16.10.2018 Ostatnia aktualizacja 10:50, 15.10.2018
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Książkowy zawrót głowy-książki warte polecenia

Odp: Książkowy zawrót głowy-książki warte polecenia 2014/04/07 21:35 #30527

Siddhartha Mukherjee "Cesarz wszech chorób. Biografia raka"
Książka autorstwa amerykańskiego onkologa, który opisuje w bardzo przystępny sposób przyczyny powstawania i metody wykrywania nowotworów oraz sposoby ich leczenia, począwszy od pierwszych odnotowanych przypadków sprzed tysięcy lat, aż po czasy współczesne. Zawiera prawdziwe historie osób chorych na raka, opisy badań mających na celu ustalenie przyczyn powstawania nowotworów oraz mniej lub bardziej skuteczne sposoby zwalczania choroby: począwszy od "głębokiego współczucia" poprzez radykalną mastektomię do intensywnej chemioterapii.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Książkowy zawrót głowy-książki warte polecenia 2014/04/15 21:10 #30548

Olga Tokarczuk ?Moment niedźwiedzia?
Zbiór tekstów o różnorodnej tematyce,dotykającej nietuzinkowych sposobów postrzegania świata i rozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Zawiera m.in. eseje poświęcone zobojętnieniu jakie towarzyszy okrutnemu traktowaniu zwierząt przez ludzi a także przemyślenia dotyczące recyklingu, czy wspomnienia z podróży i towarzyszące im refleksje. Książka zawiera wiele trafnych spostrzeżeń, zmusza do weryfikacji ogólnie przyjętych prawd,pewników,dogmatów. Szczerze polecam.

Książkowy zawrót głowy-książki warte polecenia 2018/04/24 21:45 #31661

Iza Klementowska "Samotność Portugalczyka".
Cykl reportaży o kraju, który znajduje się na samym krańcu Europy, tkwi w odosobnieniu, jest pogrążony w letargu i nie potrafi sobie poradzić z postkolonialnymi wyrzutami sumienia.
Prezentując losy Portugalczyków autorka maluje obraz społeczeństwa okrojonego z terytorium i dumy. Po przeczytaniu tej książki Portugalia już nie kojarzy mi się już tylko z fado, porto i Fatimą.
Szczerze polecam.

Książkowy zawrót głowy-książki warte polecenia 2018/04/25 22:29 #31662

Książki, o której napiszę, nie polecam. Przeczytałam, bo było o niej głośno, i nie przerwałam lektury mimo wyczerpania psychicznego, bo postanowiłam być rzetelna i nie wydawać opinii, rzeczy nie ukończywszy. Piszę o książce "Małe życie" Hani Yanagihary. Jest to rozpisana na lata historia trzech przyjaciół, z których najbardziej tajemniczy okazuje się ukrywać tak bolesne rany, że normalne życie jest dla niego niemożliwe. Problem w tym, że nikt w tej książce nie żyje normalnie, bo wszyscy są postaciami z hagiografii: wspierają się, wszystko podporządkowują przyjaźni, wyrażają emocje obficie i są to emocje takie jak czułość, oddanie, troska - w takim natężeniu, że czytelnik się dusi. Kontrast miedzy słodyczą przyjacielskich relacji a drobiazgowymi opisami cierpień jednego z przyjaciół jest strasznie męczący. Momentami książka bywa bardzo dobra, a momentami ociera się o kicz. Mam poczucie wielkiego nadużycia, którego dokonała na mnie autorka, bo zostałam zmuszona do współczucia (bohaterowi), mimo że skłaniałam się raczej ku irytacji (z powodu całości). To się nazywa mieszane uczucia. A może właśnie przeczytajcie i napiszcie, co myślicie.

Książkowy zawrót głowy-książki warte polecenia 2018/05/08 13:08 #31663

Łukasz Kadziewicz, Łukasz Olkowicz - "Kadziu. Siatkówka&Rock'n'Roll"

Dla sympatyków sportu, siatkówki strzał w dziesiątkę. Zakulisowy, pełen humoru obraz kariery jednego z najlepszych środkowych polskiej kadry siatkarzy. Cofnięcie się do lat niszowych, aż do lat kiedy Polska stała się potęgą w tej dyscyplinie sportowej.
Więcej piszę o tej książce na swojej stronie: kliknij tutaj

Książkowy zawrót głowy-książki warte polecenia 2018/06/11 21:24 #31665

"Patrioci" Sana Krasikov
Z ciekawością zabrałam się do lektury tej książki. Na okładce: "Arcydzieło! "Doktor Żywago" na nasze czasy. Yann Mertel, autor "Życia PI"".
Główna bohaterka Florence Fein w czasach kryzysu wyjeżdża z USA do ZSRR i po dłuuugiej podróży osiedla się w Moskwie. Początkowo, namawiana przez przyjaciół, za nic nie chce wrócić do Stanów. Przez splot różnych okoliczności staje się obywatelką radziecką i jak już się decyduje na wyjazd to niestety nie jest on możliwy. Po latach syn Florece Julij przyjeżdża do Moskwy i próbuje odkryć prawdę o więziennej przeszłości matki. Z uwagi na tematykę i rosyjsko brzmiące nazwisko autorki miałam nadzieję na ciekawą lekturę. Niestety książka zbyt obszerna objętościowo (671 stron) i na skutek tego nudna. Fabuła ciągnie się jak podróż Koleją Transyberyjską. Słowem końca nie widać. Jak już dobrnęłam do "stacji końcowej" to w sumie nie wiedziałam dużo więcej niż w połowie lektury.
Czas generowania strony: 0.410 s.

Ostatnio opublikowane

Skarżyscy policjanci zatrzymali pięciu kieruj…

Opublikowano: 15.10.2018 12:45

Komentarzy: 0

Pobił i okradł. Rozbójnik w areszcie

Opublikowano: 15.10.2018 12:33

Aleksandra Żłobecka zdobyła tytuł Miss Skarży…

Opublikowano: 14.10.2018 23:53

Komentarzy: 5

Inauguracja roku akademickiego w Społecznej A…

Opublikowano: 14.10.2018 18:17

Puchar Ligi ATP dla Centrum Kredytowego

Opublikowano: 14.10.2018 15:54

Wjechał w słup energetyczny i uciekł

Opublikowano: 14.10.2018 10:11

Komentarzy: 1

Sprostowanie Jacka Ciepińskiego- kandydata na…

Sprostowanie Jacka Ciepińskiego- kandydata na…

IV Międzynarodowy Turniej Karate Skarżysko-Ka…

Opublikowano: 13.10.2018 21:19

Komentarzy: 5

Granat lepszy od Lubrzanki, siódme zwycięstwo…

Opublikowano: 13.10.2018 20:00

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia

Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum