17.08.2018 Ostatnia aktualizacja 08:56, 16.08.2018

Polskim Busem do Warszawy już nie pojedziemy

Autor:
MB Foto: PolskiBus.com
Opublikowano: 12 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Koniec tanich i szybkich połączeń autobusowych realizowanych przez PolskiBus.com ze Skarżyska-Kamiennej m.in. do (i z) Warszawy. Od poniedziałku (12 lutego) z rozkładu jazdy tego przewoźnika wypadła linia P30: Warszawa - Radom - Skarżysko-Kamienna - Kielce. 

Linię P30 PolskiBus.com uruchomił 1 października 2015 roku - od tamtej pory na trasie:  Warszawa - Radom - Skarżysko-Kamienna - Kielce uruchamiane było (w obu kierunkach) do 4 kursów dziennie (ostatnio realizowano po 3 kursy). Połączenia były realizowane nowoczesnymi i wygodnymi autobusami, a osoby rezerwujące bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, mogły je kupić w atrakcyjnej cenie - mieszkańcy Skarżyska mieli więc alternatywę np. dla połączeń kolejowych ze stolicą.

Przedstawiciel FlixBus Polska (spółki niemieckiego przewoźnika FlixBus, który przejmuje siatkę połączeń PolskiBus.com), odpowiadając na pytania kieleckiej redakcji Gazety Wyborczej o likwidacji linii P30 powiedział, że firma podjęła decyzją o zoptymalizowaniu liczby połączeń, które nie cieszyły się popularnością w okresie zimowym. Według przedstawiciela FlixBus Polska takie działanie wpłynie korzystnie nie tylko na wydajność biznesową, ale także ekologiczną poprzez zmniejszenie częstotliwości kursowania.




Komentarze

0Filp2018-02-16 11:17#7
Cytuję Karol1990:
Do UN
Jak to pociągów nie ma, teraz od nowego rozkładu ( tzn 11 grudnia 2017) jest jeszcze więcej niż wcześniej było.... Co dwie godziny jest kurs do Warszawy... Pospieszny, osobowy ( z przesiadką,) do wyboru do koloru... Wystarczy wyszukać połączenie.



Taaaa tylko że za bilet płacisz 59 zł w jedną i drugą stronę a Polski Bus był tani jak jesteś bogaty i masz kokosy to sobie smigaj PKP.
Cytuj
+5bombardinio2018-02-15 08:39#6
Przy okazji budowy S7 po raz kolejny powiem, że dobrym pomysłem by było, aby miasto i powiat dogadały się z GDDKiA i przy okazji kwezła centrum, czy którego MOPU wybudowały mały przystanek dlaekobiezny tj. tylko 4 ściany, kilka krzeseł i zatoczkę.
Zjazd do miasta i wyjazd to 20-25 minut dla takiego autobusu, zatrzymanie się "przy trasie" to 5-10 minut...
Cytuj
+1Ixi2018-02-14 20:43#5
Oczywiscie winny poprzedni rajcy miejscy ?
Cytuj
0mamosa2018-02-14 10:00#4
A King Zong niech ostatni zgasi światło ?
Damy RADĘ !
Des-pas-sito...
Cytuj
+11Ijon_Tichy2018-02-13 21:36#3
Cytat:
takie działanie wpłynie korzystnie nie tylko na wydajność biznesową, ale także ekologiczną
Padłem ze śmiechu. Pomyśleć, jak by to było ekologicznie, gdyby wszystkie kursy zklikwidować! Już by się nie wygłupiali z takimi bzdurnymi wypowiedziami.
Zdarzało mi się czasem korzystać z usług tego przewoźnika i autobus właściwie zawsze był praktycznie pełny lub prawie pełny. Cóż, jakby co trzeba będzie się przerzucić na kolejarzy z ich tradycyjnymi spóźnieniami i zacofaną linią kolejową, a najlepiej podróżować własnymi czterema kółkami.
Cytuj
+3Karol19902018-02-13 19:12#2
Do UN
Jak to pociągów nie ma, teraz od nowego rozkładu ( tzn 11 grudnia 2017) jest jeszcze więcej niż wcześniej było.... Co dwie godziny jest kurs do Warszawy... Pospieszny, osobowy ( z przesiadką,) do wyboru do koloru... Wystarczy wyszukać połączenie.
Cytuj
+1Un2018-02-13 14:34#1
Jak to "nie cieszyły się popularnością"? Przecież na każdy kurs, może poza tym o 5 rano był prawie komplet pasażerów! Już w ogóle nie będzie czym jeździć do warszawy bo pociągów też nie ma.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Jubileuszowy X Parafialny Festyn Rodzinny - …

Opublikowano: 16.08.2018 10:46