15.07.2020 Ostatnia aktualizacja 15:15, 14.07.2020

Inauguracja kampanii PiS "Polska jest jedna" w Skarżysku

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 15 Kwi 2018
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zgodnie z zapowiedziami z sobotniej konwencji programowej politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po Polsce - w niedzielę do Skarżyska przyjechał m.in. wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.  

Spotkanie z mieszkańcami, które odbyło się w Domu Pielgrzyma (przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej) zainaugurowało start świętokrzyskiej kampanii PiS "Polska jest jedna" w ramach, której politycy PiS odwiedzają miasta w naszym województwie.

Na początku wszystkich zebranych przywitał wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Później głos zabrał poseł Krzysztof Lipiec, a po nim wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, który przybliżył mieszkańcom Skarżyska najważniejsze plany reform, które rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje wprowadzić w najbliższych miesiącach. Jest to pięć propozycji dla Polski:  Dobry Start, Obniżka CIT do 9%, Program Dostępność+, Mała firma - mały ZUS i Drogi lokalne, na które rząd zamierza przeznaczyć już w tym roku 1,5 mld złotych, a docelowo będzie to ponad 5 mld.

Na sali obecni byli przedstawiciele jednego z największych zakładów pracy w naszym mieście Mesko S.A, dlatego też nie zabrakło rozmów na temat obronności kraju. Skurkiewicz zwrócił uwagę na fakt, że od skarżyskich zakładów zbrojeniowych zależy bezpieczeństwo Polski i Polaków. Podkreślał, że w resorcie Ministerstwa Obrony Narodowej trwają prace nad utworzeniem Agencji Uzbrojenia tak, aby amunicja dla polskiej armii w całości produkowana była w Polsce.
 
Wiceminister zwracał również uwagę na realizację programów rządów proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Zauważył, że w Skarżysku władze miasta nie realizują programu Mieszkanie+.

- Przyjmuję to z wielkim zaskoczeniem i zdziwieniem. Jest to szansa dla młodych ludzi. Nie każdego stać na to, żeby wziąć kredyt, a podstawą rodziny jest praca, mieszkanie, godziwe wynagrodzenie. To są filary rodziny i jeśli tego nie będzie to my nigdy nie utrzymamy młodych ludzi w naszym kraju czy mieście, bo oni pojadą dalej tam, gdzie są większe możliwości chociażby w Kielcach, czy Warszawie. My musimy tych młodych ludzi zatrzymywać właśnie tutaj w naszym kraju by pracowali na nasze emerytury w przyszłości. Kiedy ja dzisiaj patrzę na miasto Skarżysko-Kamienna i patrzę na jakiekolwiek programy rządowe to przykro mi to stwierdzić, ale nie ma się czym pochwalić tutaj w Skarżysku. Gdy nie będzie woli ze strony samorządów, to na siłę nie uda nam się nic zrobić - mówił Wojciech Skurkiewicz.

Na zakończenie spotkania mieszkańcy mogli zadawać pytania, a te dotyczyły m.in. Wojsk Obrony Terytorialnej, budowy strzelnic, budowy boisk lekkoatletycznych, zalewu bzińskiego czy bocznicy kolejowej.

W ramach kampanii PiS "Polska jest jedna" w przyszłym tygodniu region świętokrzyski odwiedzą między innymi minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. W maju do stolicy województwa przyjedzie premier Mateusz Morawiecki.

Komentarze

+18mariaawaria2018-04-17 22:16#24
Rok 2048
97 letnia Maria Zuba zapowiada odbudowanie ZWK Marywil Suchedniów.
Andrzej Bętkowski kandydatem na posła 50 kadencji IV RP
Krzysztof Lipiec zapowiada budowę bazyliki większej na zgliszczach Szydłowca, obejmującej zasięgiem warszawę, łódź i pcim
Spolidarność znacjonalizowała blisko 99% przedsiębiorstw, po raz pierwszy w historii mamy prawdziwy dobrobyt, 5 przewodniczących związku na 1 pracownika fizycznego

programy społeczne dla wszystkich: różaniec +, egzorcyzmy +, wyprawy krzyżowe +,
Cytuj
+2koscielny2018-04-17 14:00#23
Cytat:
Córka przewodniczącego zakładowej „Solidarności” w państwowym koncernie MESKO i legendy tego związku Stanisława Głowackiego była jednocześnie doradcą byłego prezesa skarżyskiego firmy Waldemara Skowrona i ...pracownikiem prywatnej firmy zbrojeniowej ze Śląska , która prawdopodobnie jest powiązana biznesowo z Rosją. To budzi w skarżyskiej firmie i „Solidarności” wiele emocji - padają słowa: „nepotyzm”, „konflikt interesów”.
Rosja? Naprawdę? Może byś pan wrak odzyskał jak takie układy na wschodzie masz
Cytuj
+12dojnazmiana2018-04-17 13:54#22
Cytat:
Sprzątanie po SKOK-ach kosztuje wielokrotnie więcej niż po Amber Gold. Ale na komisję śledczą w tej kwestii nie możemy na razie liczyć.Do tej pory formalnie zbankrutowało osiem kas – Wołomin, Wspólnota, Wielkopolska, Kujawiak, Arka, Polska, Skarbiec i Jowisz. Na rozpatrzenie przez sąd czeka wniosek o upadłość Twojej SKOK.
Rachunek za SKOK przekroczył już zapewne 5 mld zł i będzie rósł dalej. Jednak PiS, tak chętnie badający aferę Amber Gold, na komisję śledczą w sprawie systemu SKOK się nie godzi. Tymczasem wierzytelności wobec Amber Gold zgłoszone przez klientów wynoszą niespełna 600 mln zł. Afera warta przynajmniej osiem razy więcej na wyjaśnienie, zdaniem partii rządzącej, nie zasługuje.
Wiemy oczywiście, dlaczego. To PiS przez lata bronił kas przed zewnętrzną kontrolą, argumentując, że SKOK-i mogą nadzorować się same.
To gdzie ta prawość i sprawiedliwość? Kto ukradł 5mld ze skok? Dlaczego nie bedzie komisji ds. Skok?
Cytuj
+16nike2018-04-17 13:11#21
Premie i Stołki zaczynają walczyć o wpływy w samorządach. Ciekawe ile bzdurnych pomysłów emeryci ze spotkania przedstawią. O darmowych lekach dla seniorów można zapomnieć, to było w zeszłej kampanii. Gorszy sort seniorów darmowych leków nie ma. Lepszy sort leczy się za darmo w resortowych lecznicach. Teraz obiecują darmowe leki dla kobiet w ciąży. Najśmieszniejsze jest to, że w ciąży prawie żadnych leków nie wolno stosować...
Tylko skąd oni mają mieć o tym pojęcie. W następnej kampanii będą obiecywać darmowe leki dla seniorów w ciąży :)
Cytuj
+15berek2018-04-17 10:56#20
Kiedy wywalą głowackiego ? Czy teraz po odwołaniu prezesa z mesko znowu poczuł się niezniszczalny?
A już było tak dobrze, jak głowacki taki wystaszony był przez chwilę.
Nie mówił na tym spotkaniu o swojej córce może i na temat jej pracy zawodowej ? Kto i jak ją zatrudnia?
Cytuj
+14Wert2018-04-17 09:26#19
Cytuję Nic się nie podoba:
Krytykanci z totalnej opozycji?

To nie totalna opozycja tylko zwykli ludzie, którym się już ulało ;-)
Cytuj
+17Złośnica2018-04-17 09:14#18
Cytuję Nic się nie podoba:
Krytykanci z totalnej opozycji?

A co ma się podobać? Mieszkanie się kościoła do polityki? Mnie się to nie podoba i będę o tym mówić. Starcy, którzy nie mogą oderwać tyłków od stołków, a chcą decydować za młodsze pokolenia też mi się nie podobają. Ich czas już przeminął, niech wracają do domu. Jeśli jedyny twój argument to ten o totalnej opozycji, tym lepiej dla politycznych przeciwników tycg leśnych dziadków. Niektórzy z nich zmieniają opcje polityczne i poglądy, co w ogóle jest obrzydliwe i dla mnie wstrętne. I oni mają tupet liczyć tu na głosy?
Cytuj
+11Jarosław Stoch2018-04-17 08:47#17
Brakuje tylko paprotek na stole i czerwonych krawatów, bo mentalnie to już jest pzpr'owska nomenklatura.
Cytuj
+12Społecznik2018-04-17 06:29#16
Znany lekarz ze Skarżyska-Kam. po przeczytaniu książki Latkowskiego pt:" Człowiek z lasu" wypisał się z PIS-u ?!
Dla mnie Ci na zdjęciach są gorsi od tego antybohatera, opisanego w w/w "lekturze"!
Cytuj
-15Nic się nie podoba2018-04-16 21:57#15
Krytykanci z totalnej opozycji?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Wymienią stare bariery na al. Piłsudskiego

Opublikowano: 14.07.2020 13:42

Komentarzy: 1

Odpowie za zakupy nie swoją kartą i uszkodzen…

Opublikowano: 14.07.2020 12:13

Komentarzy: 0

Od soboty można robić zakupy w Markecie Budow…

Opublikowano: 14.07.2020 10:12

Komentarzy: 0

„Pamięć o Was jest w naszych sercach! Na Zaws…

Opublikowano: 13.07.2020 13:20

Komentarzy: 0

Nadal żerują na osobach starszych

Opublikowano: 13.07.2020 10:06

Komentarzy: 0

Poznaliśmy zwycięzców XXIII Wakacyjnego Turni…

Opublikowano: 12.07.2020 20:36

Komentarzy: 0

77. Rocznica Pacyfikacji Wsi Michniów

Opublikowano: 12.07.2020 11:37

Komentarzy: 5

Wybieraliśmy Prezydenta RP (II tura) - WYNIKI

Opublikowano: 12.07.2020 05:54

Komentarzy: 1

Wysoka porażka Granatu w ostatnim meczu kontr…

Opublikowano: 11.07.2020 15:24

Komentarzy: 0

Kino plenerowe w Miasteczku Ruchu Drogowego z…

Opublikowano: 10.07.2020 22:34

Komentarzy: 3

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +


Praca Skarżysko