19.01.2019 Ostatnia aktualizacja 13:23, 19.01.2019

Polskim Busem do Warszawy już nie pojedziemy

Autor:
MB Foto: PolskiBus.com
Opublikowano: 12 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Koniec tanich i szybkich połączeń autobusowych realizowanych przez PolskiBus.com ze Skarżyska-Kamiennej m.in. do (i z) Warszawy. Od poniedziałku (12 lutego) z rozkładu jazdy tego przewoźnika wypadła linia P30: Warszawa - Radom - Skarżysko-Kamienna - Kielce. 

Linię P30 PolskiBus.com uruchomił 1 października 2015 roku - od tamtej pory na trasie:  Warszawa - Radom - Skarżysko-Kamienna - Kielce uruchamiane było (w obu kierunkach) do 4 kursów dziennie (ostatnio realizowano po 3 kursy). Połączenia były realizowane nowoczesnymi i wygodnymi autobusami, a osoby rezerwujące bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, mogły je kupić w atrakcyjnej cenie - mieszkańcy Skarżyska mieli więc alternatywę np. dla połączeń kolejowych ze stolicą.

Przedstawiciel FlixBus Polska (spółki niemieckiego przewoźnika FlixBus, który przejmuje siatkę połączeń PolskiBus.com), odpowiadając na pytania kieleckiej redakcji Gazety Wyborczej o likwidacji linii P30 powiedział, że firma podjęła decyzją o zoptymalizowaniu liczby połączeń, które nie cieszyły się popularnością w okresie zimowym. Według przedstawiciela FlixBus Polska takie działanie wpłynie korzystnie nie tylko na wydajność biznesową, ale także ekologiczną poprzez zmniejszenie częstotliwości kursowania.




Komentarze

-1Filp2018-02-16 11:17#7
Cytuję Karol1990:
Do UN
Jak to pociągów nie ma, teraz od nowego rozkładu ( tzn 11 grudnia 2017) jest jeszcze więcej niż wcześniej było.... Co dwie godziny jest kurs do Warszawy... Pospieszny, osobowy ( z przesiadką,) do wyboru do koloru... Wystarczy wyszukać połączenie.



Taaaa tylko że za bilet płacisz 59 zł w jedną i drugą stronę a Polski Bus był tani jak jesteś bogaty i masz kokosy to sobie smigaj PKP.
Cytuj
+5bombardinio2018-02-15 08:39#6
Przy okazji budowy S7 po raz kolejny powiem, że dobrym pomysłem by było, aby miasto i powiat dogadały się z GDDKiA i przy okazji kwezła centrum, czy którego MOPU wybudowały mały przystanek dlaekobiezny tj. tylko 4 ściany, kilka krzeseł i zatoczkę.
Zjazd do miasta i wyjazd to 20-25 minut dla takiego autobusu, zatrzymanie się "przy trasie" to 5-10 minut...
Cytuj
+1Ixi2018-02-14 20:43#5
Oczywiscie winny poprzedni rajcy miejscy ?
Cytuj
0mamosa2018-02-14 10:00#4
A King Zong niech ostatni zgasi światło ?
Damy RADĘ !
Des-pas-sito...
Cytuj
+11Ijon_Tichy2018-02-13 21:36#3
Cytat:
takie działanie wpłynie korzystnie nie tylko na wydajność biznesową, ale także ekologiczną
Padłem ze śmiechu. Pomyśleć, jak by to było ekologicznie, gdyby wszystkie kursy zklikwidować! Już by się nie wygłupiali z takimi bzdurnymi wypowiedziami.
Zdarzało mi się czasem korzystać z usług tego przewoźnika i autobus właściwie zawsze był praktycznie pełny lub prawie pełny. Cóż, jakby co trzeba będzie się przerzucić na kolejarzy z ich tradycyjnymi spóźnieniami i zacofaną linią kolejową, a najlepiej podróżować własnymi czterema kółkami.
Cytuj
+4Karol19902018-02-13 19:12#2
Do UN
Jak to pociągów nie ma, teraz od nowego rozkładu ( tzn 11 grudnia 2017) jest jeszcze więcej niż wcześniej było.... Co dwie godziny jest kurs do Warszawy... Pospieszny, osobowy ( z przesiadką,) do wyboru do koloru... Wystarczy wyszukać połączenie.
Cytuj
0Un2018-02-13 14:34#1
Jak to "nie cieszyły się popularnością"? Przecież na każdy kurs, może poza tym o 5 rano był prawie komplet pasażerów! Już w ogóle nie będzie czym jeździć do warszawy bo pociągów też nie ma.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Stycz…

Opublikowano: 19.01.2019 13:47