycieczka do Gdańska , historycznego, tysiącletniego ośrodka  hanzeatyckiego, będącego stolicą Pomorza Wschodniego. Urzekł on nas przepiękną, zachwycającą architekturą i niecodzienną atmosferą. Oczywiście przeszliśmy ulica Długą i Długim Targiem czyli najpiękniejszymi ulicami miasta tworzącymi Trakt  Królewski. To tutaj usadowiły się najwspanialsze budowle Gdańska , jak ratusz, Dwór Artusa i oczywiście popularna Fontanna z Neptunem. Każda kamienica ma tu swoją historię i przyciąga uwagę niezwykłymi zdobieniami. Zobaczyliśmy kolejny symbol Gdańska jakim jest żuraw- największy dźwig portowy w średniowiecznej Europie. Byliśmy również w Bazylice Mariackiej, której budowa trwała 150 lat.

Kolejną wielką  niespodzianką była wizyta w  Oliwie gdzie zwiedzaliśmy przepiękną Katedrę i Park Oliwski. We wnętrzu kościoła zobaczyliśmy cudowne organy z ruszającymi się ozdobami. Specjalnie dla nas zagrano niesamowity koncert muzyki chrześcijańskiej i nie tylko. Po wysłuchaniu koncertu zwiedzaliśmy przepiękne boczne nawy z unikalnymi ozdobami i malowidłami scen z Biblii.

Zwieńczeniem pobytu była wycieczka do Zoo. Dzieci miały możliwość zwiedzać Zoo jadąc ciuchcią. Pociąg zatrzymywał się przy zwierzętach, a pan przewodnik krótko opisywał ich zwyczaje, sposób i miejsce życia. Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie to miejsce szczególne, bowiem na obszarze 136 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Gdańskie zoo jest obecnie największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Można tu podziwiać płazy, gady, ptaki i ssaki.  Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Tegoroczny pobyt długo zapamiętamy, byliśmy skąpani w słońcu i w wodzie, a nasz pobyt był niczym nie zmącony, ponieważ pierwszy raz byliśmy na ośrodku całkiem sami . Wszystkie atrakcje ośrodka były do naszej dyspozycji. Czuliśmy się jak prawdziwi , długo oczekiwani goście.   Nic nie zastąpi opisu chociaż najbardziej barwnego, niż bezpośredni, autentyczny kontakt z tym magicznym miejscem-  relacjonują uczestnicy wyjazdu.

Wspaniała przygoda nie udałaby się, gdyby nie ludzie wielkiego serca. Za pośrednictwem lokalnych mediów organizatorzy pragną podziękować:

- firmie MAT-BUD- Państwu Kocia,
- firmie MONRO- Monice Sokołowskiej i Robertowi Sobolewskiemu,
- Panu Stefanowi Jarosińskiemu,
- firmie KRAINA SZCZĘŚCIA- Annie i Krzysztofowi Kucper,
-  Kaufland Stiftung & Co. KG,
- Państwu Polak,
-radnemu Grzegorzowi Łapajowi,
- Ewie Warszawie- BIURO PODRÓZY - EWATOUR –  za profesjonalną  organizację ,
- Firmie ,,KRZYŚ”- Krzysztof Głowacki – Przewóz Osób za wspaniałą podróż
oraz tym wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
 
Galeria (poczekaj na załadowanie zdjęć)

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 03.06.2020 15:07

Komentarzy: 0

Tadeusz Sikora pokieruje Muzeum Wsi Kieleckie…

Opublikowano: 03.06.2020 12:26

Komentarzy: 3

Oficjalny odbiór oświetlenia na ul. Wąskiej w…

Opublikowano: 03.06.2020 12:19

Komentarzy: 0

102 km/h w zabudowanym. Pomogła Krajowa Mapa …

Opublikowano: 03.06.2020 09:51

Komentarzy: 0

Plan sparingów Granatu, spore zmiany w kadrze…

Opublikowano: 02.06.2020 19:59

Komentarzy: 0

Motocyklista w szpitalu, czy doszło do potrąc…

Opublikowano: 02.06.2020 18:34

Komentarzy: 2

Trwa wymiana tabliczek przy eksponatach w Muz…

Opublikowano: 02.06.2020 17:03

Komentarzy: 2

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 02.06.2020 15:19

Komentarzy: 0

Wojewoda unieważnił uchwałę rady powiatu doty…

Opublikowano: 01.06.2020 19:18

Komentarzy: 21

Coraz bliżej do rozpoczęcia II etapu przebudo…

Opublikowano: 01.06.2020 15:36

Komentarzy: 6

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +