( 3 głosów )
Wstaw na Facebooka
. W piątek 11 kwietnia w Sali Lustrzanej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się wernisaż  wystawy fotograficznej Grupy Co-arto pt. "Uziemiono w portrecie”. Wystawa jest pokłosiem zorganizowanych przez Stowarzyszenie RDEST i Grupę Co-arto warsztatów fotograficznych w Areszcie Śledczym w Kielcach.

Wystawa obok typowego więziennego reportażu ukazuje zwłaszcza portrety osadzonych uchwycone w zupełnie innym – niewięziennym – obrazie.

Dla więźniów warsztaty były zetknięciem się ze sztuką fotografii, jej historią, podstawami, zasadami i okazją przyjrzenia się z bliska pracy przy fotograficznym portrecie. Fotografującym dały możliwość doskonalenia swoich umiejętności w pracy z „nietypowymi” modelami i modelkami w nietypowych warunkach.

Do zdjęć pozowali osadzeni aresztu śledczego w Kielcach : Aleksandra, Bożena, Ewelina, Karolina, Monika, Andrzej, Janusz, Piotr, Sebastian, Rafał, Robert. Autorami zdjęć są: Jolanta Jagiełło, Katarzyna Stopińska, Andrzej Adamczyk, Mirosław Dzięciołowski, Michał Jędrys, Przemysław Kosiński, Jerzy Staszałek, Andrzej Staśkowiak.

Wystawa można oglądać w MCK do 27 kwietnia.Z.Biber, Foto: Zbyszek Biber

pierwsin
Wstaw na Facebooka

Zaloguj się, by komentować...

Wydarzenia

Trwa przebudowa ulicy Zwycięzców

Trwa przebudowa ulicy Zwycięzców

.Trwają prace przy przebudowie ulicy Zwycięzców w Skarżysku-Kamiennej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Harcerskiej. Drogę, za kwotę 1,48 mln PLN przebuduje firma DROGMAS ze Skarżyska-Kamiennej.W ramach realizowanego zadania wykonane zostaną roboty budowlane polegające na budowie: nawi...

Aktualności 07 Maj 2015 Komentarze(1)

Czytaj więcej...

Szpital z nowym dyrektorem

Szpital z nowym dyrektorem

.W środę pracę na stanowisku dyrektora Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął Leszek Lepiarz. W pierwszym dniu pracy nowy dyrektor został przedstawiony pracownikom szpitala przez starostę Jerzego Żmijewskiego i wicestarostę Artura Berusa. Spotkanie z personelem medycznym odbyło s...

Aktualności 06 Maj 2015 Komentarze(5)

Czytaj więcej...

Sport

Finały Wojewódzkie w Mini Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt

Finały Wojewódzkie w Mini Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt

. W środę 6 maja, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej rozegrano Finały Wojewódzkie w Mini - Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Tytuły mistrzowskie zdobyły drużyny SP 9 z Kielc i SP 1 z Buska Zdroju, w finałach wojewódzkich zagrały dwie drużyny ze Skarż...

Sport 06 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

UKS Relaks w Pucharze Europy w Kicboxingu

UKS Relaks w Pucharze Europy w Kicboxingu

. Podczas majowego weekendu Krynica - Zdrój była gospodarzem Pucharu Europy WAKO, największej na świecie organizacji kickboxingu. Wśród zgłoszonych ekip dominowały głównie kluby z Polski, ale swój udział zadeklarowali również Ukraińcy, Słowacy, Czesi i Czarnogórcy. Do rywalizacji stanęło około...

Sport 05 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Z kraju i ze świata

 • Województwo
 • Kraj
 • Świat
 • Sport
 • Kultura
 • Biznes

Ostatnio komentowane

Ogłoszenia

default
Dam pracę
  04.05.2015 8:16

default
s. Nieruchomości
  03.05.2015 13:02

default
s. Nieruchomości
  30.04.2015 3:22

default
w.Nieruchomości
  30.04.2015 3:21

default
w.Nieruchomości
  30.04.2015 3:21

dodajogloszenieregulaminogloszenia

Sonda

W jakich godzinach powinien wg. Ciebie funkcjonować Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej?

FB

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.