17.10.2021 Ostatnia aktualizacja 11:11, 17.10.2021

Ruszył nabór wniosków do programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Skarżysku-Kamiennej". 220 rodzin otrzyma laptopy i opłacony dostęp do internetu

Autor:
wikary
Opublikowano: 04 Cze 2013
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
. 220 rodzin z Gminy Skarżysko-Kamienna i kilkanaście jednostek podległych miastu, skorzysta z programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu". Projekt zakłada wyposażenie beneficjentów w komputery zv oprogramowaniem (laptopy) z opłaconym dostępem do Internetu, a także szkolenia z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu. Wartość projektu to ponad 3,5 mln PLN. W 100% jest on finansowany z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka.

- Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Skarzysko-Kamienna, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej m.in. poprzez wyposażenie wytypowanych gospodarstw w niezbędny sprzęt komputerowy i
zapewnienie beneficjentom bezpłatnego dostępu do Internetu, a także przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu. - powiedział Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek.

W ramach projektu 220 gospodarstwom domowym wytypowanym na podstawie regulaminu oraz wytycznych Unii Europejskiej zapewniony  zostanie (i opłacony na okres 7 lat) dostęp do Internetu. 220 gospodarstw otrzyma  również sprzęt komputerowy w postaci laptopów.  Beneficjanci zostaną także przeszkoleni w zakresie obsługi komputera oraz korzystania z Internetu.

W ramach projektu 100 komputerów zostanie przekazanych  do 13 świetlic środowiskowych (przy Szkołach Podstawowych Nr 1,3,5,7,8,9 i 13, przy Zespole Placówek Oświatowych, przy Zespole Szkół Publicznych Nr 4, przy Gimnazjach Nr 1,2 i 3, a także przy Miejskim Centrum Kultury), gdzie będzie dostępny dla wszystkich, którzy nie otrzymali wsparcia w postaci indywidualnego dostępu do Internetu oraz komputera.

Projekt “Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Skarżysku–Kamiennej” jest w 100 % finansowany z funduszy unijnych. Wartość projektu to 3 557 500 PLN.

O udział w projekcie mogą ubiegać się:


- Gospodarstwa domowe spełniające warunki upoważniające upoważniające do wsparcia w ramach systemu pomocy socjalnej:
- jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na jedną osobę nie przekracza - 539 PLN,
- wysokość kryterium dochodowego dla osoby samotnie gospodarującej - 542 PLN,
- gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności - 623 PLN,

- Dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, typowana do uzyskania wsparcia we współpracy ze szkołą i/lub ośrodkami pomocy społecznej;

- Dzieci i młodzież uczącą się z bardzo dobrymi wynikami w nauce, z rodzin w których przeciętny miesięczny dochód opodatkowany na osobę w rodzinie, z roku poprzedzającego rok udziału w projekcie był niższy, niż ostatni aktualny roczny wskaźnik: „Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę w gospodarstwie domowym publikowany przez Prezesa GUS w Biuletynie Statystycznym” (wskaźnik ten za rok 2011 wynosi 1226,95 PLN);


- Osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym;

- Rodziny zastępcze;

- Osoby z grupy 50+, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty najniższych gwarantowanych świadczeń emerytalno-rentowych ogłaszanych komunikatem w Monitorze Polskim przez Prezesa ZUS (na dzień 1 marca 2013 jest to kwota 831,15 PLN).

Termin składania formularzy zgłoszeniowych: od 03 czerwca 2013 r. do 21 czerwca 2013 r.

Harmonogram działań w ramach projektu:

03-21 czerwca - nabór wniosków,
08 lipca - komisja rekrutacyjna przedstawi listę beneficjentów ostatecznych,
lipec-wrzesień - rozstrzygnięcie przetargów,
październik-grudzień - szkolenia dla beneficjentów,
listopad-grudzień  - dostarczanie komputerów do beneficjentów.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy wraz z informacją o wymaganych załącznikach dostępne są w:

Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Interesanta (pok. nr 13)
ul. Sikorskiego 18, 26-110 Skarżysko-Kamienna,
w poniedziałki w godz. 7:30 –17:00
od wtorku do czwartku w godz. 7:30-15:30
w piątki w godz. 7:30-14:00

i
Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w sekretariacie (pok. nr 1)
ul. Sikorskiego 19, 26-110 Skarżysko-Kamienna.
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30
a także na stronie www.skarzysko.pl. Informacja telefoniczna 41 252 05 00.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w:

Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Interesanta (pok. nr 13)
ul. Sikorskiego 18, 26-110 Skarżysko-Kamienna.

Roman Wojcieszek-Prezydent Miasta

Jacek Chrzęszczyk- informatyk UM

Kolejny  - podobny do powyższego - projekt (tym razem zakładający wyposażenie w komputery kolejnych 400 rodzin) pozytywnie przeszedł już etap oceny formalnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jego realizacja będzie możliwa już w 2014 roku.

KW, Foto,audio: Mariusz Busiek

pierwsin

{fcomment}


Komentarze

+10Krissko2013-06-04 17:30#1
A co z liczną grupą mieszkańców , którym grozi wykluczenie cyfrowe . A mówię tu o malejących cyfrach nominałów banknotów w ich budżetach comiesięcznych , malejących do zera . Czyżby twórca projektu chciał tym sposobem zaradzić bezrobociu . Bo faktycznie jak się komuś przytrafi zwolnienie z pracy , to po co się nudzić pod nocnym , lepiej posiedzieć na necie za unijną kasę .
A na poważnie hasło wykluczenie cyfrowe moim zdaniem to demagogiczna bzdura . Czyje problemy ma ten program załatwić ?
Generalnie i ogólnikowo :
Starsi mają kompa gdzieś , młodzi są dawno oblatani , dzięki idiotycznej książce twarzy tłuką w klawisze lepiej niż kałasznikow . Bogaci i klasa średnia ma już pewno z trzeci komputer z kolei . Margines społeczny może zapomnieć o cyfryzacji , oni liczą tylko w litrach i sztukach butelek . A może biedni tzwn uczciwi , ci po redukcjach . Na pewno Oni potrzebują , ale jeśli są uczciwi to będą zajęci szukaniem nowej pracy albo dojazdami do już znalezionej ale w Warszawie . Bo jeść trzeba bardziej niż kluczyć w cyfrowym wirtualnym świecie , który tak naprawdę jest kolejnym kanałem transportu reklam dla nas naiwnych odbiorców .
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne