24.04.2018 Ostatnia aktualizacja 19:31, 23.04.2018

"V Orszak Trzech Króli" przeszedł ulicami miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 06 Sty 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
6 stycznia obchodziliśmy Święto Objawienia Pańskiego, z tej okazji ulicami miasta przeszedł "V Orszak Trzech Króli". Organizatorami tego wydarzenia w Skarżysku była skarżyska Rada Rycerzy Kolumba i parafie: pw. MB Ostrobramskiej i pw. Świętego Brata Alberta w Skarżysku.

W sobotę - w uroczystość Objawienia Pańskiego - ulicami ponad 644 polskich miast i 16 zagranicą przeszły Orszaki Trzech Króli. Orszaki mają zachęcać do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd, ale także do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, na którą składają się m.in.: obchodzenie domów z gwiazdą i turoniem, wystawianie jasełek, czy widowiska herodowe. Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka.

Skarżyski "V Orszak Trzech Króli", w którym wzięło udział około 3000 osób wyruszył o godzinie 13:30 sprzed kościoła pw. Świętego Brata Alberta by ulicami miasta (trasa przemarszu orszaku została zmieniona w ostatniej chwili) przejść do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej - i tam wspólnie kolędować przy szopce.

 

Komentarze

0Kormoran2018-01-09 09:47#13
A to nie było Zenka z koncertem??
Cytuj
+5uczestniczka2018-01-08 14:30#12
Bardzo ładna uroczystość i cała oprawa (śliczne konie). Skarżyszczanie nie zawiedli - brawo!!! Zdjęcia jak zwykle najlepsze na Skarśysko24, a zdjęcie roku to to z koniem pod balkonem - bardzo wymowne. :lol: Uśmiałam się .
Cytuj
-1monari2018-01-08 07:45#11
Cytuję matka:
Cytuję Magda11:
Cytuję ulala:
Lokalny Jean-Claude Van Damme uatrakcyjnił pochód traktując jakieś dziecko z półobrotu albo strzelając dzieciaka pięścią w brzuch? Co na jego obecność Rycerze Kolumba? Co na to Kościół?
co na to Kościół? Kościół nakazuje przebaczyć a nie hejtować tylko po to żeby coś napisać

Nie widzę znamion hejtu w w pytaniu. Kościół powinien pewne rzeczy zauważać, a nie chować głowę w piasek i udawać, że o niczym nie wie.


Ja nie widzę, żeby Kościół coś widział złego w swoich szeregach. Przecież problemu pedofilii w Kościele nigdy nie było a także nie nawracano niewiernych pogadan za pomoca miecza i szpady. To przecież nie Kościół i nie w Kościele.
Cytuj
+1brat lakton2018-01-07 22:55#10
Pozdrowienia dla akordeonisty, Mariusz Dołowego z Bliżyna !
Cytuj
+3matka2018-01-07 20:32#9
Cytuję Magda11:
Cytuję ulala:
Lokalny Jean-Claude Van Damme uatrakcyjnił pochód traktując jakieś dziecko z półobrotu albo strzelając dzieciaka pięścią w brzuch? Co na jego obecność Rycerze Kolumba? Co na to Kościół?
co na to Kościół? Kościół nakazuje przebaczyć a nie hejtować tylko po to żeby coś napisać

Nie widzę znamion hejtu w w pytaniu. Kościół powinien pewne rzeczy zauważać, a nie chować głowę w piasek i udawać, że o niczym nie wie.
Cytuj
+9LANSER2018-01-07 20:11#8
Jeśli poruszamy już temat prezydenta Skarżyska, to ostatnio miałem okazje oglądać w lokalnej TV DAMI, świąteczno- noworoczny wywiad, przeprowadzony z panem K. Kronigiem. Ku mojemu zdziwieniu stwierdził on , że za jego kadencji, stopa bezrobocia na terenie powiatu skarżyskiego, spadła z 25% do jak mówi, cirke 15 procent.
"TRZYMAJCIE MNIE BO NIE WYTRZYMAM" ! - powiedziałby Kargul z "Samych Swoich". Nawet moja 14 -letnia córka nie jest w stanie uwierzyć w takie bajeczki.
A może to, że bloki w Skarżysku , zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe zyskują, nowe, kolorowa elewacje, to również zasługa Kroniga ? Posługując się dalej terminologią z polskich filmów, to co opowiada pan Konrad, to taka prawda jak to, że Franc Mauer, bohater "Psów" Pasikowskiego miał strzelać do papieża.
SZKODA SŁÓW.
Cytuj
+6Magda112018-01-07 19:43#7
Cytuję ulala:
Lokalny Jean-Claude Van Damme uatrakcyjnił pochód traktując jakieś dziecko z półobrotu albo strzelając dzieciaka pięścią w brzuch? Co na jego obecność Rycerze Kolumba? Co na to Kościół?
co na to Kościół? Kościół nakazuje przebaczyć a nie hejtować tylko po to żeby coś napisać
Cytuj
+10lucky luzer2018-01-07 18:57#6
Cytuję stopa72:
Droga Misiu ! Również dobrze pamiętam czasy o jakich wspominasz. Nie zapominaj jednak, że wielu niosło wówczas te flagi wbrew swojej woli. Teraz masz wybór. Jeden woli i wybiera marsz w orszaku trzech króli a inny uczestnictwo dajmy na to w paradzie równości.
Przymusu nie ma...

Popieram "stopę".
Jeden woli rybki, drugi woli ...
Panowie Wojcieszek czy Randla lubią kroczyć w orszaku TRZECH Króli a Pan "miłościwie nam panujący" Konrad Kronig woli klimaty w stylu "BANIA u Cygana..."
Każdy z nas ma ROZUM i wolną WOLĘ !
Cytuj
+5mamosa2018-01-07 18:31#5
Cytuję ulala:
Lokalny Jean-Claude Van Damme uatrakcyjnił pochód traktując jakieś dziecko z półobrotu albo strzelając dzieciaka pięścią w brzuch? Co na jego obecność Rycerze Kolumba? Co na to Kościół?

W Skarżysku nie bez znaczenia są układy i układziki. Te mniejsze i te większe.
Rozmawiałem onegdaj z księdzem kustoszem Jerzym i powiedział mi o współpracy na linii : "samorząd lokalny - kościół skarżyski" Ponoć najlepiej było za czasów nie o dziwo.. Wojcieszka ale... starostów Ł. Wojciechowskiego (SLD) i Żmijewskiego (SLD / Rycerz Kolumba).
Skrót BMW, wymyślił lokalny, żałosny wierszokleta li tylko i wyłącznie dla potrzeb własnych i propagandowych (kolejność nie jest przypadkowa)...
Tak to często bywa. "O tempra o mores". A ciemny lud wszystko kupi ???
Cytuj
+4stopa722018-01-07 12:57#4
Droga Misiu ! Również dobrze pamiętam czasy o jakich wspominasz. Nie zapominaj jednak, że wielu niosło wówczas te flagi wbrew swojej woli. Teraz masz wybór. Jeden woli i wybiera marsz w orszaku trzech króli a inny uczestnictwo dajmy na to w paradzie równości.
Przymusu nie ma...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Koncert Laureatów XXXVI Konkursu Młodych Pian…

Opublikowano: 23.04.2018 19:25