18.07.2018 Ostatnia aktualizacja 07:36, 18.07.2018

Goście z miasta partnerskiego z wizytą w Skarżysku

Autor:
Izabela Szwagierek, Foto: Urząd Miasta
Opublikowano: 07 Wrz 2017
Oceń:
1 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Delegacja ze Żmerynki na Ukrainie – naszego miasta partnerskiego, gościła przez trzy dni w Skarżysku-Kamiennej. Goście wzięli udział w II Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym odbywającym się w Skarżysku, ale mieli również okazję bliżej poznać nasze miasto.

Współpraca pomiędzy Żmerynką, a Skarżyskiem została zapoczątkowana w 2000 roku, a obecnie kontakty między miastami są jeszcze częstsze. Przypomnijmy, iż wiosną przedstawiciele Skarżyska gościli na Ukrainie w obwodzie winnickim. Była to okazja do spotkania z władzami i mieszkańcami Żmerynki, do rozmowy na tematy łączące oba miasta, a także planowanie dalszej współpracy np. w zakresie wspólnych projektów unijnych, czy kontaktów organizacji pozarządowych z naszego terenu i z Ukrainy. Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig zaprosił wówczas delegację ze Żmerynki do udziału w II Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym w naszym mieście.

Goście ze Żmerynki – a wśród nich m.in. zastępcy burmistrza i przedsiębiorcy – gościli w Skarżysku od 1 do 3 września. Wzięli udział w konferencjach odbywających się w ramach Forum Inwestycyjnego. Forum było dobrym miejscem do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń (przypomnijmy, iż w wydarzeniu uczestniczyli goście z kilkunastu krajów, m.in. USA, Francji, Włoch, Białorusi, Mołdawii, a także liczni eksperci - obszerna relacja dostępna jest TUTAJ).

Nasi goście w czasie pobytu w Skarżysku odwiedzili także między innymi Muzeum Orła Białego, mieli także okazję obejrzeć mecz sparingowy rozgrywany na hali sportowej pomiędzy drużynami grającymi w PlusLidze: ZAKSA Kędzierzyn Koźle i SPOŁEM Kielce (relacja z meczu dostępna jest TUTAJ).

Jak podkreśliła Iryna Savina – przedstawiciel władz miasta ze Żmerynki, takie spotkania służą wzajemnej promocji i wymianie doświadczeń. Chcemy rozwijać naszą współpracę – zadeklarowała Iryna Savina


Komentarze

+1eye2017-09-08 17:47#7
Czemu zakładasz, że jestem wielbiciel Kościoła Katolickiego? W którym momencie o tym napisałem?
Ale prostując te Twoje fakty to sprawdź sobie, że księża nie są na czele zawodów wśród osób, które gwałcą i molestują. I było sporo na ten temat, jakiś czas temu nawet na gazecie wyborczej, która nie jest przychylna Kościołowi.
:-) tak, masz rację, mamy wiele ulic nazwanych imionami księży. A jak spojrzeć na Francję to co drugie miasteczko ma w nazwie "święty", "święta" itp. ;)
Cytuj
+1eye2017-09-08 17:46#6
Cytuję Krissko:
(...)


Krissko, a ja Ci odpowiem tak: zamorduję Twoją matkę lub ojca, wypatroszę ich jak świnie, oczy wydłubię widelcem. Wyciągnę jelita i na nich powieszę Twoich rodziców na słupie. Czy wtedy od swojego dziecka będziesz oczekiwał, że będzie mnie szanować? Wg Twojej teorii to powinieneś mu wpajać, że nie jestem jego wrogiem. Twoje dziecko powinno mnie tolerować i zaakceptować to co zrobiłem. Prawda?

Dziwny masz tok myślenia. UPAina to sztuczny twór. Zapoznaj się z jej historią. Porozmawiaj z ludźmi na wschodzie Polski. Porozmawiaj z Rosjanami na ten temat. A z nowszej historii zobacz co się stało: Rosja weszła i wzięła jak swoje kawał tego UPAińskiego kraju. Czy ktoś coś zrobił? Chyba nikomu nie zależy by ten kraj przetrwał.
Zapewne nigdy nie czytałeś opowiadań, książek, nigdy nie oglądałeś filmów jak postępowały te psy wobec Polaków czy nawet Litwinów i Białorusinów. Nawet Germańcy i Rosjanie nie byli tak okrutni jak te psy.
Nie znasz historii i dlatego tak lekką ręką piszesz, że powinno się o tym zapomnieć.
Pragnę Ci przypomnieć, że w dniu kiedy były prezydent bul-komorowski pojechał zapewniać sąsiadów ukraińców o naszej pomocy finansowej i nie tylko, ich parlament przyjął ustawę wychwalającą m.in. banderowców. A ówczesny minister spraw zagranicznych, Schetyna powiedział, że ze strony Polski nie będzie żadnej reakcji bo ten naród szuka swojej tożsamości historycznej.
Napluli nam w twarz a my, Polacy, przez takich baranów jak PO staliśmy i się uśmiechaliśmy.
Nie wiem czy wiesz ale kto oficjalnie nazywa OUN-UPA zbrodniarzami, ten ma zakaz wjazdu na UPAinę.
Obecny rząd nie jest lepszy. Dlatego dziwi mnie ten stan rzeczy.
Po rozpoczęciu działań wojennych do Polski wjechało wg różnych źródeł ok. 3 do 5 milionów UPAińców. Ciekawy jestem czy na Litwę, do Łotwy też tak chętnie zmierzali.
Cytuj
-1Krissko2017-09-08 15:45#5
Ci ludzie nie przyjeżdżają do nas byśmy razem przy grillu cieszyli się jak to fajnie było jak bandy UPA nas mordowały . Chodzi o budowanie płaszczyzn na których szukamy jedności , porozumień .
Historia całej cywilizacji to zazębianie się losów różnych państw, kultur. Zawsze były i pewno jeszcze długo będą niejasności co do wielu aspektów relacji międzynarodowych . Co nie powinno skłaniać narodów do dialogu . Ty Eye żyjesz w świecie iluzji, chyba chciałbyś izolacji, praktycznie przed wszystkimi . Bo jak się dobrze historii przypatrzeć to mnóstwo narodów było naszymi wrogami w rezultacie ich jakichś politycznych działań . Chcesz Polski potężnej samotnej, bo tak sobie wymarzyłeś .Nie lubisz Ukraińców za krzywdy które nam wyrządzili . A lubisz Kościół, który miał o wiele większy wkład w śmierć ludzi z wielu krajów przez setki lat ? Mimo to jest najpotężniejszą instytucją świata finansowaną z pieniędzy tych samych ludzi, których kiedyś mordował .
Polecam Ci się odnieść do tego, bo band UPA już nie ma, a bandy kleryków są do dziś i mają się dobrze . Trynkiewicz mógł by się od nich fachu uczyć . No i mamy mnóstwo nazw ulic ich bohaterów .
Polecam Ci film Spotlight, którego księża powinni wyświetlać przyszłym księżom .
Cytuj
+3ojo2017-09-08 15:35#4
Krissko nie ćpaj tylko idż do psychiatry i nie bredż.
Cytuj
+13eye2017-09-07 20:29#3
Cytuję Krissko:
Cóż Eye mogą wpaść na pomysł, aby obedrzeć Cię ze skóry, a później będą się chwalić zyskanymi w czasie tej przygody doświadczeniami .Myślę że ludzie tacy jak TY myślą tylko o takiej współpracy międzynarodowej .

Nie wiem w jakim świecie żyjesz ale w moim to UPAińcy stawiają banderę na piedestale. To tak jakby ulicę w Berlinie albo w innym mieście nazwać imieniem Adolfa Hitlera. Niby nic, przecież facet już nie żyje, no nie, Krissko?
A może ulicę w Warszawie na Mokotowie nazwijmy imieniem Śmietańskiego? Co Ty na to?
A ulicę przy przedszkolach w Skarżysku nazwijmy imieniem Mariusz Trynkiewicza, przecież to miły facet.

P.S. Krissko, polecam Ci się z tym zapoznać: https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
Cytuj
-7Krissko2017-09-07 20:16#2
Cóż Eye mogą wpaść na pomysł, aby obedrzeć Cię ze skóry, a później będą się chwalić zyskanymi w czasie tej przygody doświadczeniami .Myślę że ludzie tacy jak TY myślą tylko o takiej współpracy międzynarodowej .
Cytuj
+11eye2017-09-07 15:38#1
Jaki pomysł mogą dać UPAinowcy??? Jakimi doświadczeniami mogą się pochwalić ci UPAinowcy???
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Alarm o wycieku z cysterny na stacji kolejowe…

Opublikowano: 18.07.2018 09:35

Komentarzy: 0

Prezes MKS odniósł się do doniesień medialnyc…

Opublikowano: 17.07.2018 14:39

Komentarzy: 1

Dokonywał odwiertów ropy… z samochodowych bak…

Opublikowano: 17.07.2018 11:26

Komentarzy: 0

Po LVIII sesji Rady Miasta

Opublikowano: 16.07.2018 21:22

Komentarzy: 6

Emeryci podążali śladami skarżyskich kin

Opublikowano: 16.07.2018 20:17

Komentarzy: 2

Poznaliśmy nazwisko nowego prezesa MESKO S.A…

Opublikowano: 16.07.2018 18:25

Komentarzy: 4

Szpital powiatowy będzie miał lądowisko - umo…

Opublikowano: 16.07.2018 14:10

Komentarzy: 10

Czterech kierowców na „podwójnym gazie” w Suc…

Opublikowano: 16.07.2018 11:41

Komentarzy: 1

II edycja półkolonii letniej w Szkole Podstaw…

Opublikowano: 16.07.2018 10:33

Komentarzy: 0

Poznaliśmy zwycięzców XXI Wakacyjnego Turniej…

Opublikowano: 15.07.2018 19:04

Komentarzy: 0

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum