( 4 głosów )
Wstaw na Facebooka
.W środę uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku obchodzili  Dzień Patrona. W uroczystości, która miała miejsce  w Miejskim Centrum Kultury wzięli udział uczniowie szkoły, grono pedagogicznie, przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście.

1 czerwca 2007 roku Gimnazjum Nr 2 otrzymało zaszczytne imię Powstańców Warszawy. Od tej pory, co roku uczniowie tej szkoły organizują uroczystości związane z Dniem Patrona.

Środowe uroczystości odbyły się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury . W tym roku część artystyczna obchodów Dnia Patrona poświęcona była "zakazanym piosenkom" Powstania Warszawskiego, które podczas okupacji najczęściej wykonywali uliczni grajkowie i podwórkowe orkiestry. Piosenki te w okresie okupacji podnosiły ludzi na duchu.

Podczas czterdziestominutowego występu usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak : "Hej, chłopcy, bagnet na broń!", "Serce w plecaku","Teraz jest wojna" i "Siekiera, motyka" oraz wiele innych.

Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się pod pomnik  upamiętniający harcerzy poległych za Ojczyznę, gdzie delegacje poszczególnych klas zapaliły znicze.


M.Busiek, Foto: Mariusz Busiek

pierwsin
Wstaw na Facebooka

Zaloguj się, by komentować...

Wydarzenia

Gimnazjówki 2015: Gimnazjum Nr 1

Gimnazjówki 2015: Gimnazjum Nr 1

.W sobotę w Gimnazjum Nr 1 przy ulicy Sezamkowej w Skarżysku-Kamiennej odbyła się Gimnazjówka. Tego typu bale na stałe wpisały się już grafik corocznych imprez odbywających się w gimnazjach. Na balu bawiło się około 80 osób. Podobnie jak w przypadku studniówki uczniowie na początku zatańczyli t...

Aktualności 24 Sty 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Najpiękniejsze serce dla Babci i Dziadka

Najpiękniejsze serce dla Babci i Dziadka

. W piątek  23 stycznia w  oddziale dziecięcym Filii nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sezamkowej 23 w Skarżysku-Kamiennej  najmłodsi czytelnicy biblioteki przygotowali program z okazji Dnia Babci i Dziadka - Najpiękniejsze serce dla Babci i Dziadka.21 s...

Aktualności 24 Sty 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Sport

XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli o Puchar Dyrektora ZST

XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli o Puchar Dyrektora ZST

. W piątek 23 stycznia na w Zespole Szkół Technicznych i II LO im.A.Mickiewicza rozegrano XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli o Puchar Dyrektora ZST, w turnieju wzięło udział 9 drużyn. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja III LO im.S.Staszica, która w finale pokonała I LO im.J....

Sport 24 Sty 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego, Mickiewicz i Erbel najlepsze

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego, Mickiewicz i Erbel najlepsze

. W piątek 23 stycznia z Zespole Szkół Technicznych odbyło się podsumowanie całego cyklu Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas którego najlepsze drużyny otrzymały nagrody i puchar Starosty Skarżyskiego. W podsumowaniu udział wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele wychow...

Sport 23 Sty 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Z kraju i ze świata

 • Województwo
 • Kraj
 • Świat
 • Sport
 • Kultura
 • Biznes

Ostatnio komentowane

Ogłoszenia

default
w.Nieruchomości
  23.01.2015 6:21

default
w.Nieruchomości
  23.01.2015 6:20

default
s. Nieruchomości
  23.01.2015 6:20

default
Zagubiono/znaleziono
  21.01.2015 22:27

default
Inne sprzedam/oferuję/oddam
  15.01.2015 23:08

dodajogloszenieregulaminogloszenia

Sonda

W jakich obszarach działalności miasto powinno wg. Ciebie poszukać oszczędności w ramach realizacji planu naprawy finansów Skarżyska-Kamiennej?

FB

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.