( 4 głosów )
Wstaw na Facebooka
.W środę uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku obchodzili  Dzień Patrona. W uroczystości, która miała miejsce  w Miejskim Centrum Kultury wzięli udział uczniowie szkoły, grono pedagogicznie, przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście.

1 czerwca 2007 roku Gimnazjum Nr 2 otrzymało zaszczytne imię Powstańców Warszawy. Od tej pory, co roku uczniowie tej szkoły organizują uroczystości związane z Dniem Patrona.

Środowe uroczystości odbyły się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury . W tym roku część artystyczna obchodów Dnia Patrona poświęcona była "zakazanym piosenkom" Powstania Warszawskiego, które podczas okupacji najczęściej wykonywali uliczni grajkowie i podwórkowe orkiestry. Piosenki te w okresie okupacji podnosiły ludzi na duchu.

Podczas czterdziestominutowego występu usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak : "Hej, chłopcy, bagnet na broń!", "Serce w plecaku","Teraz jest wojna" i "Siekiera, motyka" oraz wiele innych.

Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się pod pomnik  upamiętniający harcerzy poległych za Ojczyznę, gdzie delegacje poszczególnych klas zapaliły znicze.


M.Busiek, Foto: Mariusz Busiek

pierwsin
Wstaw na Facebooka

Zaloguj się, by komentować...

Wydarzenia

XXIV Rajd ,,Arsenał" 11 Skarżyskiej Drużyny Harcerzy pod hasłem "Był tu ‘Oset’ wziął pieniądze i poszedł"

XXIV Rajd ,,Arsenał

.Już po raz XXIV skarżyscy harcerze  z ZHR spotkali się na Rajdzie 11 Skarżyskiej Drużyny Harcerzy im. Alka Dawidowskiego ,,Arsenał”. W tym roku rajd zorganizowany został pod hasłem "Był tu ‘Oset’ wziął pieniądze i poszedł". Po rajdzie zorganizowano tradycyjny kominek.Patron 11 Skarżyskiej Dr...

Aktualności 30 Mar 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

W ZST wręczono stypendia dla najzdolniejszych uczniów

W ZST wręczono stypendia dla najzdolniejszych uczniów

.W ostatnim tygodniu w Zespole Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej wręczono stypendia szkolne wyróżniającym się uczniom . Stypendia przyznawane są za semestr w kilku kategoriach: „Master mind” (dla uczniów z najwyższą średnią), i tu nagrodzeni zostali ( kwoty od 300-150 PLN):...

Aktualności 30 Mar 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Sport

Trzy złote medale i srebro zawodników UKS Relaks na Mistrzostwa Polski Juniorów

Trzy złote medale i srebro zawodników UKS Relaks na Mistrzostwa Polski Juniorów

.W miniony weekend w Ożarowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu w formule low-kick. Wśród startujących nie zabrakło również zawodników UKS Relaks, którzy startowali zarówno w kategorii juniora młodszego jak i starszego. Nasi reprezentanci to Daria Gruszka (juniork...

Sport 30 Mar 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

ALK: Pierwsza runda play-off zakończona

ALK: Pierwsza runda play-off zakończona

. W sobotę 28 marca, w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej rozegrano mecze rewanżowe I rundy play - off Amatorskiej Ligi Koszykówki. Niespodzianek nie było, do dalszych gier awansowali faworyci.Pierwsze spotkanie pomiędzy Erblem i Street Heroes nie doszło do skutku,...

Sport 30 Mar 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Z kraju i ze świata

 • Województwo
 • Kraj
 • Świat
 • Sport
 • Kultura
 • Biznes

Ostatnio komentowane

Ogłoszenia

default
s. Motoryzacja
  29.03.2015 16:02

default
s. Nieruchomości
  29.03.2015 11:12

default
w.Nieruchomości
  28.03.2015 1:54

default
w.Nieruchomości
  28.03.2015 1:54

default
s. Nieruchomości
  28.03.2015 1:52

dodajogloszenieregulaminogloszenia

Sonda

Jak oceniasz pierwsze 100 dni rządów Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga?

FB

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.