( 4 głosów )
Wstaw na Facebooka
.W środę uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku obchodzili  Dzień Patrona. W uroczystości, która miała miejsce  w Miejskim Centrum Kultury wzięli udział uczniowie szkoły, grono pedagogicznie, przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście.

1 czerwca 2007 roku Gimnazjum Nr 2 otrzymało zaszczytne imię Powstańców Warszawy. Od tej pory, co roku uczniowie tej szkoły organizują uroczystości związane z Dniem Patrona.

Środowe uroczystości odbyły się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury . W tym roku część artystyczna obchodów Dnia Patrona poświęcona była "zakazanym piosenkom" Powstania Warszawskiego, które podczas okupacji najczęściej wykonywali uliczni grajkowie i podwórkowe orkiestry. Piosenki te w okresie okupacji podnosiły ludzi na duchu.

Podczas czterdziestominutowego występu usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak : "Hej, chłopcy, bagnet na broń!", "Serce w plecaku","Teraz jest wojna" i "Siekiera, motyka" oraz wiele innych.

Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się pod pomnik  upamiętniający harcerzy poległych za Ojczyznę, gdzie delegacje poszczególnych klas zapaliły znicze.


M.Busiek, Foto: Mariusz Busiek

pierwsin
Wstaw na Facebooka

Zaloguj się, by komentować...

Wydarzenia

Po LVI sesji Rady Miasta

Po LVI sesji Rady Miasta

.W środę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się LVI Sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Ponieważ była to najprawdopodobniej ostatnia sesja w kadencji, nie zabrakło podsumowań... Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miasta - Andrzej Dąbrowski. Następnie wręczono na...

Aktualności 29 Paź 2014 Komentarze(5)

Czytaj więcej...

Są pieniądze na budowę tunelu pod torami przy dworcu PKP!

Są pieniądze na budowę tunelu pod torami przy dworcu PKP!

.W środę w Biurze Poselskim Marzeny Okły-Drewnowicz zorganizowano konferencję prasową z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, p. Zbigniewa Klepackiego. Tematem głównym konferencji były inwestycje kolejowe w regionie świętokrzyskim. Podczas konferencji poinformowano o...

Aktualności 29 Paź 2014 Komentarze(16)

Czytaj więcej...

Sport

Rusza Amatorska Liga Piłki Siatkowej

Rusza Amatorska Liga Piłki Siatkowej

. 22 listopada ruszają rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej organizowane przez Zespół Szkół Publicznych Nr 1 przy ul. Sezamkowej  23 w Skarżysku-Kamiennej. Organizatorzy zapraszają chętne drużyny do udziału w rozgrywkach. Rozgrywki będą się odbywać na sali gimnastycznej Zespołu Szkół P...

Sport 29 Paź 2014 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Dwanaście medali zawodników SKSW na turnieju w Końskich

Dwanaście medali zawodników SKSW na turnieju w Końskich

. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki "Kyokushin - Karate" w dniu 26 października wzięli udział w I Ogólnopolskim Turnieju Karate - Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Końskich. Podopieczni senseia Zbigniewa Zaborskiego drużynowo zajęli II miejsce zdobywając indywidualnie dwanaście medali. ...

Sport 29 Paź 2014 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Z kraju i ze świata

 • Województwo
 • Kraj
 • Świat
 • Sport
 • Kultura
 • Biznes

Ostatnio na forum

Ostatnio komentowane

Ogłoszenia

default
s. Nieruchomości
  29.10.2014 8:19

default
s. Motoryzacja
  26.10.2014 19:55

default
Pozostałe ogłoszenia
  22.10.2014 13:17

default
Dam pracę
  19.10.2014 22:41

default
w.Nieruchomości
  17.10.2014 20:51

dodajogloszenieregulaminogloszenia

Sonda

Kto według Ciebie powinien wygrać wybory na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej?

FB

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.