02.04.2020 Ostatnia aktualizacja 13:45, 02.04.2020
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5

Poznaliśmy laureatów 45. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 03 Gru 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W niedzielę, 3 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się koncert finałowy 45. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. L. Staffa - imprezy kulturalnej o najdłuższej tradycji spośród organizowanych w naszym mieście. Celem Turnieju było kultywowanie i propagowanie piękna języka polskiego, doskonalenie warsztatu artystycznego i konfrontacja dokonań twórczych.

Do rywalizacji o ,,Gałązkę Wikliny" przystąpiło 30 recytatorów z całej Polski. m.in z Lubartowa, Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Pionek, Puław, Sanoka, Lublina, Tomaszowa Mazowieckiego, Wałbrzycha, Dębicy, Poznania, Białej Podlaski, Zamościa i Skarżyska - Kamiennej.

Recytatorów oceniała  Komisja Artystyczna w składzie: Anna Elijasz absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, ukończyła londyńską Guildhall School of Music@Drama, od 8 lat gra w teatrach w Londynie, pochodzi ze Skarżyska - Kamiennej, mieszka obecnie w Warszawie). Janusz Stolarski (niezależny twórca teatralny, aktor, reżyser, pedagog z Poznania). Andrzej Głowacki (reżyser, aktor od lat związany z ruchem recytatorskim, laureat "Staffa" z Warszawy).

Celem Turnieju jest doskonalenie sztuki słowa i warsztatu, poszukiwanie nowych środków artystycznego wyrazu, spieranie twórców amatorów w dziedzinie kultury żywego słowa  na szczeblu ogólnopolskim. Integracja środowisk artystycznych ,stworzenie warunków do prezentowania wartościowych, różnorodnych i nowatorskich form wypowiedzi artystycznych oraz popularyzacja związków wybitnego polskiego poety Leopolda Staffa z naszym miastem.

W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie imprezy - Gala Finałowa OTR, podczas której laureaci Turnieju wystąpili przed publicznością, a także uroczyście ogłoszone zostały wyniki Turnieju.

Jury po wysłuchaniu i obejrzeniu 30 prezentacji recytatorskich w tym  siedem w kategorii "wywiedzione ze słowa". Postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

W kategorii recytacja:

Dwie I równorzędne nagrody otrzymały: Ewelina Rzepecka z Łodzi i Wiktoria Wrzyszcz z Lublina (nagroda 1500 PLN)

II nagrodę otrzymał Patryk Pawelec z Zamościa (nagroda pieniężna 1000 PLN),

Dwie równorzędne III nagrody otrzymały: Marta Łaska z Lublina i Elżbieta Jakóbczyk z Tomaszowa Mazowieckiego (nagroda pieniężna 750 PLN),

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali:

Sylwia Drogoń (Lublin), Magdalena Janik (Skarżysko-Kamienna), Konrad Dzik (Ostrowiec Świętokrzyski), Krystyna Sobczyńska (Lublin)- każda z wyróżnionych osób otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 500 PLN oraz album fotograficzny ufundowany przez Starostwo Powiatowe.

Wyróżnienia honorowe otrzymali:

Paulina Dziendziel (Wałbrzych), Mateusz Ciurkot (Dębica), Zuzanna Dąbrowska (Skarżysko-Kamienna), Jakub Kozakiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski)-każda z wyróżnionych osób otrzymała album fotograficzny ufundowany przez Starostwo Powiatowe.

W kategorii "wywiedzione ze słowa" nagrody pieniężne w wysokości 1500 PLN otrzymali:

Aleksandra Woźniak
(Skarżysko-Kamienna) i Maria Wójtowicz (Skarżysko-Kamienna).

Ponadto wyróżnienie otrzymała Dorota Dąbrowska (Skarżysko-Kamienna).

Nagrodę instruktorską otrzymał Mateusz Nowak z Lublina.

"Gałązkę Wikliny"- za wierność i trwanie od zarania Turnieju po dzień dzisiejszy Organizatorzy przyznali Pani Urszuli Bilskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przy organizacji 45.Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Leopolda Staffa wsparcia udzielili:PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Skarżysko-Kamienna
  • Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
  • Starostwo Powiatu Skarżyskiego
  • Urząd Miejski w Skarżysku-Kamiennej
  • Stowarzyszenie "Między wierszami

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 02.04.2020 15:35

Komentarzy: 0

"Nie każdy Bohater nosi pelerynę" …

Opublikowano: 02.04.2020 11:07

Komentarzy: 0

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 01.04.2020 16:18

Komentarzy: 5

Kolejne wsparcie od kibiców. Tym razem pomoc …

Opublikowano: 01.04.2020 11:58

Komentarzy: 1

Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil wsparły s…

Opublikowano: 01.04.2020 10:28

Komentarzy: 0

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej: "N…

Opublikowano: 31.03.2020 14:45

Komentarzy: 18

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 31.03.2020 14:44

Komentarzy: 2

Miasto odwołuje imprezy masowe i wydarzenia k…

Opublikowano: 31.03.2020 14:30

Komentarzy: 0

Rada Miasta przyjęła stanowisko ws. kolejowyc…

Opublikowano: 31.03.2020 13:01

Komentarzy: 2

Zmarł Jacek Przybycień, wieloletni piłkarz Gr…

Opublikowano: 31.03.2020 12:06

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +