17.01.2021 Ostatnia aktualizacja 08:26, 17.01.2021

Zmarł Stanisław Makuch

Autor:
Z.B.
Opublikowano: 08 Maj 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, 8 maja, w wieku 72 lat zmarł Stanisław Makuch, założyciel Świętokrzyskiego Ośrodka JU-JITSU w Skarżysku-Kamiennej. Wspaniały pedagog i nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń adeptów sztuki walki Ju-Jitsu.

Stanisław Makuch  urodził się 1946 roku.  Nauczyciel i pedagog w Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach, długoletni pracownik energetyki. Na przełomie lat 50 i 60 XX w. zawodniczo ćwiczył zapasy klasyczne w ZKS "Granat" w Skarżysku-Kamiennej. Instruktor i mistrz dalekowschodnich sztuk walki Ju-Jitsu. Założyciel Świętokrzyskiego Ośrodka JU-JITSU w Skarżysku-Kamiennej w 1994 r , który prowadził samodzielnie do chwili obecnej, współpracując z podobnymi Ośrodkami w Polsce. 

Stanisław Makuch jest współautorem książek: "Aikido-sztuka walki dla dżentelmenów", "Historia Ju-Jitsu w Polsce w latach 1904-1939" oraz autor książki "Sport zapaśniczy w Skarżysku-Kamiennej w latach 1952-2010" i licznych artykułów prasowych o tematyce sportów i sztuki walki. Miłośnik turystyki górskiej i dobrej książki. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 maja, o godzinie 12.00 w parafii Św. Brata Alberta w Skarżysku - Kamiennej. 

Niech spoczywa w pokoju.


Komentarze

0Kamil z Kielc2021-01-12 23:15#7
Wielka strata... Trenowałem u Niego krótko ale osoby tak pełnej kultury, spokoju i dobrej energii nigdy nie zapomnę... Spoczywaj w pokoju! Do zobaczenia!
Cytuj
0jal2020-02-25 15:09#6
Wspaniały człowiek i przyjaciel... mieliśmy jeszcze kilka planów.
Cześć Twej pamięci Stasiu... [*]
Cytuj
+6mas2018-05-10 09:34#5
Odszedł MAŁY - WIELKI CZŁOWIEK.
Pana Stanisława poznałem w 1993 roku, będąc współpracownikiem nieistniejącego już (niestety) kieleckiego dziennika "Słowo Ludu". Rpk później, nawiązaliśmy ścisłą współpracę, pisząc o jujisu na łamach tygodnika - "Gazety Skarżyskiej".
Był to wielkiej prawości człowiek. Dla mnie niedościgniony wzór... Siła SPOKOJU...
Dobrze zasłużył się miastu.
Spoczywał w pokoju wiecznym PANIE Stanisławie !
Cytuj
+12Soke Krzysztof Pytla2018-05-09 17:42#4
Był to mój przyjaciel z wspólnej drogi Budo. wiele godzin spędziliśmy na macie studiując Jujutsu. Mimo że każdy później podążał swoją drogą budo wielki szacunek mój do Hanshi Stanisława pozostał . Jest to wielka strata dla polskiego jujutsu jak i dla rodziny i uczniów . Niech spoczywa w pokoju aż przyjdzie czas że znów się spotkamy jak za dawnych lat.
Cytuj
+11Jan Barcicki2018-05-08 23:28#3
Zawsze będziesz w naszych sercach MISTRZU! Nauka, którą nam przekazałeś będzie przekazywana dalej i nigdy nie umrze. Arigato!
Cytuj
+14Michał Bzinkowski2018-05-08 21:28#2
Szacunek i smutek gdy odchodzą tacy wspaniali ludzie! Spoczywaj w pokoju Panie Stanisławie.
Cytuj
+22były adept2018-05-08 17:47#1
Porządny człowiek jakich mało...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Al. Tysiąclecia do przebudowy za środki z FIL…

Opublikowano: 17.01.2021 08:37