17.08.2018 Ostatnia aktualizacja 08:56, 16.08.2018

Rondo turbinowe już gotowe

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 04 Maj 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zakończyły się prace przy budowie ronda turbinowego w ciągu drogi krajowej nr 42. Od kilku dni na wspomnianym rondzie obwiązuje już docelowa organizacja ruchu.

Przypomnijmy - rondo turbinowe powstało w miejscu skrzyżowania,na którym regularnie dochodziło do wypadków z powodu przekroczeń dozwolonej prędkości przez jadących drogą krajową nr 42 oraz niezachowywaniem należytej ostrożności przez wyjeżdżających z ulicy Krakowskiej. Takim zdarzeniom ma zapobiec realizacja inwestycji polegającej na przebudowie skrzyżowania na rondo turbinowe.

Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu ub. r. i miały zakończyć się do końca roku, ale (w związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac) tego terminu nie udało się dotrzymać - termin zakończenia realizacji inwestycji przesunięto na kwiecień br. Tym razem terminu dotrzymano, a od 1 maja kierowcy mogą korzystać z ronda z docelową organizacją ruchu.

Przypominamy -  organizacja ruchu na ww. rondzie wymaga od kierującego (przed wjazdem na rondo) dokonania wyboru kierunku jazdy oraz właściwego dla tego wyboru pasa ruchu - nie ma bowiem później możliwości zmiany pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny lub odwrotnie.


 

Komentarze

0kierownica2018-05-09 15:00#11
Cytuję Kloss:
A oświetlenie ronda zacznie działać dopiero po oficjalnym otwarciu czy kiedy?? bo póki co jest tam ciemno jak w du... u (cenzura) bambo.....

hahaha, cenzura, hahahahahahahahahaha
Cytuj
0Kloss2018-05-09 13:12#10
A oświetlenie ronda zacznie działać dopiero po oficjalnym otwarciu czy kiedy?? bo póki co jest tam ciemno jak w du... u (cenzura) bambo.....
Cytuj
0gustaw2018-05-08 08:02#9
Cytuję szomek:
Gzie są trutnie z Peło , gdzie p Ćma lansująca się przy byle "wydarzeniu". WON!!.


Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nie.
Cytuj
-7Jarosław PZ2018-05-05 10:27#8
No to czekamy na pierwszą kolizję na tym cudzie drogowym.
Ps.
Czy Kronig już sobie przypisał powyższą inwestycję?
Cytuj
-9kierownica2018-05-05 08:39#7
Cytuję kierownica:
A moim zdaniem to kolejna fuszerka. To jest źle zaprojektowane i żeby to ukryć to jest nachlapane tyle linii, że śmiać się chce. Kto to zaakceptował?????
Po co te linie ciągła/przerywana w poprzek ronda? Od kiedy tak się maluje linie?
Te linie są namalowane tak jakby to było rondo bez znaku A-7 (ustąpienie pierwszeństwa).

Minusujcie, tylko tyle potraficie. Mieliście jedną fuszerkę w postaci skrzyżowania, teraz zrobili wam drugą w postaci kiepskiego ronda. Kolejny raz w błoto wywalili wasze pieniądze.
Cytuj
-7szomek2018-05-04 22:45#6
Gzie są trutnie z Peło , gdzie p Ćma lansująca się przy byle "wydarzeniu". WON!!.
Cytuj
+5Wacek z Gacek2018-05-04 21:47#5
Nie jest turbinowe: z lewego pasa - jadąc od przejazdu - da się pojechać w każdym kierunku, a prawy pas koliduje z ruchem od Starachowic.
Cytuj
-14kierownica2018-05-04 21:45#4
A moim zdaniem to kolejna fuszerka. To jest źle zaprojektowane i żeby to ukryć to jest nachlapane tyle linii, że śmiać się chce. Kto to zaakceptował?????
Po co te linie ciągła/przerywana w poprzek ronda? Od kiedy tak się maluje linie?
Te linie są namalowane tak jakby to było rondo bez znaku A-7 (ustąpienie pierwszeństwa).
Cytuj
+71232018-05-04 21:31#3
Cytuję kierowca:
Wg mnie to tylko komplikowanie prostych rzeczy. "Tubylec" zapamięta gdzie są wyjazdy, a "obcy" nawet nie może zawrócić.

trzeba patrzeć na znaki - albo zrobić darmo kilometr.
Cytuj
+11Misiek..2018-05-04 18:08#2
To "JUŻ'' to powinno być w wielkim cudzysłowiu napisane ponieważ grzebali się z tym rondem od pazdziernika chyba
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Jubileuszowy X Parafialny Festyn Rodzinny - …

Opublikowano: 16.08.2018 10:46