17.10.2021 Ostatnia aktualizacja 11:11, 17.10.2021

O bałaganie przy ul. Wiejskiej

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 30 Mar 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Kilka miesięcy temu zakończyła się realizacja przebudowy ulic: Wiejskiej i Szydłowieckiej. Mieszkańcy są zadowoleni z nowej nawierzchni dróg, narzekają jednak na obecny stan terenów, które były wykorzystywane jako zaplecze budowy... 

Ostatnio na nasza skrzynkę redakcyjną wpłynął mail dotyczący bałaganu na terenie przy ul. Wiejskiej (w pobliżu OLK - terenie wykorzystywanym jako zaplecze przebudowy drogi).

Czytelnik zwracał uwagę na to, że zasadnicza część przebudowy drogi zakończyła się już jakiś czas temu, ale teren wykorzystywany przez wykonawcę na zaplecze inwestycji nie został jeszcze posprzątany - oprócz resztek zdemontowanej nawierzchni asfaltowej i gruzu, zalegają tam pozostałości po wyciętej przy realizacji inwestycji zieleni, śmieci i stare opony.

Czy ktoś liczy na to, że wszystko wkrótce zarośnie krzakami i trawą i nie będzie tego wszystkiego widać? Czy inwestor nie może dopilnować doprowadzenia do porządku tego terenu po zakończeniu prac? - pyta w mailu nasz Czytelnik.

O sprawę zapytaliśmy Annę Leżańską, członka Zarządu Powiatu Skarżyskiego odpowiedzialnego za infrastrukturę powiatową (powiat skarżyski był inwestorem przy realizacji zadania dot. budowy ul. Wiejskiej).

- Dziękujemy za sygnał i zwrócenie uwagi na stan terenu przy ul. Wiejskiej. Wezwaliśmy już wykonawcę do uprzątnięcia tego terenu. Według zapewnień wykonawcy, teren ten zostanie uporządkowany do połowy kwietnia - a termin ten zbiegnie się z terminem wykonania przez wykonawcę również niezbędnych poprawek (m.in. poprawy studzienek kanalizacyjnych itp.) przy drodze - powiedziała nam Anna Leżańska.

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.

 

Komentarze

+5Stan41262017-04-01 09:36#9
Każdy nowo oddany odcinek drogi cieszy i niewątpliwie ułatwia komunikację za co chwała włodarzom miasta i powiatu. Ale jeśli płacimy za to spore pieniądze, to wymagajmy, żeby wykonanie było należyte. Osobiście czekam na dużą wodę i ocenę projektu przebudowy ulic Niepodległości i Szydłowieckiej.
Cytuj
+7skarzysko24.pl2017-03-31 19:02#8
Cytuję Moim Zdaniem:
co dalej z tym odcinkiem drogi?

Realizacja tej inwestycji jest aktualna. Opóźnienie ma wynikać ponoć z konieczności dogrania organizacyjnie kilku rzeczy (m.in. zabezpieczenia trochę większych niż początkowo zakładano środków na realizację zadania).
Cytuj
+4Moim Zdaniem2017-03-31 18:39#7
Cytuję Zdzislav:
A co z remontem ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Tysiąclecia do ul. Niepodległości, który miał być wykonany przez wykonawcę ul. Szydłowieckiej i Wiejskiej chyba w następstwie odstąpienia od kar umownych?

Popieram pytanie. Czy redakcja Skarzysko24.pl mogłaby napisać co dalej z tym odcinkiem drogi? Wiem, że informacje o remoncie zamieściliście na swoim serwisie w zeszłym roku w okolicach sierpnia - września. Jak możecie to zapytajcie odpowiednie osoby i udzielcie odpowiedzi w tym artykule.
Cytuj
+4pulsar2017-03-31 12:35#6
Kamil Nowiński, za granicą też obowiązuje słownik ortograficzny!
Cytuj
+3Hmmmmm2017-03-31 12:32#5
A czy ktoś może wyjaśnić dlaczego od dłuższego czasu na nowym odcinku ulicy Wiejskiej nie świeci światło uliczne i jest ciemno jak w d...?
Sprawa nr 2 - Myślę, że od zmiany czasu minęło już na tyle czasu, że możnaby już przestawić sygnalizację na Piłsudskiego, by przed godz 7 kiedy ludzie jadą do pracy działała normalnie a nie mrygały tylko pomarańczowe światła.
Cytuj
+7MM2017-03-30 21:54#4
Szydłowiecka też jest raczej źle zrobiona (nawierzchnia nierówna) a na studzienkach skakanie bo każda inaczej jedna wyżej druga niżej - zobaczymy kiedy zacznie pękać. Na Metalowców na super rondzie już dziury a przecież droga w zasadzie jest nieoddana.
Cytuj
+9Zdzislav2017-03-30 20:30#3
A co z remontem ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Tysiąclecia do ul. Niepodległości, który miał być wykonany przez wykonawcę ul. Szydłowieckiej i Wiejskiej chyba w następstwie odstąpienia od kar umownych?
Cytuj
+5Skarzysko24.pl2017-03-30 19:13#2
Cytuję Jaworski:
Którzy mieszkańcy chwalą nową drogę? Pisałem do Was, olaliście temat.
Wybudowana droga od przychodni kolejowej do ronda jest jak ul. 1 maja, nierówna, jak tarka. To jest bubel a nie nowo wybudowana droga w 21 wieku.


Nie olaliśmy żadnego tematu tylko zgłosiliśmy do odpowiednich służb. Nie mamy, aż tak dużego wpływu, żeby inwestycja została wykonana ponownie ,a asfalt zdarty i położony na nowo.
Cytuj
0Jaworski2017-03-30 17:04#1
Którzy mieszkańcy chwalą nową drogę? Pisałem do Was, olaliście temat.
Wybudowana droga od przychodni kolejowej do ronda jest jak ul. 1 maja, nierówna, jak tarka. To jest bubel a nie nowo wybudowana droga w 21 wieku.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne