06.02.2023 Ostatnia aktualizacja 11:26, 06.02.2023

Mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz gościł w Skarżysku

Autor:
zico
Opublikowano: 21 Paź 2014
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
. W patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbyło się dzisiaj spotkanie z  mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce z 1980 z Moskwy Władysławem Kozakiewiczem, spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów "Bądź w olimpijskiej formie" realizowanego przez Fundację Zatrzymać Czas.

Głównym celem programu jest zwiększenie aktywności fizycznej, a także społecznej wśród osób po sześćdziesiątym roku życia. Program składa się z dwóch etapów, na pierwszym etapie został opracowany, pod kierownictwem Władysława Kozakiewicza specjalny program ćwiczeń dla seniorów. W ścisłej współpracy z lekarzami i specjalistami rehabilitacji przygotowano materiały informacyjne oraz filmy instruktażowe, które wraz z opisami ćwiczeń dostępne są na stronie programu www.aktywni60.pl.

Drugi etap programu to ogólnopolska trasa objazdowa, podczas której tysiące osób z ponad czterdziestu miast mają okazję spotkać się z mistrzem olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem - Ambasadorem Programu.

Takie spotkanie miało miejsce w Skarżysku - Kamiennej, uczestnicy mieli okazję poćwiczyć razem z mistrzem oraz posłuchać o doświadczeniach Władysława Kozakiewicza w pracy z seniorami i o jego karierze sportowej oraz korzyściach, jakie płyną ze zwiększenia codzienności fizycznej.

Uczestnicy spotkania mogli również porozmawiać z mistrzem olimpijskim oraz nabyć książkę Michała Pola "Władysław Kozakiewicz - Nie mówicie mi jak mam żyć",

Większość spotkań organizowana jest dzięki współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, a także ośrodkami kultury i sportu, które lokalnie zrzeszają aktywnych seniorów.

Spotkanie w Skarżysku - Kamiennej zorganizowane zostało przez Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej.

ZB, Foto: Zbyszek Biber

pierwsin
{fcomments}

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +