27.04.2018 Ostatnia aktualizacja 07:34, 27.04.2018

Prawie 150 tys. PLN (netto) wydano w 2017 roku na nagrody w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 03 Mar 2018
Oceń:
3.2 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W ostatnim czasie głośno w naszym kraju o nagrodach przyznawanych na szczeblu centralnym - m.in. ministrom i urzędnikom. Postanowiliśmy sprawdzić na jakie nagrody mogli liczyć urzędnicy i pracownicy Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej. Choć sytuację finansową miasta trudno uznać za dobrą,  to w 2017 roku na nagrody dla pracowników wspomnianego urzędu z budżetu miasta wydano 149 075,64 PLN netto. Co ciekawe - prawie 40% tej kwoty trafiło na konta osób ze ścisłego kierownictwa urzędu i... byłego asystenta prezydenta (obecnie pracującego jako pomoc administracyjna w sekretariacie prezydenta).

Według przepisów, nagroda pracownicza to nieobowiązkowe świadczenie majątkowe pracodawcy na rzecz pracownika. Zasady tworzenia i funkcjonowania funduszu nagród dla pracowników są określone w regulaminie wynagradzania zakładu pracy, a na  nagrody "za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej" (np. za działania innowacyjne, usprawniające pracę, powodujące oszczędności finansowe lub inne decydujące o efekcie pracy, za czynności, które wymagają wielokrotnego angażowania się w pracy poza ustalonymi godzinami funkcjonowania Urzędu) mogą liczyć osoby, które wzorowo wypełniają swoje obowiązki.

Co do zasady - przyznanie nagród nie jest niczym zaskakującym (w końcu podobne nagrody od pracodawców otrzymuje zapewne i spora część z naszych czytelników), dziwić może jednak duże zróżnicowanie kwot przyznanych nagród. Okazuje się bowiem, że np. w ostatnim roku prawie 40% z pieniędzy przeznaczonych na nagrody dla pracowników urzędu trafiło do ... 5 osób (by zachować właściwą skalę, należy w tym momencie dodać, że nagrody otrzymało w sumie... 181 osób).

Zdecydowana większość pracowników urzędu, którzy nie wykonywali zleconych zadań dodatkowych, musiała zadowolić się nagrodami od 140 PLN do 450 PLN netto (na trochę więcej mogli liczyć kierownicy referatów i naczelnicy wydziałów). O ile wysokość ww. nagród specjalnie nie zastanawia, o tyle wysokość nagród przyznanych ścisłemu kierownictwu urzędu i jednej z pomocy administracyjnych już tak. Jak się bowiem okazuje, ścisłe kierownictwo urzędu otrzymały nagrody rzędu kilku - kilkunastu tysięcy złotych netto (a przypomnijmy, że ich roczne zarobki i bez nagród znacznie przekraczają 100 tys. PLN). 

Wysokość nagród dla ścisłego kierownictwa Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej (i takie dane za 2016 rok):

- Skarbnik Miasta - Ewa Pawełczyk w 2017 roku otrzymała nagrody w wysokości 15 151,02 PLN netto (w 2016 roku otrzymała nagrody w wysokości 16 864,70 PLN),
- I Zastępca prezydenta - Krzysztof Myszka w 2017 otrzymał nagrody w wysokości 14 941,60 PLN  netto (w 2016 roku otrzymał nagrody w wysokości 9 896,31 PLN),
- II Zastępca prezydenta - Andrzej Brzeziński w 2017 otrzymał nagrody w wysokości 14 942,60 PLN  netto (w 2016 roku otrzymał nagrody w wysokości 9 895,31 PLN),
- Sekretarz Miasta - Agnieszka Winiarska w 2017 otrzymała nagrody w wysokości 5 573,90 PLN  netto (w 2016 roku otrzymała nagrodę w wysokości 1 440,10 PLN).

We wspomnianym zestawieniu nie ma prezydenta Konrada Kröniga - takich nagród otrzymać nie mógł. 

Ciekawostką jest fakt, że w zestawieniu pracowników urzędu, którzy otrzymali najwyższe nagrody znalazł się...  były asystent prezydenta, który (po przepracowaniu trzech miesięcy) otrzymał nagrodę w wysokości 2 926,01 PLN netto, a później ta sama osoba - zatrudniona już jako pomoc administracyjna w sekretariacie prezydenta (12 dni po zatrudnieniu na tym stanowisku) - otrzymała nagrodę w wysokości 2 090,72 PLN netto (w sumie 5016,73 PLN netto).

Taka konstrukcja podziału nagród może zastanawiać, nie tylko ze względu na gigantyczne - jak na nasze miasto - kwoty nagród dla ścisłego kierownictwa urzędu, ale również ze względu na (wyrażone kwotą przyznanych nagród) dziwne wartościowanie wykonywanej pracy ponoszących odpowiedzialność za swoje decyzje: naczelników, kierowników, urzędników i... pomocy administracyjnej.

***

Nie sposób nie odnotować faktu, że prace nad przygotowaniem niniejszego artykułu rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu. Pytania dot. nagród przesłaliśmy drogą elektroniczną do podinspektor ds. kontaktu z mediami, p. Izabeli Szwagierek, w piątek -23 lutego. Przygotowanie i przesłanie lakonicznego komunikatu zawierającego 9 danych zajęło pani Szwagierek... 6 dni - jesteśmy pod wielkim wrażeniem sprawności działania!...




Komentarze

+9Głos2018-03-15 09:39#35
Lwia część tych nagród wróci do Kroniga. Musi przecież mieć kasę na kampanię wyborczą.
Cytuj
-7Dzin z butelki2018-03-09 10:11#34
Eechh gdyby był ten stołek dyrektorski za 7 tysiaków na rękę ton dyskusji bylby inny a tak to żal.
Cytuj
+21Sebek J2018-03-05 16:45#33
Cytuję Kliczko:
Ostanimi czasy objawił nam się na forum nowy obrońca/rzecznik jak zwała tak zwał "politruckumcs", który w sposób subtelny stara się promować miłościwie Panującego KK. W swych wypowiedziach kreuje się na obiektywnego obserwatora tego co nazywa się skarżyski samorząd. A czy przypadkiem ten politruk nie jest członkiem świty prezydenta, który otrzymał jakieś dobrze płatne stanowisko i teraz pieje jak mu KK każe.. albo ma w tym interes żeby utrwalać tą mierną władze w mieście.
...zastanówmy się kto ostatnio otrzymał jakąś intratna posadkę ...?

To może być pewien pracownik MCK bardziej znany jako Złoty Spotter :-*
Cytuj
+23Mieszkaniec 12018-03-05 14:58#32
Cytuję Egon:
Abstrahując od tematu...
(za Wojcieszka powstało Lodowisko które jest hitem w regionie)

Spadłem z krzesła ze śmiechu
:o


Lodowusko jest hitem - to prawda. Proszę popatrzeć ile osób każdego dnia przewija sie przez lodowisko. Nawet prezydent ze Starachowic przyjeżdza na nasze lodowisko. Spotyka sie rejstracje TSK, TST, , TKI WSZ, WR. Lodowisko jest super.
Cytuj
-26Egon2018-03-05 14:04#31
Abstrahując od tematu...
(za Wojcieszka powstało Lodowisko które jest hitem w regionie)

Spadłem z krzesła ze śmiechu :o
Cytuj
+28Iwonka2018-03-05 12:37#30
Ulubiona szkoła (w bardzo atrakcyjnym miejscu miasta) została przez obecnego prezydenta konrada krynika oddana (sprzedana) w ręce prywatne. Do zobaczenia na wyborach- będę o panu pamiętał - podziękuję panu za szkołę i inny bałagan, który pan spowodował.
Cytuj
+27MBA Menager2018-03-05 12:18#29
W ostatnim czasie media donoszą o nieudacznych rządach prezydenta konrada krynika. Idą wybory i na pewno już nie oddam głosu na tego pana - miało być lepiej, a jest gorzej niż za Wojcieszka.
Cytuj
+27Iwonka2018-03-05 12:06#28
Obecny prezydent kk potrafi sie tylko lansowac w mediach. Pamietacie te obiecywanki - bedzie 1000 miejsc pracy - chyba dla swoich znajomych. 1000 miejsc pracy odjechalo razem z firma International Marathon Trans do Kostrzyna. I za co znajomi kk biora tak wysokie premie?
Cytuj
+22Kliczko2018-03-05 11:24#27
Ostanimi czasy objawił nam się na forum nowy obrońca/rzecznik jak zwała tak zwał "politruckumcs", który w sposób subtelny stara się promować miłościwie Panującego KK. W swych wypowiedziach kreuje się na obiektywnego obserwatora tego co nazywa się skarżyski samorząd. A czy przypadkiem ten politruk nie jest członkiem świty prezydenta, który otrzymał jakieś dobrze płatne stanowisko i teraz pieje jak mu KK każe.. albo ma w tym interes żeby utrwalać tą mierną władze w mieście.
...zastanówmy się kto ostatnio otrzymał jakąś intratna posadkę ...?
Cytuj
+33Spacerowicz2018-03-05 10:15#26
Nagrody dla urzędników ok... ale tak wysokie premie dla świty prezydenta? Pytam się za co?
Jako mieszkaniec nie zauważyłem nic szczególnego co przez ostatnie 3 lata zrobiono w Skarżysku!
Dosłownie nic!!! To jest zmarnowana kadencja. Prezydent Konrad Kronig prowadzi politykę TRWANIA, żeby jakoś było. Aby tylko na pensje starczyło i na premie. Ale nie robi nic żeby skarżyszczanom żyło się szczęśliwiej! Zupełny brak wizji poprawy życia w naszym mieście. I tylko ciągle jakieś mrzonki o dziwnej inwestycji na Bernatce i tyle.
Pustka... aż przykro patrzeć!
Odłogiem leżą między innymi:
- nowy targowica na Kamiennej (za Wojcieszka uregulowano stan prawny)
- nowy bazar przy Dworcu (za Wojcieszka przygotowano plany nowego bazaru)
- remont basenu i budowa Aqua Parku (za Wojcieszka powstało Lodowisko które jest hitem w regionie)
- nowe ścieżki rowerowe (za Wojcieszka powstało najwięcej ścieżek rowerowych w historii Skarżyska)
- nowe nasadzenia drzew
- brak nowych terenów do budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego (za Wojcieszka było zrealizowane tzw osiedle mineralne)
- rewitalizacja Bernatki
- rewitalizacja Kamiennej

i mógłbym tak długo wyliczać i się denerwować.
Jedyne co potrafi ekipa Kroniga to ciągle zasłaniać się złą sytuacją finansów miasta!!! Nic się nie da, bo zła sytuacja finansowa miasta! No ale premie się dało wypłacić.
Brawo! Zuchy!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • 7
  • 5
  • 8

Ostatnio opublikowane

Potrącenie motocyklisty na ul.Słowackiego

Opublikowano: 27.04.2018 09:24