19.01.2019 Ostatnia aktualizacja 13:23, 19.01.2019

Po II sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Konrad Krönig Prezydentem Miasta Skarżyska-Kamiennej

Autor:
marbus
Opublikowano: 08 Gru 2014
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
.W poniedziałek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się II w kadencji sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Najważniejszym punktem porządku obrad było złożenie ślubowania przez nowego Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - Konrada Kröniga. Podczas sesji radni powołali również stałe Komisje Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej, ustalili ich składy, a także wybrali przewodniczących komisji. 

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej Leszek Golik. Po stwierdzeniu quorum (w sesji uczestniczyło 21 radnych), przystąpiono do przyjęcia porządku obrad. Następnie przyjęto protokół z poprzedniej sesji, a ustępujący Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek (po raz ostatni wystepujący w tej roli) przedstawił sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej między sesjami i 
sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej kadencji 2010-2014 o stanie gminy.

Później przyszedł czas na realizację najważniejszego punktu w podrządku obrad dzisiejszej sesji -  Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Teresa Smulczyńska, wręczyła Konradowi Krönigowi zaświadczenie o wyborze na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej, a nowy prezydent złożył uroczyste ślubowanie - od tego momentu przejmując stery zarządzania naszym miastem.

Po krótkiej przerwie radni Rady Miasta przystąpili do realizacji kolejnych punktów porządku obrad - tj.  powołania stałych Komisji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej i ich składów, a także powołania przewodniczących stałych komisji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.

W wyniku przeprowadzonych głosowań powołano następujące stałe Komisje Rady Miasta (składy/przewodniczących):

Komisję Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej
 
Artur MAZURKIEWICZ (Przewodniczący)
Grzegorz ŁAPAJ
Adam CIOK
Marek GĄSKA
Janusz ORDYŃSKI
Piotr BRZEZIŃSKI


Komisję Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Współpracy z Zagranicą Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej

Konrad WIKARJUSZ (Przewodniczący)
Adam CIOK
Bogusław CIOK
Artur MAZURKIEWICZ
Rafał LEWANDOWSKI
Juliusz BILSKI

Komisję Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej


Grzegorz WIŚNIEWSKI (Przewodniczący)
Paweł KRUPA
Leszek GOLIK
Wiesław SZWAJEWSKI
Jacek CIEPIŃSKI
Marcin PIĘTAK 

Komisję Zdrowia, Opieki Społecznej i Praworządności Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej

Krystyna GÓRNAŚ-SALATA (Przewodnicząca)
Mikołaj KWAŚNIAK
Marek GĄSKA
Grzegorz ŁAPAJ
Mariusz BODO
Juliusz BILSKI

Komisję Ładu Przestrzennego, Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej

Wiesław SZWAJEWSKI (Przewodniczący)
Marek GĄSKA
Konrad WIKARJUSZ
Henryk PIĘTAK
Andrzej DĄBROWSKI
Piotr BRZEZIŃSKI

Komisję Rewizyjną Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej

Jacek CIEPIŃSKI (Przewodniczący)
Janusz ORDYŃSKI
Mikołaj KWAŚNIAK
Grzegorz WIŚNIEWSKI
Marcin PIĘTAK

Na tym obrady zakończono.

Roman Wojcieszek-Prezydent Miasta


Konrad Krönig- Prezydent Miasta
ślubowanie:

przemówienie:


Marzena Okła-Drewnowicz-poseł PO


Andrzej Bętkowski-poseł PiS


Adam Jarubas- Marszałek Województwa


MB Foto i audio: M.Busiek 
pierwsin
{fcomment} 

Komentarze

+4aga8802014-12-10 12:01#22
Kansas napisała :
"Stąd nadal wyrażam pogląd, że mówca w zależności od treści zaplanowanych wypowiedzi winien wybierać "słuchacza" wg kolejności wynikającej najczęściej z treści i własnego doń szacunku".

Sądzę, iż tak można wybierać tylko w trakcie towarzyskich lub nieoficjalnych spotkań.
Mimo wszystko jednak pewne zasady istnieją i, jak już wcześniej pisałam, wynikają wprost z Konstytucji.
Dlatego też gremia oficjalne starają się przestrzegać obowiązujących reguł, dotyczących pierwszeństwa porządku stanowisk.

To była ważna, uroczysta sesja Rady Miasta, a nie jakieś spotkanie klubu tych co się lubią i nie lubią.
Powitanie Marszałka Jarubasa na końcu było niewątpliwą i dużą gafą, bo w przypadku Posła trudno mówić o niezręczności lub używać jakiegoś eufemizmu.
Cytuj
+4aga8802014-12-10 11:36#21
Brumbcik,

przeprosiny zbędne, bo "obraża się tylko służba" - w dodatku musi mież za co. Tu żadnego ani powodu, ani obrażonego nie było.

Z ogromną sympatią pozdrawiam
Aga
Cytuj
+2kansas2014-12-10 11:19#20
Dlaczego NIE dla treści komentarza, choć wyrażone jedynie kliknięciem? Skoro tak to drążymy temat obyczajów, bo nie ma żadnych przepisów , ani konwencji regulujących tą kwestię. Kogo witamy idąc do domu w gościnę; Panią Domu, dostojnego gościa, który przed nami dotarl, czy może wychwalamy stwórcę, który jest tu zawsze? Na Sesji Rady Miasta witamy przede wszystkim gospodarza, potem prezydenta a potem szanownych gości - to moje zdanie poparte klauzula wynikającą z poradnika radnego: "Panie Przewodniczący, Wysoka Rado, Panie Prezydencie , Szanowni Goście". I tak możemy sobie podyskutować, chyba bez konkretnego skutku. Stąd nadal wyrażam pogląd, że mówca w zależności od treści zaplanowanych wypowiedzi winien wybierać "słuchacza" wg kolejności wynikającej najczęściej z treści i własnego doń szacunku.
Cytuj
+6brumbcik2014-12-10 10:56#19
Moi Drodzy, faktycznie to może być przypadkowe postępowania Pana posła Bętkowskiego, kiedy wymienia przy "powitaniu" na uroczystej sesji miasta jako ostatniego Marszałka Województwa.
Tak samo jak przypadkiem był brak prezydenta Wojcieszka przy wizycie Prezydenta RP Komorowskiego w naszym mieście.
Taki sam przypadek był przy wizycie ministra na stadionie miejskim, kiedy nie było nie tylko prezydenta miasta Wojcieszka, nie było jego zastępców i nie było można napisać nikogo. Nie było nikogo z władz miasta bo kierownik/ dyrektor ( nie pamiętam w tej chwili stanowiska ) Randla nie umiał odebrać SMS z powiadomieniem i przyjechał już po wszystkim.
Czyli, to są tylko takie przypadkowe przypadki?
A może coś w rodzaju lekceważenia lub (mocniej) pogardy?
Szczerze mówiąc, to właśnie wymienienie przez posła Bętkowskiego w ostatniej kolejności marszałka Jarubasa mnie poruszyło a nie "książe Dziekan". Taki dalszy ciąg przypadków przypadkowego postępowania.

Na zakończenie Aga880 jeżeli czujesz się w jakikolwiek sposób urażona, dotknięta moimi wypowiedziami to bardzo przepraszam. Muszę Tobie, a właściwie to Wam ( bo i Kansas ) powiedzieć, że to Wasze wypowiedzi zawsze czytam z wielkim zainteresowaniem.
Mógłbym "jeszcze Wam słodzić" swoją wypowiedzią, ale moim zdaniem to chyba nie jest potrzebne.
Cytuj
0kansas2014-12-10 08:15#18
Chyba odebrano Wam Moi Drodzy poczucie bezstronności w poruszanej kwestii dotyczącej rozpoczęcia swojego wystąpienia przez Posla Andrzeja Bętkowskiego w części dotyczącej uroczystego przywitania zgromadzonych władz oraz gości. Otóż z calą pewnością to nikt inny jak sam występujący ma niezbywalne prawo wyznaczać swoje priorytety w tej kwestii, byleby uwzględnil dostojnych gości reprezentujących oficjalne władze. Jeśli z różnych przyczyn oddal na wstępie szacunek księdzu dobrodziejowi, to pewnie miał jakiś być może bardziej osobisty powód i nie warto w to wnikać. Można oczywiście drążyć temat, biorąc pod uwagę fakt, że Andrzej Bętkowski nie był na sesji jako osoba prywatna lecz poseł do Sejmu RP. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie przesłanki Andrzej Bętkowski z pewnością nie popelnil, ani wielkiej gafy, ani grzechu za który mialby się wstydzić. Stąd dajmy spokój sprawie. Z jednym potrafię się zgodzić, że wladza zmienia charaktery, ale nie tylko pisowskie.
Cytuj
+6Krissko2014-12-09 19:22#17
Aga niech mnie Konwencja Genewska broni przed skierowaniem w Twoją stronę nawet dziecinnej armatki, zbyt mocno sobie cenię Twoje merytoryczne komentarze na tej stronie .
Uprzedzony i pełen emocji prosiłem tylko o litość w temacie .
Cytuj
+6aga8802014-12-09 18:30#16
No i proszę zobaczyć jakich to armat przeciwko mnie użyli Brumbcik i Krisko - przekonani o słuszności swych racji, do których próbują mnie przekonać - choć mego stanowiska nie znają (ale rzeczowych argumentów bez zbędnych emocji i uprzedzeń- nie przedstawiają).
Brumbcik, cóż to za źródło - nieistniejąca strona?)

Moi mili interlokutorzy - nigdzie nie stwierdziłam, że omawiany przypadek jest słuszny, prawidłowy i, że tak być powinno, bo dziwnym trafem zgadzam się z Wami.
Napisałam tylko, iż zwyczajowo tak to przebiega, gdyż nie ma żadnego aktu normatywnego dotyczącego precedencji.
Większość opracowań tematu oparto na książce "Protokół dyplomatyczny : ceremoniał i etykieta" Tomasza Orłowskiego ( byłego dyrektora Protokołu Dyplomatycznego).
Analitycznym omówieniem tematu jest materiał zawarty w "Analizach" Biura Analiz Sejmowych nr 2/2009. Tam ekspert i specjalista d/s międzynarodowych BAS, były konsul generalny w Kanadzie, wykładowca polskich i zagranicznych uniwersytetów - Dobromir Dziewulak- zamieścił obszerne opracowanie omawiające zagadnienie precedencji.(http://www.michalwojtkiewicz.pl/wp-content/uploads/2011/04/Precedencja_stanowisk_publicznych_w_Polsce.pdf)

Ale powtarzam, aktu normatywnego nie ma, więc są różne rozbieżności w stanowiskach, a jak widać z tej dyskusji, takowy jest potrzebny.
Cytuj
+6Krissko2014-12-09 17:16#15
Aga zlituj się . Ponad tysiąc lat papieskiej władzy nad nami, w efekcie jak te psy z podkulonymi ogonami, zgarbieni od kija lokalnego duchowieństwa, atakującego nas mieczem biblii i dekalogu . Bez wolności wyboru, bez kręgosłupa moralnego, zdani w ciemnocie tylko na mądrość kościoła .Tak mocno łeb schyliliśmy i ręce w modlitwie ze strachu przed własnymi grzechami .
A to wieloletnie przyzwyczajenie do wychwalania pod niebiosa myślicieli pisma świętego, nazywasz :
Kulturą, polską tradycją, zasadami dobrego wychowania .
Przypominam Ci, (bo na pewno dobrze ją znasz), o historii naszego Państwa . Jak kiedyś siłą tworzono początki kultury chrześcijańskiej w pogańskim państwie Słowian, a jej twórcom daleki był savoir-vivre.
Jak się w płomieniach palonych chałup i krwi tworzyła tradycja . Jak 1000 lat potrafi wszystko odwrócić . Źle robisz próbując wytłumaczyć zachowanie Bętkowskiego, on po prostu zagubił się i żyje w morzu wazeliny .
Cytuj
+1brumbcik2014-12-09 15:38#14
Aga880, wydaje się, że jednak nie masz racji.

Znalazłem gdzieś w sieci zasady dotyczące postępowania przy powitaniu gości przez organy administracji.
Może powielę fragment tekstu:

"...należy przyjąć jako ogólną zasadę, iż władzy świeckiej należne jest pierwszeństwo przed duchowną, władzy ustawodawczej przed wykonawczą..."

Fragment powyższy pochodzi z oficjalnego pisma Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, (którego Premiera nie wiem). Na stronie KPRM pod oficjalnym adresem pisma tego już niestety nie ma.
Zasada ogólna, taka jak wyżej ma jednak pierwszeństwo.

https://www.premier.gov.pl/bip/precedencja.pdf
Cytuj
-1aga8802014-12-09 14:57#13
Dyplomatycznym, dyplomatycznym o oczywiście, a jakowymś tam....
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Stycz…

Opublikowano: 19.01.2019 13:47

Komentarzy: 0

XXVI Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych S…

Opublikowano: 19.01.2019 10:46

Komentarzy: 0

Promocja książki Sebastiana Piątkowskiego „Sk…

Opublikowano: 18.01.2019 22:16

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy poplenerowej "Ameliówka…

Opublikowano: 18.01.2019 19:44

Komentarzy: 2

Ustalają, kto potrącił pieszego na pasach i u…

Opublikowano: 18.01.2019 10:08

Komentarzy: 0

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 2

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 8

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

Opublikowano: 16.01.2019 18:58

Komentarzy: 1

Miasto zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięk…

Opublikowano: 16.01.2019 14:13

Komentarzy: 7

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum