17.12.2018 Ostatnia aktualizacja 22:29, 16.12.2018

Inkubator od Rycerzy Kolumba darem dla skarżyskiego szpitala

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 16 Lis 2017
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W czwartek, 16 listopada, podczas uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej został poświęcony inkubator, zakupiony dzięki staraniom Rycerzy Kolumba. Środki na jego zakup pochodzą m.in. z przeprowadzonej zbiórki makulatury. 

W Centrum Ostra Brama przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania inkubatora, który został ufundowany dzięki staraniom Rycerzy Kolumba oraz Caritas Diecezji Radomskiej. W spotkaniu udział wzięli: Andrzej Anasiak, były przywódca Rycerzy Kolumba w Polsce, koordynator akcji, Tomasz Wawrzkowicz, Delegat Stanowy, przywódca Rycerzy Kolumba w Polsce, ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej oraz ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Pomysł zakupu inkubatora zrodził się w ubiegłym roku, gdy kończyły się obchody Roku Miłosierdzia. Aby nie pozostawić tej wielkiej pracy jaka została wykonana na terenie Diecezji postanowiono pozostawić po sobie bardzo konkretny cel. Zdecydowano, że trwałym owocem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia będzie urządzenie, które podtrzymuje i ratuje życie małym dzieciom - inkubator. 

Urządzenie do ratowania  życia nabyto wspólnymi siłami Cartitas Diecezji Radomskiej, Rycerzy Kolumba, parafian, społeczności. Znaczna część środków pochodziła ze zbiórki makulatury, w akcję włączyły się szkoły podstawowej, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, były też osoby, darczyńcy, które przekazali środki finansowe na ten szczytny cel. Akcja została przeprowadzona pod hasłem: "Ratujmy Życie". Koszt zakupu inkubatora to blisko 50 tysięcy złotych. Jak podkreślają organizatorzy akcji, pomoc będzie kontynuowana w następnych latach. 

Uroczystego poświęcenia dokonał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz bp Henryk Tomasik, biskup radomski. Po poświęceniu inkubatora bp Tomasik uroczyście ogłosił, że inkubator trafi do szpitala w Skarżysku - Kamiennej.

Zapis konferencji 



Komentarze

+5StanisławB2017-11-20 12:21#20
Rycerze Kolumba jest to organizacja o charakterze i strukturze zbliżonej do koterii masońskiej, przypomina to trochę filmowy "układ zamknięty".
Na marginesie: jednym z członków RK jest Tadeusz Rydzyk. :-*
Cytuj
+8Leko2017-11-19 11:57#19
Nikt chyba nie zwrócił uwagi na to, że rycerze mieli reprezentacje krajową a lokalne ciury schowano nie wiadomo gdzie.
Zbiórka surowców wtórnych miałam miejsce na terenie całej diecezji radomskiej, czyli środki zebrały dzieci ze szkół.
Tak naprawdę to należy podziękować dzieciom z diecezji radomskiej, które nawet pewnie nie wiedzą, że pieniądze zebrane przez nie wykorzystano do zakupu urządzenia dla szpitala w województwie świętokrzyskim.

Ja dziękuję tym dzieciakom a nie tym co lubią się przykleić jak wiadomo co do statku i jeszcze krzyczeć
- Płyniemy w dobrym kierunku, obraliśmy dobry kierunek!!!!!!
A co miało to co się przykleiło do statku do obierania kierunku?
Cytuj
0miś2017-11-19 10:16#18
Cytuję społecznik:
Drogi mieszkańcu,rozczaruję Cię bardzo,nie byłem nigdy członkiem PZPR
Jestem lokalnym patriotą i radykalnym obrońcą,oszukanych i okradzionych podatników.
Dlatego trudno mną manipulować, zwodzić i o

Chyba o czymś zapomniałeś ! Zapomniałeś jeszcze dodać, że jesteś niebywale SKROMNĄ OSOBĄ .
Cytuj
+1kornik2017-11-19 00:48#17
Adwokacino od 7-iu boleści, OSOBNIKU, NIEUDACZNIKU bez własnej kancelarii, przyjmujący klientów w kuchni między brudnymi garami, puknij się w ...
Cytuj
+1społecznik2017-11-18 19:07#16
Drogi mieszkańcu,rozczaruję Cię bardzo,nie byłem nigdy członkiem PZPR
Jestem lokalnym patriotą i radykalnym obrońcą,oszukanych i okradzionych podatników.
Dlatego trudno mną manipulować, zwodzić i o
Cytuj
+3Tur2017-11-18 15:17#15
Cytuję społecznik:
50 000zł min. z moich podatków /budżetu gminnego/ rycerz-prezydent Roman Wojcieszek przekazał na remont "wieży kościelnej" min. siedziby rycerzy kolumba na Św.Krzyżu.
Kiedy rycerze kolumba odkupią od niemiec

To już wiem dlaczego w owym czasie nie było nagród dla nauczycieli .
Cytuj
+5Violetta2017-11-18 13:38#14
Cytuję ciekawybardzo:
Cytuję społecznik:
do naiwnego Lolo.
10% koszty stałe tj.pensje dla pracowników fundacji,utrzymanie nieruchomości itp.
90% zakup sprzętu medycznego,rehabilitacyjnego itp.
[...] Jeżeli chodzi o zakon rycerzy kolumba w Skarżysko-Kam.
Z kasy gminy Skarżysko-Kam. / za panowania rycerzy R.Wojcieszka,G.Małkusa A.Bętkowskiego/ do swojej siedziby na Św. Krzyżu pobrali 50 000 zł a do inkubatora dorzucili 1% co daje 500zł.
50 000zł - 500zł = 49 500zł do zwrócenia dla zadłużonego / z winy w/w rycerzy-darczyńców/ miasta.


a jaką kwot pienidzy zapłacono w dniu 7 oraz 16 listopada za sms popierające obecnego prezydenta w plebiscycie jednej z regionalnych gazet. W tych dniach w krótkim okresie czasu na rzecz obecnego prezydenta wpłynło bardzo szybko mas pozyytywnych sms prenium które sporo kosztują. Ciekawe czy można skontrolować kto tak szybko i masowo wysyłał te sms i kto za to zapłaci??

Co ma piernik do wiatraka?
Nie dyskutujemy o sms-ach na obecnego prezydenta, tylko o finansach tzw. rycerzy, którzy wspierają tylko i wyłącznie siebie i swoich członków, nie patrząc przy tym z czyjej kasy (budżet miasta, zbiórki kościelne czy cywilne) ciągną fundusze !
Cytuj
-2mieszkaniec2017-11-18 10:27#13
czy SPOŁECZNIK to ten co to onegdaj społecznie działał w PZPR, a teraz udaje patriotę i obrońcę terytorium kraju?
Cytuj
+5społecznik2017-11-17 22:35#12
Do ciekawybardzo.
Co ma piernik do wiatraka?
Ja obnażam obłudę i zakłamanie skarżyskich rycerzy kolumba z "Pogańskim" godłem na piersiach.
Oni są tylko figurantami,wprowadzającymi do kościoła katolickiego fortpocztę zachodniej MASONERII.
Jeżeli zaś chodzi o to z jakiego (czyjego) konta wydatkowano pieniądze na sms, to nie wiem.
Może Ty powiesz mi z jakiego funduszu korzysta v-ce wojewoda świętokrzyski, rycerz kolumba Andrzej Bętkowski, na wyjazdy do ministra MSW Błaszczaka, opluwając i pomawiając urzędującą ( z nadania p. Premier Beatę Szydło) p. wojewodę Agatę Wojtyszek??!
P.s. informację na w/w tematy przeczytałem na stronie echa dnia.
Cytuj
-2ciekawybardzo2017-11-17 20:24#11
Cytuję społecznik:
do naiwnego Lolo.
10% koszty stałe tj.pensje dla pracowników fundacji,utrzymanie nieruchomości itp.
90% zakup sprzętu medycznego,rehabilitacyjnego itp.
W uznaniu zasług Jerzego Owsiaka, Radni skarżyskiego PIS-u tj. kandydat na Prezydenta M.Piętak, kandydat na Starostę M.Bodo i inni głosowali za Uchwałą, nadającą rondo w Skarżysko-Kam. im Wielkiej Świątecznej Pomocy.
Jeżeli chodzi o zakon rycerzy kolumba w Skarżysko-Kam.
Z kasy gminy Skarżysko-Kam. / za panowania rycerzy R.Wojcieszka,G.Małkusa A.Bętkowskiego/ do swojej siedziby na Św. Krzyżu pobrali 50 000 zł a do inkubatora dorzucili 1% co daje 500zł.
50 000zł - 500zł = 49 500zł do zwrócenia dla zadłużonego / z winy w/w rycerzy-darczyńców/ miasta.


a jaką kwot pienidzy zapłacono w dniu 7 oraz 16 listopada za sms popierające obecnego prezydenta w plebiscycie jednej z regionalnych gazet. W tych dniach w krótkim okresie czasu na rzecz obecnego prezydenta wpłynło bardzo szybko mas pozyytywnych sms prenium które sporo kosztują. Ciekawe czy można skontrolować kto tak szybko i masowo wysyłał te sms i kto za to zapłaci??
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

HALPN: Piłkarze rozegrali drugą kolejkę spotk…

Opublikowano: 16.12.2018 18:06