17.10.2021 Ostatnia aktualizacja 11:11, 17.10.2021

Punkowy wieczór w Semaforze. Wystąpił zespół Farben Lehre

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 22 Mar 2014
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
.22 marca w klubie muzycznym Semafor przy ulicy Towarowej w Skarżysku-Kamiennej wystąpił Farben Lehre. Jako suport zagrały zespoły: Offensywa i Opcji Jest Wiele.

Sobotni wieczór w Semaforze upłynął pod znakiem muzyki punk. Zanim na scenie pojawiła się główna gwiazda wieczoru zagrały zespoły: Ofensywa i Opcji Jest Wiele. Oba zespoły grają punk pomieszany  z innymi stylami, głównie ska i rockiem.

Offensywa - to młody, szczeciński zespół grający energetyczną muzykę z pogranicza Punk & SKA. Kapela powstała w 2006 roku, pod szyldem NO FUTURE. Aktualnie, od początku 2012 roku występuje pod nową nazwą OFFENSYWA i dzielnie podąża do przodu poprzez meandry polskiej sceny, regularnie koncertując we wszystkich zakątkach naszego kraju.

Zespół  Opcji Jest Wiele powstał w 2008 roku za inicjatywą Grzegorza Łyjaka i Piotra Wędzonego. Początkowo zespół tworzył w klimatach punk rock oraz ska. W miarę upływu czasu zespół określił swój styl jako melodyjny hard rock / punk rock / ska, czego dowodem jest materiał ówcześnie grany na koncertach. Warto nadmienić, że zespół ma już na swoim koncie udział i wygraną w wielu przeglądach muzyki rockowej, występ na festiwalach oraz sporą liczbę koncertów obok takich zespołów jak: Farben Lehre, The Analogs, The Bill, Psy Wojny, Dritte Wahl i wielu innych. Obecnie formacja po wielu zmianach kadrowych wychodzi na światło dzienne z zupełnie nowym materiałem, który odbiega od pierwszego pierwotnego nurtu.

Na zakończenie sobotniego wieczoru wystąpił zespół Farben Lehre. Podczas koncertu można było usłyszeć najbardziej znane utwory grupy  między innymi:  Matura, Terrorystan, czy Kwiaty.

Ten punkowy zespół powstał w 1986 roku,a założycielami byli Wojciech Wojda oraz Marek Knap. Zespół na na swoim koncie liczne występy w Europie. W dorobku artystycznym zespołu znajduje się 18 krążków. W swojej długiej historii grupa pojawiała się na jednej scenie z takimi wykonawcami jak The Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H., UK Subs, Vibrators, Oi Polloi, Paranoid Visions, Dritte Wahl, Rasta Knast, Ine Kafe czy Smola a Hrušky.

Obecnie skład zespołu tworzą: wokalista Wojciech Wojda, gitarzysta Konrad Wojda, basista Filip Grodzicki i perkusista Adam Mikołajewski. Farbeni od lat zapełniają po brzegi kluby muzyczne w Polsce. Płocczanie z powodzeniem występowali również na największych festiwalach muzycznych w naszym kraju.

Pod koniec 2013 roku Farben Lehre wydało płytę „Projekt Punk”, prezentując na niej artystyczny dorobek polskich zespołów punkrockowych z lat 80.


MB, Foto: Albert Gula (http://albertgula.pl/)

pierwsin
{fcomments}

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne