18.07.2018 Ostatnia aktualizacja 13:26, 18.07.2018

"V Orszak Trzech Króli" przeszedł ulicami miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 06 Sty 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
6 stycznia obchodziliśmy Święto Objawienia Pańskiego, z tej okazji ulicami miasta przeszedł "V Orszak Trzech Króli". Organizatorami tego wydarzenia w Skarżysku była skarżyska Rada Rycerzy Kolumba i parafie: pw. MB Ostrobramskiej i pw. Świętego Brata Alberta w Skarżysku.

W sobotę - w uroczystość Objawienia Pańskiego - ulicami ponad 644 polskich miast i 16 zagranicą przeszły Orszaki Trzech Króli. Orszaki mają zachęcać do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd, ale także do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, na którą składają się m.in.: obchodzenie domów z gwiazdą i turoniem, wystawianie jasełek, czy widowiska herodowe. Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka.

Skarżyski "V Orszak Trzech Króli", w którym wzięło udział około 3000 osób wyruszył o godzinie 13:30 sprzed kościoła pw. Świętego Brata Alberta by ulicami miasta (trasa przemarszu orszaku została zmieniona w ostatniej chwili) przejść do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej - i tam wspólnie kolędować przy szopce.

 

Komentarze

0Kormoran2018-01-09 09:47#13
A to nie było Zenka z koncertem??
Cytuj
+5uczestniczka2018-01-08 14:30#12
Bardzo ładna uroczystość i cała oprawa (śliczne konie). Skarżyszczanie nie zawiedli - brawo!!! Zdjęcia jak zwykle najlepsze na Skarśysko24, a zdjęcie roku to to z koniem pod balkonem - bardzo wymowne. :lol: Uśmiałam się .
Cytuj
-1monari2018-01-08 07:45#11
Cytuję matka:
Cytuję Magda11:
Cytuję ulala:
Lokalny Jean-Claude Van Damme uatrakcyjnił pochód traktując jakieś dziecko z półobrotu albo strzelając dzieciaka pięścią w brzuch? Co na jego obecność Rycerze Kolumba? Co na to Kościół?
co na to Kościół? Kościół nakazuje przebaczyć a nie hejtować tylko po to żeby coś napisać

Nie widzę znamion hejtu w w pytaniu. Kościół powinien pewne rzeczy zauważać, a nie chować głowę w piasek i udawać, że o niczym nie wie.


Ja nie widzę, żeby Kościół coś widział złego w swoich szeregach. Przecież problemu pedofilii w Kościele nigdy nie było a także nie nawracano niewiernych pogadan za pomoca miecza i szpady. To przecież nie Kościół i nie w Kościele.
Cytuj
+1brat lakton2018-01-07 22:55#10
Pozdrowienia dla akordeonisty, Mariusz Dołowego z Bliżyna !
Cytuj
+3matka2018-01-07 20:32#9
Cytuję Magda11:
Cytuję ulala:
Lokalny Jean-Claude Van Damme uatrakcyjnił pochód traktując jakieś dziecko z półobrotu albo strzelając dzieciaka pięścią w brzuch? Co na jego obecność Rycerze Kolumba? Co na to Kościół?
co na to Kościół? Kościół nakazuje przebaczyć a nie hejtować tylko po to żeby coś napisać

Nie widzę znamion hejtu w w pytaniu. Kościół powinien pewne rzeczy zauważać, a nie chować głowę w piasek i udawać, że o niczym nie wie.
Cytuj
+9LANSER2018-01-07 20:11#8
Jeśli poruszamy już temat prezydenta Skarżyska, to ostatnio miałem okazje oglądać w lokalnej TV DAMI, świąteczno- noworoczny wywiad, przeprowadzony z panem K. Kronigiem. Ku mojemu zdziwieniu stwierdził on , że za jego kadencji, stopa bezrobocia na terenie powiatu skarżyskiego, spadła z 25% do jak mówi, cirke 15 procent.
"TRZYMAJCIE MNIE BO NIE WYTRZYMAM" ! - powiedziałby Kargul z "Samych Swoich". Nawet moja 14 -letnia córka nie jest w stanie uwierzyć w takie bajeczki.
A może to, że bloki w Skarżysku , zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe zyskują, nowe, kolorowa elewacje, to również zasługa Kroniga ? Posługując się dalej terminologią z polskich filmów, to co opowiada pan Konrad, to taka prawda jak to, że Franc Mauer, bohater "Psów" Pasikowskiego miał strzelać do papieża.
SZKODA SŁÓW.
Cytuj
+6Magda112018-01-07 19:43#7
Cytuję ulala:
Lokalny Jean-Claude Van Damme uatrakcyjnił pochód traktując jakieś dziecko z półobrotu albo strzelając dzieciaka pięścią w brzuch? Co na jego obecność Rycerze Kolumba? Co na to Kościół?
co na to Kościół? Kościół nakazuje przebaczyć a nie hejtować tylko po to żeby coś napisać
Cytuj
+10lucky luzer2018-01-07 18:57#6
Cytuję stopa72:
Droga Misiu ! Również dobrze pamiętam czasy o jakich wspominasz. Nie zapominaj jednak, że wielu niosło wówczas te flagi wbrew swojej woli. Teraz masz wybór. Jeden woli i wybiera marsz w orszaku trzech króli a inny uczestnictwo dajmy na to w paradzie równości.
Przymusu nie ma...

Popieram "stopę".
Jeden woli rybki, drugi woli ...
Panowie Wojcieszek czy Randla lubią kroczyć w orszaku TRZECH Króli a Pan "miłościwie nam panujący" Konrad Kronig woli klimaty w stylu "BANIA u Cygana..."
Każdy z nas ma ROZUM i wolną WOLĘ !
Cytuj
+5mamosa2018-01-07 18:31#5
Cytuję ulala:
Lokalny Jean-Claude Van Damme uatrakcyjnił pochód traktując jakieś dziecko z półobrotu albo strzelając dzieciaka pięścią w brzuch? Co na jego obecność Rycerze Kolumba? Co na to Kościół?

W Skarżysku nie bez znaczenia są układy i układziki. Te mniejsze i te większe.
Rozmawiałem onegdaj z księdzem kustoszem Jerzym i powiedział mi o współpracy na linii : "samorząd lokalny - kościół skarżyski" Ponoć najlepiej było za czasów nie o dziwo.. Wojcieszka ale... starostów Ł. Wojciechowskiego (SLD) i Żmijewskiego (SLD / Rycerz Kolumba).
Skrót BMW, wymyślił lokalny, żałosny wierszokleta li tylko i wyłącznie dla potrzeb własnych i propagandowych (kolejność nie jest przypadkowa)...
Tak to często bywa. "O tempra o mores". A ciemny lud wszystko kupi ???
Cytuj
+4stopa722018-01-07 12:57#4
Droga Misiu ! Również dobrze pamiętam czasy o jakich wspominasz. Nie zapominaj jednak, że wielu niosło wówczas te flagi wbrew swojej woli. Teraz masz wybór. Jeden woli i wybiera marsz w orszaku trzech króli a inny uczestnictwo dajmy na to w paradzie równości.
Przymusu nie ma...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Obchody Święta Policji w Skarżysku

Opublikowano: 18.07.2018 14:37