19.01.2019 Ostatnia aktualizacja 13:23, 19.01.2019

Rondo turbinowe już gotowe

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 04 Maj 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zakończyły się prace przy budowie ronda turbinowego w ciągu drogi krajowej nr 42. Od kilku dni na wspomnianym rondzie obwiązuje już docelowa organizacja ruchu.

Przypomnijmy - rondo turbinowe powstało w miejscu skrzyżowania,na którym regularnie dochodziło do wypadków z powodu przekroczeń dozwolonej prędkości przez jadących drogą krajową nr 42 oraz niezachowywaniem należytej ostrożności przez wyjeżdżających z ulicy Krakowskiej. Takim zdarzeniom ma zapobiec realizacja inwestycji polegającej na przebudowie skrzyżowania na rondo turbinowe.

Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu ub. r. i miały zakończyć się do końca roku, ale (w związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac) tego terminu nie udało się dotrzymać - termin zakończenia realizacji inwestycji przesunięto na kwiecień br. Tym razem terminu dotrzymano, a od 1 maja kierowcy mogą korzystać z ronda z docelową organizacją ruchu.

Przypominamy -  organizacja ruchu na ww. rondzie wymaga od kierującego (przed wjazdem na rondo) dokonania wyboru kierunku jazdy oraz właściwego dla tego wyboru pasa ruchu - nie ma bowiem później możliwości zmiany pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny lub odwrotnie.


 

Komentarze

0kierownica2018-05-09 15:00#11
Cytuję Kloss:
A oświetlenie ronda zacznie działać dopiero po oficjalnym otwarciu czy kiedy?? bo póki co jest tam ciemno jak w du... u (cenzura) bambo.....

hahaha, cenzura, hahahahahahahahahaha
Cytuj
0Kloss2018-05-09 13:12#10
A oświetlenie ronda zacznie działać dopiero po oficjalnym otwarciu czy kiedy?? bo póki co jest tam ciemno jak w du... u (cenzura) bambo.....
Cytuj
0gustaw2018-05-08 08:02#9
Cytuję szomek:
Gzie są trutnie z Peło , gdzie p Ćma lansująca się przy byle "wydarzeniu". WON!!.


Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nie.
Cytuj
-7Jarosław PZ2018-05-05 10:27#8
No to czekamy na pierwszą kolizję na tym cudzie drogowym.
Ps.
Czy Kronig już sobie przypisał powyższą inwestycję?
Cytuj
-9kierownica2018-05-05 08:39#7
Cytuję kierownica:
A moim zdaniem to kolejna fuszerka. To jest źle zaprojektowane i żeby to ukryć to jest nachlapane tyle linii, że śmiać się chce. Kto to zaakceptował?????
Po co te linie ciągła/przerywana w poprzek ronda? Od kiedy tak się maluje linie?
Te linie są namalowane tak jakby to było rondo bez znaku A-7 (ustąpienie pierwszeństwa).

Minusujcie, tylko tyle potraficie. Mieliście jedną fuszerkę w postaci skrzyżowania, teraz zrobili wam drugą w postaci kiepskiego ronda. Kolejny raz w błoto wywalili wasze pieniądze.
Cytuj
-7szomek2018-05-04 22:45#6
Gzie są trutnie z Peło , gdzie p Ćma lansująca się przy byle "wydarzeniu". WON!!.
Cytuj
+5Wacek z Gacek2018-05-04 21:47#5
Nie jest turbinowe: z lewego pasa - jadąc od przejazdu - da się pojechać w każdym kierunku, a prawy pas koliduje z ruchem od Starachowic.
Cytuj
-14kierownica2018-05-04 21:45#4
A moim zdaniem to kolejna fuszerka. To jest źle zaprojektowane i żeby to ukryć to jest nachlapane tyle linii, że śmiać się chce. Kto to zaakceptował?????
Po co te linie ciągła/przerywana w poprzek ronda? Od kiedy tak się maluje linie?
Te linie są namalowane tak jakby to było rondo bez znaku A-7 (ustąpienie pierwszeństwa).
Cytuj
+71232018-05-04 21:31#3
Cytuję kierowca:
Wg mnie to tylko komplikowanie prostych rzeczy. "Tubylec" zapamięta gdzie są wyjazdy, a "obcy" nawet nie może zawrócić.

trzeba patrzeć na znaki - albo zrobić darmo kilometr.
Cytuj
+11Misiek..2018-05-04 18:08#2
To "JUŻ'' to powinno być w wielkim cudzysłowiu napisane ponieważ grzebali się z tym rondem od pazdziernika chyba
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Stycz…

Opublikowano: 19.01.2019 13:47