17.01.2019 Ostatnia aktualizacja 11:29, 17.01.2019

Miasto ogłosiło przetargi na realizację pierwszych projektów w ramach BO2018

Autor:
MB Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 09 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Miasto ogłosiło przetargi na wykonanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj" pięciu zadań wybranych do realizacji przez mieszkańców w ramach procedury Budżetu Obywatelskiego Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2018 rok.

Przypomnijmy - w trzeciej edycji BO na realizację projektów zgłaszanych przez mieszkańców przeznaczono (podobnie zresztą jak w pierwszej) 400 tys. PLN, a wartość projektu zgłaszanego do BO2018 nie mogła być większa niż 1/8 środków przeznaczonych na realizację BO (max. więc mogła wynieść 50 000 PLN).  Do trzeciej edycji BO ostatecznie zgłoszono 20 projektów, po dokonaniu weryfikacji formalnej i merytorycznej wniosków - do kolejnego etapu procedury (głosowania mieszkańców) zakwalifikowano ich 11.

Głosowanie przeprowadzono w dniach 11-25 września ub. roku. W wyniku głosowania do realizacji w roku bieżącym przeznaczono 8 projektów dot. zadań inwestycyjnych, które uzyskały największą liczbę głosów, tj.:
- "Bór bezpiecznie i zdrowo III - doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w urządzenia zabawowe dla dzieci, elementy małej architektury oraz elementy siłowni plenerowej",
- "Budowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku wyposażonego w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (ul. Żytnia)",
- "Przebudowa chodnika przy ul. Osterwy (między ul. Szkolną i Chałubińskiego)",
- "Poprawa infrastruktury siłowni plenerowej i doposażenie placu zabaw (ul. Staffa/Sportowa)",
- "Modernizacja placu zabaw ul. Południowa",
- "Zakup i montaż kamer monitoringu wizyjnego na os. Przydworcowe",
- "Active Park os. Piłsudskiego III - wyposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w zestaw urządzeń sprawnościowych dla dzieci",
- "Asfaltowe boisko - modernizacja wraz z wykonaniem oświetlenia (os. Książęce)".

Kilka dni temu miasto ogłosiło dwa przetarg na realizację w sumie pięciu z ww. inwestycji w systemie "projektuj i wybuduj". Co obejmują zamówienia? 

Wykonawca/ wykonawcy zamówienia/ części zamówienia będzie musiał opracować na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego: projekty budowlano-wykonawcze w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwoleń na budowę lub zgłoszeń robót budowlanych, przedmiary i kosztorysy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla każdej branży, informacje o wymaganiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, uzyskać niezbędne pozwolenia, uzgodnienia i decyzje wraz z ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę, a także:

- w ramach realizacji projektu „Bór bezpiecznie i zdrowo” III - doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w urządzenia zabawowe dla dzieci, elementy małej architektury oraz elementy siłowni plenerowej (osiedle Bór przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sosnowej) - wykonać dostawę i montaż urządzeń siłowni plenerowej: orbitrek/wioślarz + pylon (1szt., 2 stanowiska ), twister/wahadło + pylon (1szt., 2 stanowiska ), koła TAI CHI małe +pylon, wykonać dostawę i montaż urządzeń zabawowych: piramidy z lin (linarium), zjazdu linowego do montażu na terenie płaskim, huśtawki „bocianie gniazdo”, wykonać dostawę i montaż betonowego stolika do gry w szachy i chińczyka z miejscem dla 4 osób, wykonać dostawę i montaż dostawę i montaż ławek parkowych (2 szt.). Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie dostawę i montaż w /w elementów wraz z zagospodarowaniem terenu w strefie bezpiecznej,

- w ramach realizacji projektu Budowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku wyposażonego w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (ulice Żytnia/Ponurego) - wykonać dostawę i montaż urządzeń zabawowych – zestaw zabawowy 1 szt.,dostawę i montaż urządzeń zabawowych – zestaw gimnastyczny 1szt., dostawę i montaż urządzenia ruchowego 1 szt., dostawę i montaż urządzeń fitness 6 szt. montowanych na 3 pylonach (m.in.: wioślarza, orbitreka, krzesła, biegacza, motyla ściskającego, masażera pionowego), dostawę i montaż ławek 7szt., wykonanie nawierzchni z pisaku 38m2. Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie dostawę i montaż w /w elementów wraz z zagospodarowaniem terenu również w strefie bezpiecznej,

- w ramach realizacji projektu Modernizacja placu zabaw ulica Południowa (istniejący plac zabaw) - plac zabaw w okolicach Miasteczka Ruchu Drogowego - wykonać dostawę i montaż urządzeń zabawowych: zestawu zabawowego 1szt., huśtawki wahadłowej podwójnej, huśtawki wagowej 1 szt., wykonać dostawę i montaż: ławki 3 szt., koszy na śmieci 2 szt., tablicy z regulaminem 1szt., wykonać dostawę dostawę i montaż ogrodzenia ok 70m z furtką 1 szt., wykonać niwelację terenu i zasiew trawy o pow. ok. 280m2. Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie dostawę i montaż w /w elementów wraz z zagospodarowaniem terenu również w strefie bezpiecznej,

- w ramach realizacji projektu Active Park os. Piłsudskiego III - wyposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w zestaw urządzeń sprawnościowych dla dzieci (ulica Orkana na osiedlu Piłsudskiego)  - wykonać dostawę i montaż urządzeń zabawowych - zestawu sprawnościowego siedmiowieżowego 1szt., dostawę i montaż urządzeń zabawowych - domku ze ścianką wspinaczkową dla dzieci 1szt. i wykonanie nawierzchni piaskowej pod domkiem ze ścianką wspinaczkową – ok. 22m2. Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie dostawę i montaż w /w elementów wraz z zagospodarowaniem terenu również w strefie bezpiecznej,

- w ramach realizacji projektu Poprawienie infrastruktury siłowni plenerowej i doposażenie placu zabaw (teren pomiędzy ulicami Staffa a Sportową) - wykonać nawierzchnię sztuczną o pow. ok 81 m2, ułożyć nawierzchnię z kostki brukowej pow. ok 80 m2, wykonać dostawę i montaż: urządzenia zabawowego – huśtawki podwójnej 1 szt., karuzeli 1 szt., ławek do siedzenia 2 szt. i kosza na śmieci 1 szt.

Przetargi zakładają 45-dniowy termin realizacji zamówień (od daty podpisania umowy). Zainteresowani udziałem w przetargach mają czas na składanie ofert do 21.02 (na pierwsze cztery zadania) i 22.02 (na ostatnie z zadań).
Komentarze

-1MuadDib2018-02-12 15:58#3
wieś potiomkinowska i tyle...
Cytuj
+1jjj2018-02-11 14:30#2
Cytuję mieszkaniec miasta:
Teraz jest na instalowanie plenerowego żelastwa z którego mało kto korzysta. Ławki i placyki sprawnościowe , piaskownice dla dzieci tak ale na rdzewiejące siłownie plenerowe nie.!.

No to po takim żądaniu i wykładni tego, co słuszne w Skarżysku nie ma innej opcji będą powstawały wyłącznie place zabaw. :D . W mieście jest wiele rzeczy potrzebnych. Ludzie korzystający z siłowni plenerowych też mają przecież prawo żądać urządzeń dla siebie. Zamiast wypisywać rady o pukaniu się w głowę, napisz wniosek o plac zabaw i zachęć ludzi, żeby taki wniosek poparli. Jak nie umiesz, lub nie chcesz, to siedź cicho.
Cytuj
0mieszkaniec miasta2018-02-11 12:09#1
Ludzie ! był boom na orliki , przyszkolne boiska , remonty fontann i ławek w niby parkach za kupę kasy. Teraz jest na instalowanie plenerowego żelastwa z którego mało kto korzysta. Ławki i placyki sprawnościowe , piaskownice dla dzieci tak ale na rdzewiejące siłownie plenerowe nie.! Wspólnoty spółdzielcze i mieszkaniowe polikwidowały placyki dla maluchów bo to mój teren i nie będą się pod oknami wydzierać. Parkingi zarezerwowane dla swoich oraz straszenie blokadą lub wywózką, często uszkodzeniem auta odwiedzających na obcych numerach .Puknijcie się w głowę , za taką kasę można zrobić coś naprawdę lepszego niż nabijanie kasy wykonawcy w/w siłowni .
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 0

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 0

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

Opublikowano: 16.01.2019 18:58

Komentarzy: 0

Miasto zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięk…

Opublikowano: 16.01.2019 14:13

Komentarzy: 4

Podzielił los koleżanki - ciąg dalszy sprawy …

Opublikowano: 16.01.2019 13:33

Komentarzy: 0

Oliwia Fornal wicemistrzynią Polski Karate Sh…

Opublikowano: 15.01.2019 19:27

Komentarzy: 0

Czwarta kolejka Amatorskiej Ligi Koszykówki

Opublikowano: 15.01.2019 17:02

Komentarzy: 0

Wesprzyj zbiórkę na ponowne uruchomienie Wypo…

Opublikowano: 15.01.2019 13:34

Komentarzy: 0

Młodzież z ZSP nr 1 po raz szósty na "bi…

Opublikowano: 14.01.2019 23:49

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum