( 3 głosów )
Wstaw na Facebooka
. W piątek 11 kwietnia w Sali Lustrzanej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się wernisaż  wystawy fotograficznej Grupy Co-arto pt. "Uziemiono w portrecie”. Wystawa jest pokłosiem zorganizowanych przez Stowarzyszenie RDEST i Grupę Co-arto warsztatów fotograficznych w Areszcie Śledczym w Kielcach.

Wystawa obok typowego więziennego reportażu ukazuje zwłaszcza portrety osadzonych uchwycone w zupełnie innym – niewięziennym – obrazie.

Dla więźniów warsztaty były zetknięciem się ze sztuką fotografii, jej historią, podstawami, zasadami i okazją przyjrzenia się z bliska pracy przy fotograficznym portrecie. Fotografującym dały możliwość doskonalenia swoich umiejętności w pracy z „nietypowymi” modelami i modelkami w nietypowych warunkach.

Do zdjęć pozowali osadzeni aresztu śledczego w Kielcach : Aleksandra, Bożena, Ewelina, Karolina, Monika, Andrzej, Janusz, Piotr, Sebastian, Rafał, Robert. Autorami zdjęć są: Jolanta Jagiełło, Katarzyna Stopińska, Andrzej Adamczyk, Mirosław Dzięciołowski, Michał Jędrys, Przemysław Kosiński, Jerzy Staszałek, Andrzej Staśkowiak.

Wystawa można oglądać w MCK do 27 kwietnia.Z.Biber, Foto: Zbyszek Biber

pierwsin
Wstaw na Facebooka

Zaloguj się, by komentować...

Wydarzenia

Zapraszamy na VI Skarżyski Marsz Różowej Wstążeczki

Zapraszamy na VI Skarżyski Marsz Różowej Wstążeczki

.16 października w Skarżysku odbędzie się coroczny Marsz Różowej Wstążeczki – wydarzenie, które ma uświadamiać kobiety, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. Marsz to także wyraz solidarności z kobietami, które zmagają się z nowotworem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miast...

Aktualności 09 Paź 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

"Potrzebuję Rodziców od zaraz" - akcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku - Kamiennej przystąpiło do akcji "Potrzebuje Rodziców od Zaraz", która ma na celu zachęcić do rodzicielstwa zastępczego. Wszystkie osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do siedziby PCPR przy ul. Plac Floriański. Dziś odbyła się konferencja dotyc...

Aktualności 08 Paź 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Sport

Młodzi piłkarze PAS-u prowadzą na wszystkich frontach

Młodzi piłkarze PAS-u prowadzą na wszystkich frontach

. W ubiegły  weekend młodzi piłkarze Piłkarskiej Akademii Skarżyska rozegrali kolejne spotkania w ramach  rozgrywek organizowanych przez ŚZPN. Dla Żaków z rocznika 2007  był to debiut w rozgrywkach o ligowe punkty, podopieczni trenera Jerzego Rata po pierwszym turnieju, który odby...

Sport 08 Paź 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Zawodnicy SKSW nie zwalniają tempa, kolejne medale na turnieju w Końskich

Zawodnicy SKSW nie zwalniają tempa, kolejne medale na turnieju w Końskich

. W niedzielę 4 października, w Końskich odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar z Żeliwa. W turnieju udział wzięli zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, którzy zdobyli 13 medali. Turniej zorganizował  Konecki Klub Karate Kyokushin przy...

Sport 07 Paź 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Z kraju i ze świata

 • Województwo
 • Kraj
 • Świat
 • Sport
 • Kultura
 • Biznes


Ostatnio komentowane

Ogłoszenia

default
w.Nieruchomości
  07.10.2015 4:33

default
w.Nieruchomości
  07.10.2015 4:32

default
s. Nieruchomości
  07.10.2015 4:31

default
s. Nieruchomości
  29.09.2015 20:08

default
Dam pracę
  23.09.2015 11:16

dodajogloszenieregulaminogloszenia

FB

Sonda

Jak oceniasz decyzję władz Skarżyska dot. postawienia "ultimatum" dla władz ościennych gmin ws. finansowania linii podmiejskich MKS?

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.