( 3 głosów )
Wstaw na Facebooka
. W piątek 11 kwietnia w Sali Lustrzanej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się wernisaż  wystawy fotograficznej Grupy Co-arto pt. "Uziemiono w portrecie”. Wystawa jest pokłosiem zorganizowanych przez Stowarzyszenie RDEST i Grupę Co-arto warsztatów fotograficznych w Areszcie Śledczym w Kielcach.

Wystawa obok typowego więziennego reportażu ukazuje zwłaszcza portrety osadzonych uchwycone w zupełnie innym – niewięziennym – obrazie.

Dla więźniów warsztaty były zetknięciem się ze sztuką fotografii, jej historią, podstawami, zasadami i okazją przyjrzenia się z bliska pracy przy fotograficznym portrecie. Fotografującym dały możliwość doskonalenia swoich umiejętności w pracy z „nietypowymi” modelami i modelkami w nietypowych warunkach.

Do zdjęć pozowali osadzeni aresztu śledczego w Kielcach : Aleksandra, Bożena, Ewelina, Karolina, Monika, Andrzej, Janusz, Piotr, Sebastian, Rafał, Robert. Autorami zdjęć są: Jolanta Jagiełło, Katarzyna Stopińska, Andrzej Adamczyk, Mirosław Dzięciołowski, Michał Jędrys, Przemysław Kosiński, Jerzy Staszałek, Andrzej Staśkowiak.

Wystawa można oglądać w MCK do 27 kwietnia.Z.Biber, Foto: Zbyszek Biber

pierwsin
Wstaw na Facebooka

Zaloguj się, by komentować...

Wydarzenia

Przed nami VIII Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba"

Przed nami VIII Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

.Jak już wcześniej informowaliśmy - w sobotę 30 maja na błoniach przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się VIII Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba". We wtorek w Centrum Ostra Brama zorganizowano konferencję prasową podczas, której kust...

Aktualności 26 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Debatowali w Suchedniowie nt. bezpieczeństwa w gminie

Debatowali w Suchedniowie nt. bezpieczeństwa w gminie

.W miniony czwartek w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie odbyła się debata społeczna. Jej uczestnicy rozmawiali na tematy związane z poprawą bezpieczeństwa na terenie gminy Suchedniów. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Starostę Skarżyskiego Pana Jerzego Żmijewskiego. Celem debaty b...

Kronika policyjna 26 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Sport

Piłkarska Liga Mistrzów w Skarżysku, awans Gimnazjum nr 1

 Piłkarska Liga Mistrzów w Skarżysku, awans Gimnazjum nr 1

. W poniedziałek 25 maja, na boisku byłego Ruchu, drużyna Gimnazjum nr 1 ze Skarżyska, rozegrała ostatnie spotkania fazy grupowej turnieju piłki nożnej dla gimnazjalistów Liga Mistrzów "Echa Dnia” imienia Wita Bryły.  Podopieczni Dariusza Kasprzyka awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsc...

Sport 25 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

ALPN: VII kolejka spotkań

ALPN: VII kolejka spotkań

. Siódmą kolejkę spotkań rozegrali piłkarze I ligi i ligi Oldbyów, w pierwszej lidze nastąpiła zmiana lidera, prowadzenie objęła ekipa Dzików. Pierwszej porażki doznał lider drugiej ligi Szybcy i Wściekli. W lidze U-35 zwyciężali faworyci. W pierwszym spotkaniu siódmej kolejki lider ZEROK zmier...

Sport 23 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Z kraju i ze świata

Ostatnio komentowane

Ogłoszenia

default
Dam pracę
    24.05.2015 16:06

default
Dam pracę
    24.05.2015 15:59

default
Pozostałe ogłoszenia
    20.05.2015 15:39

default
w.Nieruchomości
    19.05.2015 20:55

default
Dam pracę
    04.05.2015 8:16

dodajogloszenieregulaminogloszenia

Sonda

W jakich godzinach powinien wg. Ciebie funkcjonować Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej?

FB

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.